Neler Yeni

Flash Bellek biçimlendirme kısmında Fat32 çıkmıyor

Mustifa

80+ Bronze
Flash belleğimi Fat32 yapmak istiyorum fakat biçimlendirme kısmında çıkmıyor. Çözümü var mı?
1681244776881.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin

Mustifa

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS güncelleyeceksen RUFUS adlı (https://rufus.ie/tr/) programı indir. İndirdikten sonra Önyükleme Seçimi kısmından FreeDOS yazanı seç ve başlat de.
İşletim sistemi kuracağım. Rufus ile girdiğimde de Large FAT32 yapıyor. Farklı bir flash bellek denediğimde sorun olmuyor. Acaba flash bellek ile alakalı olabilir mi?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin
İşletim sistemi kuracağım. Rufus ile girdiğimde de Large FAT32 yapıyor. Farklı bir flash bellek denediğimde sorun olmuyor. Acaba flash bellek ile alakalı olabilir mi?
Flash belleğinin boyutu 64 GB ve üstü olduğu zaman FAT32 seçeneği çıkmıyor hocam. İşletim sistemini RUFUS üstünden yazdıracaksın. Programın kendisi otomatik ayarlar onu.

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
Flash belleğini boyutu 64 GB ve üstü olduğu zaman FAT32 seçeneği çıkmıyor hocam. İşletim sistemini RUFUS üstünden yazdıracaksın. Programın kendisi otomatik ayarlar onu.
Hocam bir şey sorucam Windows atıcam rufus ile sonra bios içinde Windows silip biousa mı aynı şekilde atıcam?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin
Bios ile Windows aynı şekilde mi atılıyor usb ye?
- 64 GB ve üstündeki flash belleklerde BIOS diğer türlü görmüyor. Eğer 4, 8, 16 veya 32 GB flash belleğiniz varsa direk FAT32 olarak biçimlendirebilirsiniz.
- Eğer Windows kuracaksanız sadece ISO dosyasını seçeceksiniz ve sistem UEFI destekliyorsa GPT olanı seçeceksiniz. Desteklemiyorsa MBR olanı seçecekseniz. Onun dışında başka şeye gerek yok. Başlat dediğiniz zaman oradaki bütün kutucukları boş bırakın. (Microsoft hesabı zorunluluğunu kaldır diye tik olacak onu seçebilirsin.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bir şey sorucam Windows atıcam rufus ile sonra bios içinde Windows silip biousa mı aynı şekilde atıcam?
Başta BIOS'u güncelle. Ondan sonra Windows'u kur.

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Bios ile falan uğraşmaya gerek yok.

USB yi tak pc ye. Sonra cmd yi yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki kodu yaz.

USB etiketini kontrol et ve istemde Format / FS: FAT32 F: yaz ve "Enter" tuşuna bas. (F: yerine USB sürücünüzün sürücü harfini yazmalısın.)

Sonra fat32 olacak usb. En son işlem bitince exit yazıp komut sisteminden çıkış yap.

Entilus

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
803
İsim
Entilus
- 64 GB ve üstündeki flash belleklerde BIOS diğer türlü görmüyor. Eğer 4, 8, 16 veya 32 GB flash belleğiniz varsa direk FAT32 olarak biçimlendirebilirsiniz.
- Eğer Windows kuracaksanız sadece ISO dosyasını seçeceksiniz ve sistem UEFI destekliyorsa GPT olanı seçeceksiniz. Desteklemiyorsa MBR olanı seçecekseniz. Onun dışında başka şeye gerek yok. Başlat dediğiniz zaman oradaki bütün kutucukları boş bırakın. (Microsoft hesabı zorunluluğunu kaldır diye tik olacak onu seçebilirsin.)

Başta BIOS'u güncelle. Ondan sonra Windows'u kur.
PC yok hocam başka nerden yüklicem biosu?

Şuan yeni sipariş ettim 64 ü iade mi edim 64 sorun oluyor da bios da

Bios ile falan uğraşmaya gerek yok.

USB yi tak pc ye. Sonra cmd yi yönetici olarak çalıştır ve aşağıdaki kodu yaz.

USB etiketini kontrol et ve istemde Format / FS: FAT32 F: yaz ve "Enter" tuşuna bas. (F: yerine USB sürücünüzün sürücü harfini yazmalısın.)

Sonra fat32 olacak usb. En son işlem bitince exit yazıp komut sisteminden çıkış yap.
64 gb hocam usb

Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
ali
bir tane program vardı sanki zamanında kullanmıştım diye hatırlıyorum. yüksek hafızalı usb yi düşük gösterip fat32 yapabiliyordu. hatırlayamadım tam olarak
araştırıp denenebilir.
işlemi hallettikten sonra biçimlendirip eski haline döndürmüştüm diye hatırlıyorum. çok zaman oldu

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,755
İsim
Emre Zengin
PC yok hocam başka nerden yüklicem biosu?

Şuan yeni sipariş ettim 64 ü iade mi edim 64 sorun oluyor da bios da

64 gb hocam usb
Sıkıntı yok o zaman kur Windows'u.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
996,186
Üyeler
157,490
Son üye