Neler Yeni

Yardım Fan Kontrolcü veya Anakart Önerisi

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Batuhan
Bütçe
7500
Selam arkadaşlar, yavaş yavaş beyaz sisteme geçiyorum. Kasayı aldım, kasa fanlarını aldım ve sıvı soğutmayı almak üzereyim.
Lakin kasa fanlarının (thermalright TL-c12cw-s) kontrolcüsü yok. Kontrolcü almak yerine anakarttan besleyebilir miyim? Bendeki kontrolcü direkt rgb ve pinler uyuşmuyor.

Sistemimde 3070 ti , 3080 , 4060 civarı ekran kartı kullanacağım. DDR5 sistem hala olabilir.
Anakart eğer argb desteklerse hangisini almalıyım? AMD işlemci kullanacağım.

Veya sizin öneriniz var mı?

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
At
Sana 500 liraya kontrolcu satabilirim dostum elimde fazladan var

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Batuhan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sana 500 liraya kontrolcu satabilirim dostum elimde fazladan var
Eyvallah brom alabilirim ama anakart desteklerse hiç gerek yok. Bunun yanıtını bekliyorum biraz da. Zaten ben tek renkte bırakıyorum kumandaya vs gerek yok. Thermalrightlar geldi ama duruyor öyle takamadım kasaya.

Oriencc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
At
Eyvallah brom alabilirim ama anakart desteklerse hiç gerek yok. Bunun yanıtını bekliyorum biraz da. Zaten ben tek renkte bırakıyorum kumandaya vs gerek yok. Thermalrightlar geldi ama duruyor öyle takamadım kasaya.
500 de değil 400 liraya bırakırım 10 tane fan girişi var aldığın anakart desteklemezse bana ulaşabilirsin dostum

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
oguz kagan
kontrolcü konusundan anlamıyorum ama aralarında en f/p olan 650m k

kaşmerli oguz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
337
İsim
oguz kagan
evet ya fiyatı çok iyi ve beyaz/metalik kaplama bazı parçaları rgb pini de var. Bunu mu alsam acaba

yanına da 7500f ?
ekran kartına göre ayarla 7500f yanına mimum 4060 olur bence sağlam işlemciye sağlam ekran kartı

Palo DAYI

80+ Silver
hocam bende beyaz kasa arayısındayım kasanın lınkını sutlarmısınız

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Batuhan
hocam bende beyaz kasa arayısındayım kasanın lınkını sutlarmısınız

resmini de atabilirim ama fanları daha takamadım :D

Akvaryum tipi düşünmüyorsan corsair ve nzxt de çok iyi ama akvaryum tipi yok onlarda. NZXT nin bir modelinde var sadece o da çok iyi ama tr de yoktu sanırım.

Palo DAYI

80+ Silver

resmini de atabilirim ama fanları daha takamadım :D

Akvaryum tipi düşünmüyorsan corsair ve nzxt de çok iyi ama akvaryum tipi yok onlarda. NZXT nin bir modelinde var sadece o da çok iyi ama tr de yoktu sanırım.
akvaryum tıpı almayı dusnuyorum hocam bu kasada aklımda ama fan yok dıye kararsız kalıyorum hep

Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Batuhan
akvaryum tıpı almayı dusnuyorum hocam bu kasada aklımda ama fan yok dıye kararsız kalıyorum hep
hocam fan 1 tane var ama direkt çöpe at yani. Fanlı modeli de var ama düz rgb fanlar 7 adet 5k şuan fiyatı. Onun yerine fan aldım 1400tl ye 6 adet. Thermalright argb. Bu dragosun malzeme kalitesi iyi ve kasa çok büyük içeri tarafta ne ssd ne psu koymuyorsun sadece anakart ve fanlar var yani. İstersen dikey olarak da gpu yu yerleştirebilirsin. 3.9k o da fiyatı ekstra sadece aparat veriyor.

Top Bottom