Neler Yeni

Öneri F/P Red Switch Mekanik Klavye Önerisi

anon35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
yusuf çalış
Hocam enter büyük olması benim de tercihim ama olmazsa da sıkıntı değil, alışırız herhalde bir şekilde. Redragon F/P modelleri var aslında ama bu 3k, yüksek geldi bilmiyorum.

O zaman hiç gerek yok hocam, hotswap olsun o kadar para vereceksem.
5 bin arası bantta bile benim istediğim türden klavye bulamadım . Ortak aynı klavye önerisini yapan arkadaşlar olmuş konunda ufak klavye olarak. İnan şansa geldi bu klavye ve gerçekten güzel memnunum ben. Tepkime hissiyat vs her şey istediğim gibi. Monster pusat serisine bakmıştım bir çok kişi şikayet etmişti yorumlarda. Yakınımda mağazası var gidip incelemedim bile. Redragon ı gördüm daha sonrasında. Ülkeye gerçekten sağlam bir şekilde girmesi gerektiğini düşünüyorum bu markanın

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Yağız Berk Özel
5 bin arası bantta bile benim istediğim türden klavye bulamadım . Ortak aynı klavye önerisini yapan arkadaşlar olmuş konunda ufak klavye olarak. İnan şansa geldi bu klavye ve gerçekten güzel memnunum ben. Tepkime hissiyat vs her şey istediğim gibi. Monster pusat serisine bakmıştım bir çok kişi şikayet etmişti yorumlarda. Yakınımda mağazası var gidip incelemedim bile. Redragon ı gördüm daha sonrasında. Ülkeye gerçekten sağlam bir şekilde girmesi gerektiğini düşünüyorum bu markanın
5 bin TL bütçede Keychron marka klavyeler var hocam ISO düzen nasıl bulamadınız?

anon35

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
yusuf çalış
3K ona vereceğinize 3.6K'ya NX switchli Asus alınır hocam :D. Yazılım için blue switch bende kötü olur bir süreden sonra çok kafa ütülüyor.

Bence de.
Ben almadım mesela o klavyeyi kankam banada öneri olarak sunmuştun :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

5 bin TL bütçede Keychron marka klavyeler var hocam ISO düzen nasıl bulamadınız?
Kankam sana göre senin istediğin klavyeler var bana göre istediğim türden yok hatırlıyor musun beni bilmiyorum

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Yağız Berk Özel
Kankam sana göre senin istediğin klavyeler var bana göre istediğim türden yok hatırlıyor musun beni bilmiyorum
Tam okumamışım yazdıklarınızı multimedya ve Türkçe olması şart değilse şart değilse Keychron ISO klavyeler isteğinize uyuyor. Tam, büyük enterli, hotswap ve kaliteli modelleri mevcut. Yurt dışında tam klavyelere artık önem verilmiyor. Ülkemizde de kaliteli klavye pek yok.
Bende çok klavye arayışına girdim mekanik olarak. Takıntılıyım Enter büyük olacak numpad olacak multimedya tuşları olacak. ufak klavyeden zerre haz etmem. Bir çok modele baktım en sonunda redragon k586 pro brahma serisini aldım. Blue switch ama iyi ki de almışım 2 bine aldım şuan 3 küsür olmuş fiyatı. Hot swap aliexpress ten de 300 500 arasına red switch alıp kullanırsın. Maviler beni rahatsız etmiyor sesi. Kişi den kişeye göre değişir bu. Ben memnunum eksi yanları elbette var. Bir çok modelinin Türkçe tuş takımı büyük enter versiyonu ülkede yok. Yazılım da Türkçe dil desteği yok birazcık sınırlı ama genede güzel hakkını fazlasıyla veriyor. Monster Pusat ı alacaktım almadım.
Bu arada bu klavye uyuyor olması lazım istediklerinize. Resimdeki temsili TR Q klavye normalde. Zamlanmış ama girer yine indirime 4.2K civarına.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Hocalarım bu klavyeyi de öneriyorlar, nasıl sizce?

EPOMAKER x AULA F75

3K ona vereceğinize 3.6K'ya NX switchli Asus alınır hocam :D. Yazılım için blue switch bende kötü olur bir süreden sonra çok kafa ütülüyor.

Bence de.
Hocam aynen öyle, blue switch ya da ses yapan herhangi bir switch istemiyorum kesinlikle.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Tam okumamışım yazdıklarınızı multimedya ve Türkçe olması şart değilse şart değilse Keychron ISO klavyeler isteğinize uyuyor. Tam, büyük enterli, hotswap ve kaliteli modelleri mevcut. Yurt dışında tam klavyelere artık önem verilmiyor. Ülkemizde de kaliteli klavye pek yok.

