Neler Yeni

Format Atamıyorum Yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Regaib Akman
Discord
Regaib#4208
Öncelikle Günaydın Arkadaşlar.Biostar G31-M7 TE ver:6.4 anakart aldım.win 10 21h1 sürüm indirdim USB yazdım.ancak boot ettiğimde Windows logosu gelip gidiyor ardından _ yanıp sönüyor.daha da bir şey olmuyor.Yardım ederseniz çok sevinirim teşekkürler

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,976
İsim
HBE
iso hatalı indirmiş yada yazarken kırık dosya oluşmuş olabilir. Büyük ihtimallede öyle düşünüyorum. Tekrar kesintisiz bir şekilde iso dosyasını orijinal olarak indirin. Modlanmışları değil.

Ayrıca Rufusla USB ile uğraşmaktansa, aşağıdaki adımları izlerseniz daha eforsuz bir kurulum gerçekleştirirsiniz.

Bahsettiğiniz işlem temiz formattır.

Aşağıdaki adımları takip ederek tertemiz bir Windows sürümüne sahip olacaksınız.

Usb belleğinize İSO dosyasını attıysanız 7. Maddeden sonrasını yapın.

Adım adım, hiçbirini atlamadan lütfen yazdıklarımı uygulayın.

1. İstenilen işletim sisteminin .İSO doyasını indirin. (W10 için : https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10)
  2. Daemon tools programını indirin.
  3. Daemon tools programından Hızlı Bağlayı seçerek iso dosyasını seçerek bir sanal disk oluşturun.
  4. Bilgisayarım'a girerek, oluşturulan sanal diske sağ tık > Aç yolu izleyerek açın.
  5. Burada .iso dosyasının setup dosyalarını boot dosyarını göreceksiniz. Hepsini kopyalayın.
  6. Kopyaladığınız tüm dosyalarını yeterli alana sahip bir USB belleğe yapıştırın. (Boş olup olmaması önemli değil)
  7. Bilgisayarı tekrar başlatın ve Boot menüye girin.
  8. (Genelde Hard Disk içerisinde olur) USB belleğinizi bulup boot'u başlatın.
  9. Format işlemlerini sihirbazı adımlayarak tamamlayın.
Not: Bu yöntemde Rufus vb. programlara ihtiyaç duyulmuyor. Onlar yerine Daemon Tools programını yüklemelisiniz.

Touoa

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,999
İsim
Turuncu Keskin
Üstte ki çok uzun. Zaten Windows aracı direkt flashı, format flashına çeviriyor. Daemon toolsa gerek yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Regaib Akman
Discord
Regaib#4208
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamdır deneyeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi denedim.Usb hızı aşırı düşük kb ile yazma yapıyor.Normalde 14 MB saniyede yazması lazım.Ancak 1 MB zor görüyor

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Regaib Akman
Discord
Regaib#4208
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tekrar denediğimde yine aynı şeyle karşılaştım.Yardım

Top Bottom