Neler Yeni

Firmalar Ne Zaman Laptop Stok Eritir

Dahası  
Reaksiyon skoru
35
İsim
Enes Yiğit
Dostlar selam kendime bir liste yapmış akakçede geziniyordum ve fiyatları karşılaştırıyordum bi arkadaş böyle bir yorum atmış

Dolar yerinde duruyor eski stok ama nedense 1 günde bin TL fark yiyor. Satılan notebooklar yıl sonu kasim kazığı, aralık rüzgarı ile millete yüksek fiyattan satıyorlar. Mübarek cuma diye milleti iyi kazikladilar. Ayni cihaz simdi 1 bin TL daha dusuk. Gerçek fiyatları gormuyoruz. 1000$ yutdisi fiyatli cihaz burada 34 bintl. 4 aydır dolar kuru belli 0.70 pua -/+ geziyor ancak notebook fiyatları + 3000 gidiyor. Celeron cihazlar 5000 TL. Yurdisinda 149$ bunun kurla üretim maliyeti ile bir alakası yok tamamen fırsatçılık. Almayın bekleyin stok eritecekler illaki...

bende daha fazla artmadan aradan çıkarmak istiyorum fakat hala ne almam konusunda kararısızım 3050 / 3050 ti 18-20 civarında var fakat şahsen ben israf olarak görüyorum ti model belki olabilir fakat diyeri biraz zor yani 22,5-25 arası 3060 öneriler varsa memnun olurum

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
590
İsim
Eren
Dostlar selam kendime bir liste yapmış akakçede geziniyordum ve fiyatları karşılaştırıyordum bi arkadaş böyle bir yorum atmış

Dolar yerinde duruyor eski stok ama nedense 1 günde bin TL fark yiyor. Satılan notebooklar yıl sonu kasim kazığı, aralık rüzgarı ile millete yüksek fiyattan satıyorlar. Mübarek cuma diye milleti iyi kazikladilar. Ayni cihaz simdi 1 bin TL daha dusuk. Gerçek fiyatları gormuyoruz. 1000$ yutdisi fiyatli cihaz burada 34 bintl. 4 aydır dolar kuru belli 0.70 pua -/+ geziyor ancak notebook fiyatları + 3000 gidiyor. Celeron cihazlar 5000 TL. Yurdisinda 149$ bunun kurla üretim maliyeti ile bir alakası yok tamamen fırsatçılık. Almayın bekleyin stok eritecekler illaki...

bende daha fazla artmadan aradan çıkarmak istiyorum fakat hala ne almam konusunda kararısızım 3050 / 3050 ti 18-20 civarında var fakat şahsen ben israf olarak görüyorum ti model belki olabilir fakat diyeri biraz zor yani 22,5-25 arası 3060 öneriler varsa memnun olurum
Şahsen ben bunun sadece fırsatçılık yüzünden olduğunu düşünmüyorüm çünkü şöyle düşün ekonomi iyi olsa ve stabil olsa(yani her şeyin belirli bir fiyatı olsa) ve 4000tl(önceden böyleydi) harici grafikli bi laptop alıcan atıyorum adamın max koyabileceği 50tl olurdur. Hem kullanıcı bilirdi 4000tl değerinde olduğu o cıhazın hem de satıcı bu bilinçli halktan kar edemezdi. Yani sonuç olarak Türkiye de birçok sorun var ve bunlar en ideal çözümü halkı değiştirmek, çok cahil halkımız ve şu yeni TC kimlik kartı alanlarda bi o kadar düşük. Yav zaten Türkiye iq ortalaması ********** düzeyinde Allah aşkına neyi tartışıyoruz. Gecinin 5 inde fazla gerildim. Sonuç olarak s3n dolar artmadan işlemcisi i5, i7 12. ve 13. Nesil(amd tarafında genelde çoğu kötü işlemci fiyat bandına göre) yanınada 3050(Bütçen dahilinde söylüyorum). Şahsen 3050ti ve amd nin fp laptop işlemcilerinin çöp olduğunu düşünüyorum ayrıca sakın gidip eski 11. Nesil i7 bişe alma tabi uygun fiyata varsa ayrı.

Tekrar attığınız yazıya dönmek gerekirse ps5 yurt dışında bir ekran kartına eşit değerde ama işte güzel ülkemizin çirkin insanları hem alıcı hem satıcılar 19k satıyor ve alıyorlar. Şu noktada ülkenin 52 lik kısmının derhal eğitim alması gerektiğini düşünüyorum yoksa işimiz çokkk yaş. Fırsatçılık ekonimideki sorunun bir sebebi değil sonucudur. Yarın konu up yap daha detaylı bilgi alırsın. Çok yazdım biliyorum okuduysan eyv, okumadıysanda canın sağolsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
921,510
Üyeler
142,942
Son üye
datfraq
Top Bottom