Neler Yeni

Fazla macun sürmenin zararı varmıdır

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,354
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
ahmet taha çelenk
Soğutucuyu oturttuysan, eğer görünüyorsa bak işlemci çevresine atmış mı fazlalığı.
Sogutucuyu oturttum sogutucu buyuk baya islemci gozukmuyodu aksam sokücem direk ama montajlarken tastigini gormedim etrafa yani ilkinde oturmamisti kaldirip bidaha hafif bastirmistim oturtmak icin etrafinda taşma yoktu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Soğutucuyu oturttuysan, eğer görünüyorsa bak işlemci çevresine atmış mı fazlalığı.
Hocam temizlemek icin ne yapmam lazim tasirmadan bi yolu varmi

Son düzenleme:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,354
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Sogutucuyu oturttum sogutucu buyuk baya islemci gozukmuyodu aksam sokücem direk ama montajlarken tastigini gormedim etrafa yani ilkinde oturmamisti kaldirip bidaha hafif bastirmistim oturtmak icin etrafinda taşma yoktu

Hocam temizlemek icin ne yapmam lazim tasirmadan bi yolu varmi
Temizlemekte bir şey yok peçeteyle alırsın.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,354
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
eski macunu iyice silmem gerekiyomu birde macun öneriniz varmi hic anlamiyorum macunlardan
Gerek yok daha yeni macun. Kenarlarda taşma falan varsa onları al yeter. Bir de fotoğrafını çekersen bakalım gerçekten fazla mı değil mi :)

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Yusuf
eğer kuletipini tam oturttuysan ince bir tabaka haline olabildiğince presleyecektir. fakaaaat bu demek olmuyorki bişey olmaz. eğer çok sıktıysan macunu, kuletipide presleyeceği için sağın solundan taşacak sokete boarda bulacak temizlenmesi kanser hale gelecektir. fazla macun ısı farkettirir mi? evet ettirir bir kaç dereceye kadar dikkate alınmayacak farklar yaratır o da kuletipinin tam sıkıp oturttuğunu varsayarsak. gevşek bıraktıysan kalın tabaka olacak buda iletkenlikten ziyade yorgan etkisi yapacaktır.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
ahmet taha çelenk
Gerek yok daha yeni macun. Kenarlarda taşma falan varsa onları al yeter. Bir de fotoğrafını çekersen bakalım gerçekten fazla mı değil mi :)
Tamamdir akşam fotograf aticam

eğer kuletipini tam oturttuysan ince bir tabaka haline olabildiğince presleyecektir. fakaaaat bu demek olmuyorki bişey olmaz. eğer çok sıktıysan macunu, kuletipide presleyeceği için sağın solundan taşacak sokete boarda bulacak temizlenmesi kanser hale gelecektir. fazla macun ısı farkettirir mi? evet ettirir bir kaç dereceye kadar dikkate alınmayacak farklar yaratır o da kuletipinin tam sıkıp oturttuğunu varsayarsak. gevşek bıraktıysan kalın tabaka olacak buda iletkenlikten ziyade yorgan etkisi yapacaktır.
Hocam oturttum ama cok sıkmadim

Tamamdir akşam fotograf aticam

Saglam olunca sıkmayı biraktim

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,507
İsim
Yusuf

Saglam olunca sıkmayı biraktim
işte o zaman varsayımlarla hareket edemeyiz brom. açıp kontrol edilmesi gerekiyor macun ne alemde diye.

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
ahmet taha çelenk
işte o zaman varsayımlarla hareket edemeyiz brom. açıp kontrol edilmesi gerekiyor macun ne alemde diye.
Aksam 18 19 gibi gidicem hemen söküp bakicam hocam yani eşşeklik ettim umarim kötü durumda degildir o kadar

4HMET678

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
362
İsim
ahmet taha çelenk
Vaziyet bu şekilde taşmış ama anakarta gitmemis ufak gitmisti temizledim tasan yerleri ice dogru siyirdim

Vaziyet bu şekilde taşmış ama anakarta gitmemis ufak gitmisti temizledim tasan yerleri ice dogru siyirdim
Goruntu kalitesi icin kusura bakmayin

Bu fotograf daha net

Ekler

• 20240124_182046.jpg
    20240124_182046.jpg
    991.7 KB · Hit: 38
  • 20240124_182039.jpg
    20240124_182039.jpg
    1.3 MB · Hit: 37
  • 20240124_182428.jpg
    20240124_182428.jpg
    1.7 MB · Hit: 36

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Nerdeyse sıfır bilgiyle pc toplamaya giristim thermalright peerlees assassin bir sogutucum var montajini yaparken yaninda cikan macunun nerdeyse hepsini surdum yani 1 gramlık tüptü galiba tf7 modeli yarisindan fazlasini sürdüm ilk basta çok katı geldi dagıtamadim sonra fazla sürdüm montajini yaptim sogutucunun. Arkadaşım çok sürdüğümü soyledi. Sogutucuyu söküp temizleyip yeni macun sürmeme gerek varmı
Ortalama sıkman gereken macun 0.7-0.8 gram civarı zaten. 1 gramın tamamını değil tamamına yakınını boşalttıysan doğru olanı yapmışsın bir sorun olmaz.

Top Bottom