Neler Yeni

Formata gerek var mı?

dr1.6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hakan Namaz
Herkese iyi akşamlar. Sorum ile ilgili olayı kısaca özetlersem bir hata yapıp sistemimdeki Windows 10 Pro yu ve Office programlaını KMSpico ile etkinleştirdim. Ardından internette araştrınca KMSpico nun kötü olduğunu falan gördüm uygulamayı kendi uninstall ı ile kaldırdım. Ardından içim rahat etmediği için Kaspersky, Malwarebytes, HitmanPro ve defender ile sistemde sistemde çeşitli taramalar yaptım ilk indirdiğim kaspersky bir şeyler bulup sildi sonraki yaptığım tüm taramalar temiz çıktı. Her şeyi silmeme rağmen windows ve office programları hala etkinleştirilmiş kalınca cmd den "slmgr -xpr" komutu ile sorgulama yapınca "Toplu etkinleştirme 16.09.2021 15.49.21 tarihinde sona erecek" yazıyor. (tarihteki saat bazen 15-20 saniye değişiyor ilginç bir şekilde) Yani benim anladığım KMSpico internette de yazdığı gibi windows un süresini 6 ay öne atmış. Soru şu sizce sisteme format falan atmam gerekiyor mu bir güvenlik açığı falan olabilir mi?

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
Şu anki durumuyla formata gerek yok. Güvenlik açığı var, yine de ben gerek görmüyorum. Normal bir kullanıcının uzaktan kayıt defteri gibi kontrollerine saldırı gelmez çoğu zaman.

dr1.6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hakan Namaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şu anki durumuyla formata gerek yok. Güvenlik açığı var, yine de ben gerek görmüyorum. Normal bir kullanıcının uzaktan kayıt defteri gibi kontrollerine saldırı gelmez çoğu zaman.
Anladım knk bu 6 aylık süre bitince windows eski haline geri mi dönücek herhangi bir bilin var mı?

dr1.6

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hakan Namaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular