Neler Yeni

⚠️Forumlarda sürekli aynı marka ürünleri öneren üyeler! ⚠️

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Belki fark edenleriniz olmuştur uzun süredir forumlarda bazı kişiler sürekli aynı tip öneriler yapıyor ve yaptığı öneriler de konu sahibinin bütçesine göre genelde alınmaması gereken ürünler oluyor.
Bu üyeler Inventus sitesi dışında yalnızca MSI/ViewSonic markasından öneri yapıyor. Inventus sitesi içinde çeşitli başka markalardan da öneri yapabiliyor.

Bir süre sonra bu üyeler benim gözüme batmaya başladı ve bunları araştırmaya başladım, aslında bu kişileri tespit etmek çok kolay oldu çünkü ne tip öneriler yaptıklarını biliyordum.
Örneğin https://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=12135 şu linki forum içinden arattığım zaman birçok üye ile karşılaştım ve o üyelerin önceki mesajlarını arattım. Bazıları normal üyeydi bazıları ise sadece MSI/Viewsonic markalarından öneri yapan ve sadece Inventus sitesinden öneri yapan veya daha önce yapmış olan kişilerdi.

Bunların kim olduklarını ve nerede çalıştıklarını bilmiyorum, tahminim Inventus firmasında çalıştıkları yönünde ama kesin olmadığı için bir şey demeyeceğim. Aktif olan bir tanesine biraz önce yazdım, yaptığının etik olmadığını ve kim olduğunu sordum bana sadece görüldü attı. Bir yanlışlık olduğunu sanmıyorum ama aralarında yanlışlıkla eklediğim bir üye varsa kusura bakmasın.
Üyeleri başında @ olmadan forum içi arama kısmına isimlerini girerek önceki mesajlarına ulaşıp yazdıklarımı teyit edebilirsiniz. Teşekkürler.

DonanımArşivi
@PanicSniper
@VerfiySC
@zeash
@Reflesit
@Wednesday
@Kinos
@Gainesville
@Atalante
@KastSKY
@NewerBackDown
@SerkanDs
@ChiLee
@Bureau
@SkyWalkers

Son düzenleme:

krammer

80+ Bronze
Hepsini anladım da 2gün dolmadan 102 mesaj atman biraz şaşırtıcı geldi

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,784
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Ürün kötü veya iyi, üye kullanmıştır, memnun kalmıştır, bir tanıdığı kullanıyordur veya bir yorumunu duymuştur ve öneriyordur. Her öneri profesyonelce olamaz. Konu sahibi önerileri biriktirir ve bir sonuca vararak kararını verir.,

Ayrıca technopat'taki üyeleri buraya etiketliyorsun, sence mantıklı mı?

Adriatique

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Ürün kötü veya iyi, üye kullanmıştır ve memnun kalmıştır, ondan dolayı öneriyordur. Her öneri profesyonelce olamaz. Konu sahibi önerileri biriktirir ve bir sonuca vararak kararını verir.,

Ayrıca technopat'taki üyeleri buraya etiketliyorsun, sence mantıklı mı?
Technopattaki üyeleri sildim. Konunun memnun kalma ile alakası yok, attığım üyelerin önceki mesajlarına bir bakın anlayacaksınız ne demek istediğimi.

DonanımFikir

Fikr-i Donanım
Moderatör
En İyi Cevap
10
Dahası  
Reaksiyon skoru
36,595
İsim
Selimhan
İlgilendiği Kategoriler
SıcakFırsatlar Bilgisayar Toplama Konu Dışı
Steam
#Samsunlu
Bence iyi ki de değinmişsin de. Etiketlemene şart yoktu tabii ki.
Zaten forum herkese açık olduğu için bir siteyi sevip de aşırı önerenler olabilir.
Reklam boyutuna oluştuğu zaman cezalar veriliyor,.

Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Top Bottom