Neler Yeni

Formattan sonra hangi driverları yüklemeliyim?

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
Merhaba, herkese iyi geceler

Bilgisayarıma yeni format attım ve Windows 11 Pro yükledim. Güncelleştirmeler bittikten sonra hangi driverları ve uygulamaları yüklemeliyim

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Enes Kaan TOKER
Güncelleştirmeler çoğu driveri senin icin indirecektir lakin bazi driverlar eksik kaliyor bazılarıda eski bi sürüm indirilmis halde oluyor.Aslinda update bittikten sonra bilgisayarındaki tum özellikler asagi yukari kullanilabilir hale gelecektir yinede 3.parti bir yazılımla kontrol edip guncellestirebilir ve oyunlarin istediği directx vs gibi programlarida tek tuşla indirebilirsin ben bunun icin formatton sonra iobit driver booster kullanıyorum lakin ücretli bir uygulama ucretsiz muadillerine bakabilirsin piyasada elbet vardır

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncelleştirmeler çoğu driveri senin icin indirecektir lakin bazi driverlar eksik kaliyor bazılarıda eski bi sürüm indirilmis halde oluyor.Aslinda update bittikten sonra bilgisayarındaki tum özellikler asagi yukari kullanilabilir hale gelecektir yinede 3.parti bir yazılımla kontrol edip guncellestirebilir ve oyunlarin istediği directx vs gibi programlarida tek tuşla indirebilirsin ben bunun icin formatton sonra iobit driver booster kullanıyorum lakin ücretli bir uygulama ucretsiz muadillerine bakabilirsin piyasada elbet vardır
Teşekkür ederim genelde driverları harici bir uygulama ile yükleme dedikleri için o şekilde yapmayı düşünmüyordum.

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
Windows Update-Windows Mağaza-Anakartın modelini ve ekran kartının modelini yazıp onların driverlarını güncelleyebilirsin. Ben hep böyle yapıyorum.

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
Windows Update-Windows Mağaza-Anakartın modelini ve ekran kartının modelini yazıp onların driverlarını güncelleyebilirsin. Ben hep böyle yapıyorum.
Evet bende o şekilde yapıyorum genelde sırası ile hemde. Yine hepsini kurmalımıyım chipset intel vs gibi anakartta yer alan bütün hepsi yoksa windows zaten onların kurulumunu gerçekleştiriyor mu?

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
Evet bende o şekilde yapıyorum genelde sırası ile hemde. Yine hepsini kurmalımıyım chipset intel vs gibi anakartta yer alan bütün hepsi yoksa windows zaten onların kurulumunu gerçekleştiriyor mu?
Ben her formatta dediğim sıra ile kuruyorum windows update eski kurarsa diye en sona bırakıyorum anakart ve ekran kartını ki ekran kartını eski driver kuruyor onu biliyorum. Hatta yarım saate bi format atıcam yine aynı sırayla kurucam hepsini.

PunkiesT

80+ Bronze
Önce biosu güncelle ayarları yap sonra windows update anakartın programları en son ekran kartı

Urugen

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Alper Ürügen
Önce biosu güncelle ayarları yap sonra windows update anakartın programları en son ekran kartı
Peki ben normal windows 11 formatı attım bios sıfırlanmış mıdır? Daha önce biosu güncellemiştim çünkü

Uğur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
703
İsim
Uğur Duran
Instagram
ugurdurann_
Steam
zehnX
Peki ben normal windows 11 formatı attım bios sıfırlanmış mıdır? Daha önce biosu güncellemiştim çünkü
Yok format atınca bios sıfırlanmıyor diye biliyorum belki yeni güncelleme gelmiştir onu yapabilirsin.

PunkiesT

80+ Bronze
Yok formatta bios sıfırlanmaz zaten 3 4 ayar yapıyorsun biosta yeterli oluyor.

Top Bottom