Neler Yeni

Rehber Film Önerileri (12 Adet)

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet

1-World War Z: Zombi Savaşı'nın gerçek dehşetiyle yüzleşmenin vaktidir… Çin'de ortaya çıkan bir virüs insanları yaşayan ölüler haline getirmektedir. ... Brad Pitt'in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı odağına alıyor.​

2-(İlk)Arınma Gecesi(Anarşi/Seçim Yılı): Hiçbir suçun işlenmediği ülkede yılda bir geceye mahsus, 12 saat boyunca tüm suç olaylarının serbest bırakılması sırasında yaşanılan olaylar.​

3-Cargo: Korkunç bir salgın baş gösterir ve ailesiyle mutlu bir hayat yaşamakta olan Andy karısının zombiye dönüşmesini izlemek zorunda kalır. Eşini kaybettikten sonra, kırsal Avustralya'da çocuğuyla bir başına kalan baba, karısının kendisini ısırması sonucu zombi virüsünü almıştır ve 48 saat içinde bir zombi olacaktır

3-
Keskin Nişancı: Konu. Cesur bir asker olarak tanınan Chris Kyle, yoğun savaş ortamının hüküm sürdüğü Irak'a silah arkadaşlarını korumak için gönderilir. Kyle gerçekten keskin bir nişancıdır ve isabetli atışlarıyla savaş alanında pek çok hayatı kurtarır. Cephede adeta bir efsaneye dönüşür.

4-San Andreas Fayı: California'da yaşanan ve Batı Kıyı Şeridi'nin tamamını etkileyen büyük çaplı bir deprem faciasının ardından yaşanan arama kurtarma sürecinde, itfaiye eri Tom'un yaşadıklarını ön plana alan film, genç adamın duygusal hayatı ile sorumluluklarını dengede tutma çabasına odaklanıyor.

5-Jadotville Kuşatması: Tarihi bir olayı konu alan film, 1961'de BM'nin, Komutan Pat Quilan komutasındaki İrlanda barış gücü askerlerini Kongo'daki Katanga'ya, Jadotville kasabasının sakinlerini korumak için göndermesi ile başlıyor. ... İrlandalı askerlerin saldırıya direnmekten başka şansı yoktur ama ne kadar direnebilecekleri şüphelidir.​

6-Boyun Eğmez: Olimpiyat yıldızı Louis Zamperini, II. Dünya Savaşı sırasında savaş pilotu olur ve Japonlar tarafından esir alınır. Ardından acımasız bir hayatta kalma mücadelesi başlar.​

7-Musul: Filmin konusu, Genç bir polis, hayatını kurtaran Iraklı muhalif birliğe katılır ve harap hâldeki Musul'da onlarla beraber IŞİD'e karşı savaşır. Milislerin arasında yer alan Iraklı gazeteci Ali Maula, dul eşi Um Hanadi ve IŞİD görevlisi Nasser Issa'yı konu alıyor.

8-Bird Box: Bird Box, peşlerinde olanlardan kurtulmak için gözleri bağlı bir şekilde yola koyulan bir kadın ve çocuklarının hikayesini konu ediyor. Her şey tam beş yıl öncesinde başlar. Başlangıçtan bu zamana kadar hayatta kalmayı başaran Malorie ve iki çocuğu için hayat bu süreçte hiç de kolay olmaz.​

9-Forrest Gump: Forrest Gump, zeka seviyesi 75 olan bir erkeğin hayatını ele alıyor. Her ne kadar zeka seviyesi düşük olsa da fiziksel olarak son derece sağlam olan Forrest Gump, zamanla gelişen olaylar zincirinde bizi hayal edemeyeceğimiz bir dünyaya götürüyor.​

10-Godzilla: Filipinler'de tanımlanamayan dev yaratıklara ait kalıntılara rastlanmıştır. Bundan çok kısa bir süre sonra, Japonya'da nükleer santralde bir felaket meydana gelir. Şehirde santrale yakın olan bölge nükleer kirlilik nedeniyle tehlikeli bölge ilan edilmiştir.

11-Diktatör: Bu komedi, Wadiya Cumhuriyeti diktatörü olan General Aladeen'in, halkını bastırma ve demokrasiyle savaşma çabalarını anlatıyor.

12-The Martian: Mars'daki bir görev sırasında çıkan bir fırtınayla ekipten ayrı kalan ve o noktadan sonra da geride kalanlar tarafından bulunamayınca ölmüş olarak kabul edilen bir astronotu anlatıyor. Senaryo da bu astronotun hayatta kalma mücadelesini aktarıyor.​

(İsterseniz devamı gelebilir.)

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Eline sağlık aşko

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
CARRYLEX ile ilgili görsel sonucu

Teşekkürler :)
Eline sağlık aşko

• Muhteşem
Reaksiyonlar: Ciri

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet
Keşke sadece isimleri büyük yazsaydın biraz tuhaf olmuş. Yine de eline sağlık.
Ben 1 ve 4 numaraları önermezdim, sadece vakit geçirmelik filmler. Filmleri konularından ziyade kendi fikirlerinle kısaca açıklarsan arkadaşlar daha iyi faydalanacaktır diye düşünüyorum 👍

erturk.gg

80+ Bronze
13- Olarak "School of Rock" ekleyebiliriz, kesinlikle kaçırılmaması gereken müthiş bir film

Vartex

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,766
İsim
Mehmet
Keşke sadece isimleri büyük yazsaydın biraz tuhaf olmuş. Yine de eline sağlık.
Ben 1 ve 4 numaraları önermezdim, sadece vakit geçirmelik filmler. Filmleri konularından ziyade kendi fikirlerinle kısaca açıklarsan arkadaşlar daha iyi faydalanacaktır diye düşünüyorum 👍
Hocam bence film'in konusu daha önemli.
(Buradaki tüm filmler izledim ben)
Birde haha yı yanlışıkla attım :(

Ricciardo

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,893
İsim
Mehmet