Neler Yeni

Çözüldü✓ Farklı RAM birleşimi ve Windows kurulu M2SSD ile farklı bilgisayar çalıştırma

mhany

80+
Selam arkadaşlar
Ben hazır sistem sipariş verdim ve vermiş olduğum sistemde aşağıdaki RAM takılı olarak gelecek fakat benim elimde hali hazırda 32 GBlik Gskill RAM var (linkini aşağıya bıraktım)
CL ve MHz değerleri aynı görünüyor. Ben bu RAMleri beraber taksam 48'e yükseltsem bir sorun olur mu? Anakartım gigabyte b550m ds3h.

Diğer sorum ise şu ''içinde Windows ve bir kaç oyun yüklü olan hali hazırda kullanmış olduğum M2SSD'yi yeni gelecek hazır sisteme takmak istiyorum. Bunu yaptığımda sistem kaldığı yerden çalışır mı?
Şimdiden öneri ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
4 RAM slotun varsa hepsini aynı anda takabilirsin ve 48GB olarak kullanabilirsin.
SSD kısmına gelirsek öncelikle yeni sistemdeki bileşenler farklı olduğu için yazılımları yüklü olmayacaktır. Bilgisayarı açınca ilk iş yazılımları yani sürücüleri yüklemek olmalı. Sonrasında her şeye kaldığın yerden devam edersin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

8+8 RAMleri dual olarak tak (slotlar arası birer tane atlayarak) 32 RAM de tek slotsa birine takabilirsin ama 2×16 ise onu da dual tak.

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga
Selam arkadaşlar
Ben hazır sistem sipariş verdim ve vermiş olduğum sistemde aşağıdaki RAM takılı olarak gelecek fakat benim elimde hali hazırda 32 GBlik Gskill RAM var (linkini aşağıya bıraktım)
CL ve MHz değerleri aynı görünüyor. Ben bu RAMleri beraber taksam 48'e yükseltsem bir sorun olur mu? Anakartım gigabyte b550m ds3h.

Diğer sorum ise şu ''içinde Windows ve bir kaç oyun yüklü olan hali hazırda kullanmış olduğum M2SSD'yi yeni gelecek hazır sisteme takmak istiyorum. Bunu yaptığımda sistem kaldığı yerden çalışır mı?
Şimdiden öneri ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim iyi akşamlar.

Ram'ler çalışır muhtemelen aynı değerlerdeyse denemek lazım.

Sıfır kurulum yapmak faydalı olur. Farklı donanılarm farklı sürücü yazılımı gerektiriyor. Çakışma ihtimali olacaktır.

mhany

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
4 RAM slotun varsa hepsini aynı anda takabilirsin ve 48GB olarak kullanabilirsin.
SSD kısmına gelirsek öncelikle yeni sistemdeki bileşenler farklı olduğu için yazılımları yüklü olmayacaktır. Bilgisayarı açınca ilk iş yazılımları yani sürücüleri yüklemek olmalı. Sonrasında her şeye kaldığın yerden devam edersin.

8+8 RAMleri dual olarak tak (slotlar arası birer tane atlayarak) 32 RAM de tek slotsa birine takabilirsin ama 2×16 ise onu da dual tak.
anladım teşekkür ederim. RAM'leri bir 8 bir 16 olarak sırasıyla takarım o zaman
M2SSd sorununu da kendi kullandığımı takıp format atıp yapsam olur herhalde

Ram'ler çalışır muhtemelen aynı değerlerdeyse denemek lazım.

Sıfır kurulum yapmak faydalı olur. Farklı donanılarm farklı sürücü yazılımı gerektiriyor. Çakışma ihtimali olacaktır.
teşekkürler elimdeki ssd yi formatlayacağım

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,202
İsim
C Ş
anladım teşekkür ederim. RAM'leri bir 8 bir 16 olarak sırasıyla takarım o zaman
M2SSd sorununu da kendi kullandığımı takıp format atıp yapsam olur herhalde

teşekkürler elimdeki ssd yi formatlayacağım
Format atıp düzenini bozmana gerek yok. Eski donanımların sürücü yazılımlarını silip yeni taktığın sistemin sürücülerini yüklemen yeterli.

mhany

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format atıp düzenini bozmana gerek yok. Eski donanımların sürücü yazılımlarını silip yeni taktığın sistemin sürücülerini yüklemen yeterli.
Çok teşekkür ederim önerilerin için 🙏 bu daha kolay benim için. Gerçekten hiç anlamıyorum bu pc donanım işlerinden 🤷 yeni yeni araştırıp öğreniyorum. Konuyu çözüldü olarak düzenliyorum sistemim gelince uygulamaya başlarım

• Beğen
Reaksiyonlar: ca.s
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,240
Üyeler
140,794
Son üye
KemalBey34
Top Bottom