Neler Yeni

Çözüldü✓ Fan ve termal macun değiştirdikten sonra kasa hiç açılmıyor

drmlc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
qhdrm
Fan henüz bugün ulaştı elime. Fanı, eskisiyle değiştirirken macunu da değiştirdim. Fanın yanında gelen macunu sürdüm eski macunla markaları birbirinden farklı, bir şey fark eder mi bilmiyorum. Bastım PC açılmadı hiçbir tepki vermedi. Defalarca kontrol ettim eksik mi taktım diye, sonra fanı gevşettim belki çok sıkmışımdır diye, gene açılmadı. Zerre tepki vermiyor. Foruma baktım pw kablosunu falan çıkarıp basılı tutun ya da birkaç kez basın, onu bunu sökün öyle basın vs diyenler vardı, yaptım gene olmadı. Macunu mu çok sürdüm acaba dedim etrafından taşan varsa onları sileyim dedim, yok. Sokete de hiç macun gelmemiş temiz duruyor. Ama hala hiçbir şekilde tepki vermiyor. Pinlerine de baktım yamuk mu diye AMD kullandığım için birkaç kez elime fana yapışık bir şekilde gelmişti, yok pinler düzgün duruyor. Fanı, ramleri, gpu ve usb kablolarını çıkartarak çalıştırmayı denedim. Gittim yeni macunu silip eskiyi sürdüm gene sonuç aynı. Yok abi 2 gram tepki yok. En sonunda eski fanı taktım geri kafayı yicem hala yok yok yok hiç tepki yok bari fan man döndür yap bişi ya! Lütfen yardımcı olabilir misiniz lütfeen

KYTECHNGAMING

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
273
İsim
Kemal Yerebakan
İlgilendiği Kategoriler
Modem-Router
Konusunda uzman birine goturmekten başka çareniz yok gibi. Donanımsal bir arızaya sebep vermiş gibisiniz anlattiklarinizla..

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
Halil Karagöz
Fan henüz bugün ulaştı elime. Fanı, eskisiyle değiştirirken macunu da değiştirdim. Fanın yanında gelen macunu sürdüm eski macunla markaları birbirinden farklı, bir şey fark eder mi bilmiyorum. Bastım PC açılmadı hiçbir tepki vermedi. Defalarca kontrol ettim eksik mi taktım diye, sonra fanı gevşettim belki çok sıkmışımdır diye, gene açılmadı. Zerre tepki vermiyor. Foruma baktım pw kablosunu falan çıkarıp basılı tutun ya da birkaç kez basın, onu bunu sökün öyle basın vs diyenler vardı, yaptım gene olmadı. Macunu mu çok sürdüm acaba dedim etrafından taşan varsa onları sileyim dedim, yok. Sokete de hiç macun gelmemiş temiz duruyor. Ama hala hiçbir şekilde tepki vermiyor. Pinlerine de baktım yamuk mu diye AMD kullandığım için birkaç kez elime fana yapışık bir şekilde gelmişti, yok pinler düzgün duruyor. Fanı, ramleri, gpu ve usb kablolarını çıkartarak çalıştırmayı denedim. Gittim yeni macunu silip eskiyi sürdüm gene sonuç aynı. Yok abi 2 gram tepki yok. En sonunda eski fanı taktım geri kafayı yicem hala yok yok yok hiç tepki yok bari fan man döndür yap bişi ya! Lütfen yardımcı olabilir misiniz lütfeen
Sürmeden önce kablo söktün mü sadece fanı mı çıkardın ?

drmlc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
qhdrm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sürmeden önce kablo söktün mü sadece fanı mı çıkardın ?
anakarta ne takılıysa çıkardım işlemci dahil. Tozunu falan aldım anakartın, ufak bi fırçayla, yeni temizlediğimden çok tozlu değildi zaten diğer donanımlara dokunmadım. Macunu sürdüm, işlemci güç kablosunu taktım (altta kalacağı için önce taktım), fan kablosunu taktım, ramleri, kabloları son olarak gpu yu takıp denedim. İlk deneme buydu

drmlc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
qhdrm
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani saatlerdir şu saçmalık yüzünden yapmadığım şey kalmadı .D Sonuç; power switch bozulmuş, kısa devre yaparak önce psu yu sonra da anakartı çalıştırdım, sorunsuz çalıştı. Fanın yanında kasa da almam lazımmış demekki. Şu ufacık tespiti saatlerdir koyamadığıma yanıyorum :D

TyShame

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
443
İsim
Halil Karagöz
Yani saatlerdir şu saçmalık yüzünden yapmadığım şey kalmadı .D Sonuç; power switch bozulmuş, kısa devre yaparak önce psu yu sonra da anakartı çalıştırdım, sorunsuz çalıştı. Fanın yanında kasa da almam lazımmış demekki. Şu ufacık tespiti saatlerdir koyamadığıma yanıyorum :D
Tam bende bunları diycektim çözmüşsün. Macunu sürmekten pc zarar görmez sadece fanı sökersen tabii bazen switchler soketler tam oturmuyor. Macunu fazla sürmen bir zarar yaratmaz macun anakarta taşar en fazla temizlersin sıvı metal değil bu elektriği iletmez. Az sürmek ısıyı arttırır ama gene açar. Çözüldüğüne sevindim.

Top Bottom