Neler Yeni

Fifa 23 gamepad sorunu

vincent

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
t
Xbox gamepass'den fifa 23 indirdim fakat gamepadimi bağladığımda oyun gamepadi görüyor fakat tuşlar karışıyor.Örnek vermem gerekirse x'e bastığım zaman menüden geri çıkıyor veya kareye bastığımda x'e bastığımda olması gereken şey oluyor.R1 ve L1 tuşlarına bastığımda ise işlemiyor.Gamepad'i de kontrol ettim sorunsuz çalışmakta.Oyun içerisinden baktığımda tuşlar olması gerektiği gibi gözüküyor fakat sorun aynı devam etmekte.Sorunun çözümüne yardımcı olabilecek birisi var mı ?
Gamepad: Kontorland Ps-3022

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,170
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
bunun sebebi pc oyunları gamepad'i xbox controller olarak görüyor. Ayarlardan her tuş için kendin atama yapman gerek

vincent

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
t
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bunun sebebi pc oyunları gamepad'i xbox controller olarak görüyor. Ayarlardan her tuş için kendin atama yapman gerek
Hocam sorun şurada L1-R1 gibi tuşlara da basılmıyor oyun içinden atama yapmayı kast ediyorsanız.Xoutput'dan yeni cihaz olarak eklediğimde de tuşlar doğru oluyor gibi ama oyuna girince hem eklediğim aygıt hem de fiziksel olarak elimdeki aygıt çift olarak çalışıyor.Mesela sağa gittiğimde 2 kere gidiyor veya bi şeye tıkladığımda biri tıklıyor öbürü de tam tersi geri çıkma tuşu olduğu için arafta kalıyor.Eğer şu fiziksel olan kombinasyonu devre dışı bırakma varsa veyahut bunu düzenleme varsa düzelecek gibi ama bulamadım çözümü.

kadir13

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
kadir
Hocam sorun şurada L1-R1 gibi tuşlara da basılmıyor oyun içinden atama yapmayı kast ediyorsanız.Xoutput'dan yeni cihaz olarak eklediğimde de tuşlar doğru oluyor gibi ama oyuna girince hem eklediğim aygıt hem de fiziksel olarak elimdeki aygıt çift olarak çalışıyor.Mesela sağa gittiğimde 2 kere gidiyor veya bi şeye tıkladığımda biri tıklıyor öbürü de tam tersi geri çıkma tuşu olduğu için arafta kalıyor.Eğer şu fiziksel olan kombinasyonu devre dışı bırakma varsa veyahut bunu düzenleme varsa düzelecek gibi ama bulamadım çözümü.
Sorunu cözebildin mi

vincent

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
t
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sorunu cözebildin mi
Tam olarak değil oyundayken skip ve select tuşu tam olarak çalışmıyordu daha sonra ise sprint atarken oyuncu değiştirmeye çalıştığımda pası alan oyuncu için tekrar sprint tuşuna basmam gerekiyordu vs bu sorunlardan dolayı orijinal veya uyumlu bir gamepad alana kadar oyunu kaldırma kararı aldım.

Top Bottom