Neler Yeni

Fiber Kablo ve Modem Değişimi Yavaşlık Sorununu Çözer mi?

AEnic31

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
73
İsim
Abdurrahman Eniç
İyi günler.

Ben 100 mbps'lik Turkcell Superonline Fibernet kullanıyorum. Geçtiğimiz senelerde de bağlantı sorunundan çok muzdarip olmuştuk, şimdi de 4 günün dördünde de sorun çıkardı. İlk iki gün akşamları internet bağlantım aşırı dengesizleşti, kimi zaman 10 mbps, kimi zaman 70 mbps alıyordum ama asla 90 civarını göremiyordum. Sitelere erişimim de aşırı yavaşlamıştı.

Sorunu iki günde de müşteri hizmetlerini aradığımda modemi resetleyip düzelttiler. Dün yine akşam vaktinde oyun oynarken aşırı ping girme sorunu olmuştu ki bu her zaman oluyor, her Allah'ın günü kesin olarak ara sıra çıkan saçma ping sorunuyla karşı karşıya kalıyorum. Bugün saat 12.00'da yine internet hızım aşırı yavaşladı, yine müşteri hizmetlerini aradım yine modem resetleyip düzelttiler. Teknik servis göndermelerini istedim çünkü bir sorun olduğu belli. Ancak sorunu düzelttikleri için teknik servisi ancak ücretli çağırabileceklerini söylüyorlar.

Ben şu anda modemi ve kablo tesisatını değiştirmek istiyorum. Bunları yaptıktan sonra internet hızım düzelir mi? Sizce sorun neyden kaynaklanmış olabilir? Kablo tesisatını nasıl değiştirebilirim yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

Top Bottom