Neler Yeni

Çözüldü✓ Fotoğraf Makinesi Için Canon Mu Ni̇kon Mu

Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Cahit Cihan
Bütçe
20000
Şimdi güzel kareler yakalayacağım , ortalamada olan bir kamera almak istiyorum gerek sevdiklerimle fotoğraf çekilebilmek için gerek güzel manzaraları çekebilmek için gerekse Profesyonel Çekim Gibi Kişisel Fotoğraflar Çekebilmek İçin Nerden Başlamalıyım Nelere Bakmalıyım Lens Ne Kadar Önemli Lensden çok daha fazla neye dikkat etmeliyim acaba konu hakkında tecrübelerinizden yararlanmak isterim teşekkürler

ryangosling

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
387
İsim
Can Geri
Şimdi güzel kareler yakalayacağım , ortalamada olan bir kamera almak istiyorum gerek sevdiklerimle fotoğraf çekilebilmek için gerek güzel manzaraları çekebilmek için gerekse Profesyonel Çekim Gibi Kişisel Fotoğraflar Çekebilmek İçin Nerden Başlamalıyım Nelere Bakmalıyım Lens Ne Kadar Önemli Lensden çok daha fazla neye dikkat etmeliyim acaba konu hakkında tecrübelerinizden yararlanmak isterim teşekkürler
Fuji daha iyi

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,950
İsim
tümen dağ
lens daha önemli diye biliyorum fakat konulara pek hakım değilim ilk kez girceksen yt den vıdeolar izlemenı oneririm güzel içerikler mevcut

BabaVoss7

80+ Silver
Direkt model veremem onu araştırman gerek. Ama genel ooarak evet lensler daha önemli. Makinalar yeni oldukça genel anlamda daha hızlı çekim özelliğine sahip oluyorlar. Daha yeni neail özelliğe sahip oluyorlar. Ama makine 20k atıyorum. Lens var 300k. O 300klık lensi benim bin liralık makineyede taksan çok güzel fotopraflar çıkar. Ama renkler olsun hız olsun kullanışlık olsun kolaylık olsun bunlar genel olarak makinaya bağlı.

Lens olarak ben telefoto lensleri seviyorum daha çok. Daha uzqk yerleri yada yakın bile olsa zoomlayıp çekmek daha hoş benim için. Ama bununda kendi içimde handikaplaro var. Tavsiyem genel amaçla kullanıcam dersen. 30mm e ye kadar inmeli lens bendeki 70-300mm misal. Onla ev içinde iki üç kişiyi çekemezsin bunun için 24-52mm filan lazım. O yüzden genelde kamera bi tane olurlen lensler çok sayıda olabilir.
Kısaca fotoğrafı güzel yapan lenstir. Amatör bi kullanıco olarak görüşüm. Yeni nesiller dslrdan çok aynalı sisteme geçiyorlar. Dedikşeri gibi fujifilm kullanan çok. Ama proflar genelde sony kullanıyorlar
Burda para önemli. Ben nikon alıştım nikon devaö ediyorum. Düşük bütçede benim makine iş görür tavsiye ederim. D5300

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
960,263
Üyeler
151,523
Son üye
hhhhamza
Top Bottom