Neler Yeni

formattan sonra grafik düşüşü lütfen yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
onur yılmaz
öncelikle herkese merhaba, 3 gün önce bilgisayarıma virüs bulaştı bende internetten iso dosyası indirip yeni bir win 10 sürümü kurdum fakat görüntü eskisi gibi değil grafiksel düşüş var. mesela yazılar daha kalın hafif daha siyah, videolar 720p ama 480p gibi canlılık yok. daha öncede sürüm yükseltmek istemiştim aynı sorunu yaşayınca eski sürüme geri döndüm düzeldi fakat şuan eski sürüme dönemiyorum çünki harddiski sıfırlayıp yeni bir iso kurdum. arkadaşlarım bilgisayarıma bağlandığında bana görüntü normal diyor fakat bende değil. denediğim şeyleri altta yazayım;

tüm driverleri güncelledim ekran kartı vs
ölçeklendirme ayarı yaptım
(eski çözünürlük ile aynı )
yeni bir vga kablosu aldım
7 tane windows sürümü denedim (1507 22h2 1803 vs ) + windows 7
ram ve ekran kartını çıkarıp tekrar taktım
bios'u pilinden sıfırladım
visual studio net framework vs gerekli olan şeyleri kurdum
farklı bir monitorda denedim yine aynıydı.

yardımcı olacak varsa benden bir ömür dua alır yaklaşık 3 gündür uğraşıyorum göz konforunu çok bozuyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

lütfen yardımcı olun arkadaşlar.

öncelikle herkese merhaba, 3 gün önce bilgisayarıma virüs bulaştı bende internetten iso dosyası indirip yeni bir win 10 sürümü kurdum fakat görüntü eskisi gibi değil grafiksel düşüş var. mesela yazılar daha kalın hafif daha siyah, videolar 720p ama 480p gibi canlılık yok. daha öncede sürüm yükseltmek istemiştim aynı sorunu yaşayınca eski sürüme geri döndüm düzeldi fakat şuan eski sürüme dönemiyorum çünki harddiski sıfırlayıp yeni bir iso kurdum. arkadaşlarım bilgisayarıma bağlandığında bana görüntü normal diyor fakat bende değil. denediğim şeyleri altta yazayım;

tüm driverleri güncelledim ekran kartı vs
ölçeklendirme ayarı yaptım
(eski çözünürlük ile aynı )
yeni bir vga kablosu aldım
7 tane windows sürümü denedim (1507 22h2 1803 vs ) + windows 7
ram ve ekran kartını çıkarıp tekrar taktım
bios'u pilinden sıfırladım
visual studio net framework vs gerekli olan şeyleri kurdum
farklı bir monitorda denedim yine aynıydı.

yardımcı olacak varsa benden bir ömür dua alır yaklaşık 3 gündür uğraşıyorum göz konforunu çok bozuyor.

lütfen yardımcı olun arkadaşlar.
+

Son düzenleme:
Top Bottom