Neler Yeni

FM 23 Taktiksel sıkıntılar yaşıyorum.

gngepeh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Ünal
Bu oyunda çok bir geçmişim yok 1 yıl falan oynamışımdır, şu anda ise FM23 oynuyorum. Önceden de aynı takımla kariyer yapmıştım (Kocaelispor) 2 sezonda 2 kere şampiyon olmuştum. Oyunu severek oynuyorum ancak tilt ediyor, saçma paslar, karşı karşıya pozisyon karışmalar vs. Size özetliyeyim.

Karşılaştığım sorunlar
- Geçen sezon 30 gol atan forvetim ligde 6-7 hafta geçmesine rağmen hala gol sahibi değil.
- Oyunda özellikle hücumda oyuncular çok saçmalıyor, kanat oyuncularım top sürerken orta açabilecek yerde birden arkasına dönüp orta sahaya pas atıyor.
- Forvet oyuncum karşı karşıya pozisyonları çok kaçırıyor (Her oyuncuda da bu sıkıntı mevcut karakter özelliklerinde de böyle bir sıkıntı yok.)
- Taktiğim kısa ama seri paslaşma olmasına rağmen defans oyuncuları rakip defansa falan dikiyor. (Takım disiplinli oynasa bile yaşıyorum bunu)
- 22 Şut attığım maçta 5 top kaleyi buluyor.
- Üstteki maddenin başlıca nedeni bence şu: Kanat ve orta sahada daha fazla yaşıyorum bu durumu. Taktik paslaşarak içeri girme olmasına rağmen 20-30 metreden vurulmayacak toplara şut çekiyorlar.
- Oyuncularımın bitiriciliği iyi olmasına rağmen (Bence lige göre iyi) dağlara taşlara şut çekiyor.
- Hemde oyunda şöyle bir şey var eğer farkla maçı önde götürüyorsam kesin 1 tane gol yiyorum.

Eğer konuda bana yardımcı olanlar olursa daha fazla detay aktarırım. Sezon başında oldukça şanssızdım, kırmızı karttan vs puanlar kaybettim.
Şunu da belirteyim biliyorum önceki sezondan takımı çok bozmamak lazım ancak benim oyuncularım yeterli değildi ve neredeyse baştan aşağı yeniledim takımı, başarılı olurum diye düşündüm çünkü Galatasaray'da gerçekte bunu çok kez tekrarlamış ve başarılı olmuştu.

Şimdiden yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Fabrizio Romano

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
FM 23 ile diğer oyunlar çok değişti.( Benim anladığım FM23 dışında başka vesiyonunda da oynadın) Stoperlerin zekası saçmalaştı, santraforlar saçmalaştı.

Daha doğru taktiği yapmak gerekiyor.

Antrenmanda haftayı full antrenman yapın: Takım çalışması, maç taktiği, savunma yapısı, hücum organizaayonu filan antrenmanın boş olduğu zamanlara bunları ekle.

Oyunu 2B'de oynamayı dene bir de. 2B de biraz daha mantıklı oynuyor.

gngepeh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Eren Ünal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
FM 23 ile diğer oyunlar çok değişti.( Benim anladığım FM23 dışında başka vesiyonunda da oynadın) Stoperlerin zekası saçmalaştı, santraforlar saçmalaştı.

Daha doğru taktiği yapmak gerekiyor.

Antrenmanda haftayı full antrenman yapın: Takım çalışması, maç taktiği, savunma yapısı, hücum organizaayonu filan antrenmanın boş olduğu zamanlara bunları ekle.

Oyunu 2B'de oynamayı dene bir de. 2B de biraz daha mantıklı oynuyor.
Doğru söylüyorsun daha önceki sürümleri de oynadım. Ama diğer dediklerinin işe yarayacağını sanmıyorum Antremanda haftayı fullemek oyuncu sakatlıklarına olanak sağlar. 2B oynarsam da sıkılrım zevk almayacaksam neden oynayayım. Ama önerilerin için saol belki antremanları arttırabilirim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
987,675
Üyeler
156,191
Son üye
sdgshbxcvx
Top Bottom