Neler Yeni

F/P Olmayan Köri Soslu Makarna Tarifi

snowfoxstache

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,035
İsim
mert
@tunahangenç in konusunu görünce ben de kendi tarifimi yazmak istedim. baştan uyarıyorum pahalı ama çok ağır ve lezzetli. bir tabak ile çok rahat doyuruyor.

Malzemeler:
Tereyağı-Margarin
1 Paket Makarna
2-3 Paket Yemek Kreması
1 Paket Mantar
Miktarı isteğinize bağlı olarak Köri
250 Gr Rende Kaşar Peynir

öncelikle mantarları doğruyoruz ve teflon tavada tereyağı ile kavuruyoruz pişene kadar.

mantarlar pişerken makarnayı da haşlıyoruz. ve makarna pişince süzüp kenara koyuyoruz.

mantarlar piştikten sonra 3 paket kremayı döküyoruz tavaya (az cıvık olmasını isteyenler 2 paket kullansın) ve sonra mantarla beraber kaynayana kadar pişiriyoruz.

kaynayınca köriyi döküyoruz kremanın üstüne ve 2 dk karıştırıyoruz.

sonra pişen makarnaların üstüne bu sosu ve kaşarları döküyoruz ve eriyene kadar karıştırıyoruz ama burada pişirme yapmıyoruz sadece karıştırıyoruz ve burada tabaklara alabilirsiniz artık.

isteyenler tabakta mayonez kullanabilir lezzetli oluyor.

tarif burda sona eriyor. afiyet olsun :D

tunahangenç

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,301
İsim
Tunahan Genç
@tunahangenç in konusunu görünce ben de kendi tarifimi yazmak istedim. baştan uyarıyorum pahalı ama çok ağır ve lezzetli. bir tabak ile çok rahat doyuruyor.

Malzemeler:
Tereyağı-Margarin
1 Paket Makarna
2-3 Paket Yemek Kreması
1 Paket Mantar
Miktarı isteğinize bağlı olarak Köri
250 Gr Rende Kaşar Peynir

öncelikle mantarları doğruyoruz ve teflon tavada tereyağı ile kavuruyoruz pişene kadar.

mantarlar pişerken makarnayı da haşlıyoruz. ve makarna pişince süzüp kenara koyuyoruz.

mantarlar piştikten sonra 3 paket kremayı döküyoruz tavaya (az cıvık olmasını isteyenler 2 paket kullansın) ve sonra mantarla beraber kaynayana kadar pişiriyoruz.

kaynayınca köriyi döküyoruz kremanın üstüne ve 2 dk karıştırıyoruz.

sonra pişen makarnaların üstüne bu sosu ve kaşarları döküyoruz ve eriyene kadar karıştırıyoruz ama burada pişirme yapmıyoruz sadece karıştırıyoruz ve burada tabaklara alabilirsiniz artık.

isteyenler tabakta mayonez kullanabilir lezzetli oluyor.

tarif burda sona eriyor. afiyet olsun :D
güzel tarif eline sağlık

Carpe Diem

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
518
İsim
Ege Karavelioğlu
Elinize sağlık ama tarifi beğenmedim 3 paket krema ne damar tıkanıklığı 1 paket yeter de artar bir de mayonez ne :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,937
Üyeler
156,861
Son üye
cacaxrd
Top Bottom