Neler Yeni

Farklı marka aynı mhz ram alırsam ne olur?

HrSOC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
Bilgisayarımda xpg gammix d10 3200mhz 8+8 ram takılı farklı marka ama aynı mhz değerine ve aynı cl değerine sahip 8+8 daha alıp takarsam ne olur?
Ayrıca xmp yapamıyorum bios ta ramler 2666 mhz de kalıyor o konuda yardımcı olabilirseniz rica ederim.

Existentia

80+ Silver
Hocam deneden net bilmesi zor aynı marka modelin 3 yıl arayla üretilmiş olanı aldım bende uymadı mecburen gidip dual kit aldım bambaşa mhzlerde alıp hız düşürüp kullanan da var o sebeple kim ne derse desin kesin bilmesi zor

Ernbass

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren gagaloğlu
Reis bende hiçbir sorun olmadı. Geçenlerde aldım. Corsair takılıydı aynı türden ram bulamadım kingston aldım bi sorunla karşılaşmadım

HrSOC

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Arda
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam deneden net bilmesi zor aynı marka modelin 3 yıl arayla üretilmiş olanı aldım bende uymadı mecburen gidip dual kit aldım bambaşa mhzlerde alıp hız düşürüp kullanan da var o sebeple kim ne derse desin kesin bilmesi zor
anlıyorum o zaman aynı yıl içinde üretilmiş olanı alırsak ne olur?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde bios ta xmp aldığım zaman 3200 mhz değil 2666 mhz kalıyor onun sebebini bilen varsa söyleyebilir mi?

Existentia

80+ Silver
anlıyorum o zaman aynı yıl içinde üretilmiş olanı alırsak ne olur?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Birde bios ta xmp aldığım zaman 3200 mhz değil 2666 mhz kalıyor onun sebebini bilen varsa söyleyebilir mi?
hocam aynı üretim bandından çıksa bile bir şey söylemesi zor ama ihtimalleri çok düşürmüş olursunuz

Necromancerr

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,667
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Bilgisayarımda xpg gammix d10 3200mhz 8+8 ram takılı farklı marka ama aynı mhz değerine ve aynı cl değerine sahip 8+8 daha alıp takarsam ne olur?
Ayrıca xmp yapamıyorum bios ta ramler 2666 mhz de kalıyor o konuda yardımcı olabilirseniz rica ederim.
Şansınıza bağlı bir tık uyumluda çalışabilir direk sistemde açılmayabilir uyum problemi yüzünden en garantisi aynı model almanız
ben benim ramleri farklı zamanlarda aldım (aynı model) biri Sk hynix bellek diğeri samsung bellek ancak xmp rahat kullanabiliyorum

Top Bottom