Neler Yeni

Fan kablolama için yardım

DenizKYNK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Deniz Kaynak
3 tane Aerocool Mirage 12 Lite ARGB fan alacağım ama kafamı karıştıran şeyler var. Şimdi benim anakartım ARGB desteklemiyor bu alacağım fanda ise 4 pin PWM girişi, 3pin erkek ARGB girişi ve 3pin dişi ARGB girişi var, şu an kullandığım kasada 3 tane 6 pinli fan var bu fanlar kasa ile birlikte gelmişti ve bu fanların bağlı olduğu fan port var bu port ile kasanın üstündeki tuştan fanların ışıkları kontrol edilebiliyor. Acaba bu alacağım fanları, 3 tane 6 pinli giriş destekleyen porta takıp kasadaki tuştan ışıklarını kontrol etme şansım var mı? Bir de anakartım da 2 tane fan girişi var 3 fanı nasıl takacağım?

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hattori Kenzo
Kullandığın kasanın 3 tane 6 pinli fanı muhtemelen argb, bu fanların argb portlarını birleştiren bir kısım olmalı kasanın içerisinde. Kasanı kontrol et, slot boş mu değil mi haber ver.

DenizKYNK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Deniz Kaynak
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kullandığın kasanın 3 tane 6 pinli fanı muhtemelen argb, bu fanların argb portlarını birleştiren bir kısım olmalı kasanın içerisinde. Kasanı kontrol et, slot boş mu değil mi haber ver.
Hocam dediğiniz gibi her fan 6 pinli ve bir hubda birleşiyorlar fanlar için 3 slot var hubda onun dışında bir şey bulamadım. (fanların ışıklarını kasanın üstündeki rgb butonundan kontrol ediyorum)
1667145784582.png

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Hattori Kenzo
Özel üretim bir çoklayıcı bu diye düşünüyorum. Bazı kasa üreticileri bilerek böyle yolluyorlar. Rezalet bir iş. Araştırdığım kadarıyla piyasada 6 pin çoklayıcı yok.
Şanslı olduğun bir nokta var ki araştırdığım kadarıyla anakartında 2 tane sys_fan girişi bulunuyor. Yani;
Yapabileceğin en maksimum şey alacağın fanların ışıkları olsun istiyorsan fanlarla birlikte bir tane argb kontrolcüsü alman olacaktır
Alacağın fanların ışığını ayrı kumandayla, halihazırda mevcut fanlarını kasandaki tuşla farklı bir şekilde değiştirebilirsin.
Tavsiyem ise bu fanları almaman olacaktır.

DenizKYNK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Deniz Kaynak
Özel üretim bir çoklayıcı bu diye düşünüyorum. Bazı kasa üreticileri bilerek böyle yolluyorlar. Rezalet bir iş. Araştırdığım kadarıyla piyasada 6 pin çoklayıcı yok.
Şanslı olduğun bir nokta var ki araştırdığım kadarıyla anakartında 2 tane sys_fan girişi bulunuyor. Yani;
Yapabileceğin en maksimum şey alacağın fanların ışıkları olsun istiyorsan fanlarla birlikte bir tane argb kontrolcüsü alman olacaktır
Alacağın fanların ışığını ayrı kumandayla, halihazırda mevcut fanlarını kasandaki tuşla farklı bir şekilde değiştirebilirsin.
Tavsiyem ise bu fanları almaman olacaktır.
Yardımın için çok teşekkürler. Acaba ne yazıp bulabilirim aRGB kontrolcü.

Miragess

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
284
İsim
Onur Tk
Yardımın için çok teşekkürler. Acaba ne yazıp bulabilirim aRGB kontrolcü.
bu olabilirmi?

DenizKYNK

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Deniz Kaynak
bu olabilirmi?
270 lira mı :O

DenizKYNK