Neler Yeni

Fifa 23 animasyonda kasma sorunu

hamzaaaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hamza oztas
merhaba arkadaslar dün ea playe fifa 23 geldi fifa 22 yi siliğ 23 indirdim
indirmez olaydım fifa 22 de yağ gibi akan sistemim 23 kasar donar oldu .evet sistemim okadar iyi değil apu bir sistem (4650g 16gb ram) ama fifa 22 de msaa 4x grafikleri ortaya alıp rahatça oynuyodum kasma donma takılma hic yasamadım .
fifa23 te ayarları 1920x1080 yapıp ultraya alıyorum kasma donma olmuyor animasyonlarda kasma oluyor sadece mac icinde pozisyonları terkrar eden animasyonlar kasıyor bu sıkıntı değil asıl sıkıntı oyunu dururup ne bilim bi ayarlara girecegim vakit yada oyuncu değiştircegim vakit cok fazla kasıyor . nedeni beli oyunu duraklaktııktan sonra arka planda dönüp duran animasyonlar bazılarında sıkıntı cıkmıyorken bazılarında bilgisayarı öldürüyor .
bu sorunla karsılasıp cozebilen yada nasıl cozelecegini bilen varsa lütfen yazsın

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mikdat Öztürk
Twitter
Oztmikdat
Fifa 23 de 700 saatim var bende oyun içinde sorun hiç olmadı ancak dediğiniz gibi animasyonlarda falan 60fps veya altına düşüyor. bunun bir çözümü olduğunu sanmıyorum istersen ayarlarını düşürüp tekrar deneyebilirsin.

hamzaaaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hamza oztas
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Fifa 23 de 700 saatim var bende oyun içinde sorun hiç olmadı ancak dediğiniz gibi animasyonlarda falan 60fps veya altına düşüyor. bunun bir çözümü olduğunu sanmıyorum istersen ayarlarını düşürüp tekrar deneyebilirsin.
tüm kombinasyonları denedim diyebilirim ama işe yaramıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

peki animasyonları kapatamıyormuyuz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
118
İsim
Mikdat Öztürk
Twitter
Oztmikdat
tüm kombinasyonları denedim diyebilirim ama işe yaramıyor
ilk başlarda benim de dikkatimi çok dağıtıyordu ama sonradan alıştım. maç esnasında 144fps animasyonda da 60fps oluyor. dert etmem dersen oyunun zevkini almaya bak reis

Atakankrn

80+
indirmez olaydım fifa 22 de yağ gibi akan sistemim 23 kasar donar oldu .evet sistemim okadar iyi değil apu bir sistem (4650g 16gb ram) ama fifa 22 de msaa 4x grafikleri ortaya alıp rahatça oynuyodum kasma donma takılma hic yasamadım .
fifa23 te ayarları 1920x1080 yapıp ultraya alıyorum kasma donma olmuyor animasyonlarda kasma oluyor sadece mac icinde pozisyonları terkrar eden animasyonlar kasıyor bu sıkıntı değil asıl sıkıntı oyunu dururup ne bilim bi ayarlara girecegim vakit yada oyuncu değiştircegim vakit cok fazla kasıyor . nedeni beli oyunu duraklaktııktan sonra arka planda dönüp duran animasyonlar bazılarında sıkıntı cıkmıyorken bazılarında bilgisayarı öldürüyor .
bu sorunla karsılasıp cozebilen yada nasıl cozelecegini bilen varsa lütfen yazsın
Bende de öyle oluyordu eski sistemde, biraz da sistemle alakalı bu.

hamzaaaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hamza oztas
ilk başlarda benim de dikkatimi çok dağıtıyordu ama sonradan alıştım. maç esnasında 144fps animasyonda da 60fps oluyor. dert etmem dersen oyunun zevkini almaya bak reis
valla benim sistem okadar güçlü değil reis seninki gibi olsa gram sıkıntı etmem fps düşüklüğü aşırı fazla 5 6 fps oluyor

ImAngryDJ

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,323
İsim
Çağatay
Bu sorun genel olarak pc de var. Fifa genel olarak her yıl pc optimazsonunu tam olarak yapamıyor. Bir önceki sistemimde 5600x 3060ti da animasyonlar da fps düşüşü oluyordu güncel sistemimde bu durum çok nadir oluyor artık. Ayarlar vs fayda etmiyor. Sistem ne kadar iyi ise o kadar az oluyor sadece.

hamzaaaaa

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
32
İsim
hamza oztas
Bu sorun genel olarak pc de var. Fifa genel olarak her yıl pc optimazsonunu tam olarak yapamıyor. Bir önceki sistemimde 5600x 3060ti da animasyonlar da fps düşüşü oluyordu güncel sistemimde bu durum çok nadir oluyor artık. Ayarlar vs fayda etmiyor. Sistem ne kadar iyi ise o kadar az oluyor sadece.
Anladım kanka normla oyunda kasmıyor sadece bu animasyonlar sıkıntı cıkarıyor pozisyonları gectim oyunu durdurunca rastgele arkaplanda oynayan animasyonlar var bunlar kastırıyor bazıları haric bende oyunu 3 4 defa durduyorum kasmayan animasyon denk gelene kadar fifa 22 cok güzeldi hic bir sorunum yoktu(ha bu arada steamden kaldırılmıs haber verim dedim)

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,342
Üyeler
141,439
Son üye
Said Özdemir
Top Bottom