Bu arada bu klavye uyuyor olması lazım istediklerinize. Resimdeki temsili TR Q klavye normalde. Zamlanmış ama girer yine indirime 4.2K civarına.
Aynen hocam bu arada, artık herhalde tam klavye olayı bitiyor gibi, neden acaba? Ben hep tam klavye kullandım ve alıştım ama küçük daha mı iyi? Çok az klavye kullandığım için bilmiyorum, keşke gidip birsürü klavye deneyebileceğim bir yer olsa.

Güzel klavye önerenler var. 2-3K arasında almak mantıklı gibi.
Aynen hocam 3100, o da listede dursun.

Arkadaşlar bu arada Türkçe olmayan ve enter büyük olmayan klavyeler de önerebilirsiniz, benim için büyük sorun değil, klavyenin kalitesi en önemli olan şey.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Yağız Berk Özel
Aynen hocam bu arada, artık herhalde tam klavye olayı bitiyor gibi, neden acaba? Ben hep tam klavye kullandım ve alıştım ama küçük daha mı iyi? Çok az klavye kullandığım için bilmiyorum, keşke gidip birsürü klavye deneyebileceğim bir yer olsa.
Çoğu kişi artık numlock tarafının gereksiz olduğunu düşünüyor (ben de dahil). Artık %75-%80 klavyeler çok daha popüler. Klavyenin büyük ve ağır olması büyük dezavantaj.
Aynen hocam 3100, o da listede dursun.
Satıcının güvenilir olduğunu düşünmüyorum ama 2.5K'ya mevcut. Yazan ürün gelmediğinde AliExpress ilgileniyor. Şansım var dersen denersin :D.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Çoğu kişi artık numlock tarafının gereksiz olduğunu düşünüyor (ben de dahil). Artık %75-%80 klavyeler çok daha popüler. Klavyenin büyük ve ağır olması büyük dezavantaj.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Satıcının güvenilir olduğunu düşünmüyorum ama 2.5K'ya mevcut. Yazan ürün gelmediğinde AliExpress ilgileniyor şansım var dersen denersin :D.
Hocam güvenilir olsun biraz daha pahalı olsun ya sıkıntı değil. Aliexpress zaten çok düşünmüyorum şu an, yurtdışı olacaksa Amazon tercihimdir.

Şimdi ben herhangi bir sayı yazmak ya da enter, çarpma, bölme işlemi için fln hep sağ tarafı kullanıyorum, umarım çok aramam %75 civarı bir klavyeye geçince.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Yağız Berk Özel
Hocam güvenilir olsun biraz daha pahalı olsun ya sıkıntı değil. Aliexpress zaten çok düşünmüyorum şu an, yurtdışı olacaksa Amazon tercihimdir.

Şimdi ben herhangi bir sayı yazmak ya da enter, çarpma, bölme işlemi için fln hep sağ tarafı kullanıyorum, umarım çok aramam %75 civarı bir klavyeye geçince.
AliExpress'deki satıcıların çoğu güvenilir hocam mesela atılan Ak820 Pro linkindeki gibi satıcı Epomaker. Çoğu kişi sitesinden alışveriş yapıyor ama vergi çıktığı için AliExpress'teki daha mantıklı.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
AliExpress'deki satıcıların çoğu güvenilir hocam mesela atılan Ak820 Pro linkindeki gibi satıcı Epomaker. Çoğu kişi sitesinden alışveriş yapıyor ama vergi çıktığı için AliExpress'teki daha mantıklı.
Hocam güvenilir ise olur.

Keychron Q2 diye bir klavye buldum, baya güzele benziyor da fiyatı şaka mı? Bu nedir yaw.

Teykage

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
221
İsim
Yağız Berk Özel
Hocam güvenilir ise olur.
Epomaker satıcısı güvenilirdir hocam. AliExpress satıcı sorunlu durumlarda iade konusunda ilgileniyor. Duruma göre kısmi ya da tam iade yapıyor. Hazır indirimdeyken Ak820 Pro almak çok mantıklı para birimini dolar yapıp alırsanız 60 dolara geliyor o da 1950 TL falan. Akko 5075B de almak mantıklı ama fiyat farkına pek değeceğini zannetmiyorum.

MattJohn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
426
İsim
Matt John
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Epomaker satıcısı güvenilirdir hocam. AliExpress satıcı sorunlu durumlarda iade konusunda ilgileniyor. Duruma göre kısmi ya da tam iade yapıyor. Hazır indirimdeyken Ak820 Pro almak çok mantıklı para birimini dolar yapıp alırsanız 60 dolara geliyor o da 1950 TL falan. Akko 5075B de almak mantıklı ama fiyat farkına pek değeceğini zannetmiyorum.
Hocam bu da güzelmiş ama gördüğüm kadarıyla hep beyaz renkler yaygın, RGB daha iyi gözüküyor diye mi? Ben RGB olsa bile düz beyaz ışığı açıcam sadece.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,026
Üyeler
142,847
Son üye
kesiq
Top Bottom