Neler Yeni

Yardım ARGB FAN BAĞLANTISI HAKKINDA YARDIM

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,242
İsim
Kerem Çavuş
Kasanın ön tarafında 3 tane argb fan var , normalde bu kasada fan yok site bu şekilde satmış ve argb fanların çalışması için şu şekilde bi kontrolcü eklemişler

1710262727310.jpeg

Ben de kasaya 3 tane argb fan eklemek istiyorum fanların çalışma işini çözdüm fakat argblerini nasıl bağlayacağımı tam çözemedim , ikisinin de girişlerini atıyorum ne yapmalıyım

1710262807787.jpeg

Fanın argb girişleri de şu şekilde

1710262872280.jpeg

Ben bunları birbirine bağlayıp kontrolcüye nasıl bağlayabilirim ? Dönüştürücü veya kontrolcü mü almam lazım

( anakartta argb girişi yok bu arada )

@Mehmet Yılmaz

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Mustafa
Bir dakika bunun konusu vardı uzunca anlatmıştım ben bulabilirsem atayım size

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Mustafa
@ege001 ben konuyu bulamadım da sana zahmet konunu bulabilirsen atar mısın veya arkadaşı etiketler misin?

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,401
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Alttaki 3 pin mi fanlara gidiyor? Anlayamadım tam olayı.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,242
İsim
Kerem Çavuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alttaki 3 pin mi fanlara gidiyor? Anlayamadım tam olayı.
3. Fotoğraf ekstra bağlayacağım fanların pinleri , ilk fotoğraf kasanın kontrolcüsü , 2. Fotoğrafta siyah gözüken kablo da kontrolcüye bağlanan kablo , argb kablosu ama normal fana girişi gibi bi garip ben de çözemedim tam
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://www.amazon.com.tr/dp/B0CDWZ...d2lkZ2V0TmFtZT1zcF9waG9uZV9kZXRhaWwp13NParams fanlarının argb bağlantısı fotoğrafta attığın gibiyse hepsi paralel bağlanabiliyorsa buna takabilirsin üzerindeki kumanda üzerinden mod ve mod hızı değiştirebilirsin. Ya da Zalman Z Sync alabilirsin onda 8 adet 5v argb pin bağlantısı var
Amazondan attığınız işime yarıyor sanırım bu girişi de direkt psudan gelen kabloya bağlarsam kasanın ön panelini de aynı şekilde psuya bağlayacağım için direkt kasanın led tuşundan veya kumandadan yönetebilir miyim ?

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Mustafa
Merhaba bugün pek kafam çalışmıyor ama bu Amazondan attığımı sataya takıyorsun diğer ucu da direkt fanların argb kablosuna takıyorsunuz ve üzerindeki tuşlardan kontrol edebiliyorsunuz modları güzel iş görür sadece argbleri çalıştırır anakarttan kontrol edilmez

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,242
İsim
Kerem Çavuş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba bugün pek kafam çalışmıyor ama bu Amazondan attığımı sataya takıyorsun diğer ucu da direkt fanların argb kablosuna takıyorsunuz ve üzerindeki tuşlardan kontrol edebiliyorsunuz modları güzel iş görür sadece argbleri çalıştırır anakarttan kontrol edilmez
Teşekkürler , psudan da zaten çoğaltıcılı şekilde geldiği için dediğim olay da oluyor sanırım mantık olarak

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,401
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
3. Fotoğraf ekstra bağlayacağım fanların pinleri , ilk fotoğraf kasanın kontrolcüsü , 2. Fotoğrafta siyah gözüken kablo da kontrolcüye bağlanan kablo , argb kablosu ama normal fana girişi gibi bi garip ben de çözemedim tam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Amazondan attığınız işime yarıyor sanırım bu girişi de direkt psudan gelen kabloya bağlarsam kasanın ön panelini de aynı şekilde psuya bağlayacağım için direkt kasanın led tuşundan veya kumandadan yönetebilir miyim ?
3. fotoğraftaki standart ARGB bir fan fakat 2. sıradakini anlayamadım. Fanlar birbirine bağlanıp tek kabloya mı iniyor?

Hydranoid

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
487
İsim
Mustafa
3. fotoğraftaki standart ARGB bir fan fakat 2. sıradakini anlayamadım. Fanlar birbirine bağlanıp tek kabloya mı iniyor?
Evet birbirlerine bağlanıyorlar paralel bağlanıyor yani anakartında 5v argb kablosu varsa yer kaplamıyor bu tarzdaki fanlar

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,242
İsim
Kerem Çavuş
Evet birbirlerine bağlanıyorlar paralel bağlanıyor yani anakartında 5v argb kablosu varsa yer kaplamıyor bu tarzdaki fanlar
şimdi fark ettim kasadan şöyle bir kablo daha çıktı vdg yazıyor üstünde dediğim sorun için bir çözüm olur mu , 3 pinli fan girişi , 3 pin argb girişi ve vdg girişi olan bir kablo

1710268475771.jpeg

ege001

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,747
İsim
ege erdem demirelli
Top Bottom