Neler Yeni

FP Sistem Önerisi Lazım!

Emres54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sahin
Bütçe
20000
Merhabalar hocam, bütçem 20-21 k bandında bu fiyata en iyi hazır sistem nedir, ekran kartı markalı olursa sevinirim :giggle:

_Emir

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,301
İsim
Emir
donaım arşivi videosu bugün yayında istersenzi bekleyın dıyım.Bütçenize uygunsa alırsınız

Emres54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sahin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
donaım arşivi videosu bugün yayında istersenzi bekleyın dıyım.Bütçenize uygunsa alırsınız
Hocam 4060 ti sistem 20 k olsa bile yetişmek mümkün değil millet nasıl yetişip alıyor aklım almıyor :rolleyes:

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
ozan başaran
hocam arkadaşın dediği gibi donanım arşivi sistemlerini bekleyeiblirsiniz, eğer stok yakalayamazsanız 22kya 4060 lı sistemler var

Emres54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sahin
hocam arkadaşın dediği gibi donanım arşivi sistemlerini bekleyeiblirsiniz, eğer stok yakalayamazsanız 22kya 4060 lı sistemler var
hocam valla şimdi baktım 4060 ti 26 k bütçeye baya aşıyor ben bakındım felan 20-21 k arası 4060 sistemler var daha uyguna bulunabilir mi?

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
ozan başaran
hocam valla şimdi baktım 4060 ti 26 k bütçeye baya aşıyor ben bakındım felan 20-21 k arası 4060 sistemler var daha uyguna bulunabilir mi?
uygun diyebileceğim şu vardır https://www.gamegaraj.com/urun/lander-5a-rtx4060-ti/
ssdyi adata 850 lite 1tb yap
soğutucu olarak https://www.akakce.com/islemci-sogu...mm-amd-kule-tipi-sogtcu-fiyati,927989216.html al
toplam 22k tutuyor
ram ile anakart uyumlu mu bilmiyorum ama uyumlu olmasaydı kendileri koymazdı diye düşünüyorum, yine de konu açıp başkalarına sorabilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçeyi aşman daha iyi olur çünkü 21k sistemlerde ya ssdden ya anakarttan ya da soğutucudan kısmak gerekiyor. eğer bütçe hiç çıkmazsa sistem beklemenizi öneririm

Emres54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sahin
uygun diyebileceğim şu vardır https://www.gamegaraj.com/urun/lander-5a-rtx4060-ti/
ssdyi adata 850 lite 1tb yap
soğutucu olarak https://www.akakce.com/islemci-sogu...mm-amd-kule-tipi-sogtcu-fiyati,927989216.html al
toplam 22k tutuyor
ram ile anakart uyumlu mu bilmiyorum ama uyumlu olmasaydı kendileri koymazdı diye düşünüyorum, yine de konu açıp başkalarına sorabilirsin
hocam bu sisteme baktım da ekran kartının markası çok tedirgin etti ayrıca anakart ile ram uyuşmuyorsa neden hazır sistem olarak satışa sunuyorlar ki :D

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
ozan başaran
hocam bu sisteme baktım da ekran kartının markası çok tedirgin etti ayrıca anakart ile ram uyuşmuyorsa neden hazır sistem olarak satışa sunuyorlar ki :D
isterseniz 500tl fark ile msi da alabilirsiniz ama biostarı severim ben kötü bir marka değil. sitenin sağ tarafında kırmızı renkte anakart ile ram uyumluluğunu anakart üreticisinn resmi sitesinden kontrol edin yazıyor. burda sizin araştırma yapmanız gerek yani. ekran kartının markası gayet iyi hocam inno3d güzeldir. isterseniz gaming genden galax sistemlerde bakabilirsiniz ama fiyat farkı olur gibime geliyor

Emres54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sahin
isterseniz 500tl fark ile msi da alabilirsiniz ama biostarı severim ben kötü bir marka değil. sitenin sağ tarafında kırmızı renkte anakart ile ram uyumluluğunu anakart üreticisinn resmi sitesinden kontrol edin yazıyor. burda sizin araştırma yapmanız gerek yani. ekran kartının markası gayet iyi hocam inno3d güzeldir. isterseniz gaming genden galax sistemlerde bakabilirsiniz ama fiyat farkı olur gibime geliyor
hocam valla kendini ispat edememiş bir ekran kartı aldım ağzım yandı asus msi gigabyte zotac gibi markalar haricinde ekran kartı almayı çok düşünmüyorum.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
ozan başaran
https://www.gaming.gen.tr/urun/3597...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ isterseniz şunu önereblirim fakat bunun anakartı a çipset olduğu için undervolt ve overclock yapamazsınız
rami adata gammix 3600mhz cl18 yapın
az önce attığım dark soğutucuyu alın 400tl ye
birde isterseniz adata 500gb alabilirsiniz size kalmış

hocam valla kendini ispat edememiş bir ekran kartı aldım ağzım yandı asus msi gigabyte zotac gibi markalar haricinde ekran kartı almayı çok düşünmüyorum.
galax alırsanız pişman olmazsınız. hangi marka almıştınız? amdnin bilinmeyen bi markasını aldıysanız normaldir. nvidia marka seçimine dikkat eden bir firma, öyle her gelene çip vermiyor yani

ama tabi içinize sinmesi açısından 23k ya asus ekran kartlı ve anakartlı bir pc önerebilirim yoksa yayıncı kasası beklemeniz daha iyi olacaktır
bütçeyi 23k ya çıkarırsanız;
rami 3600mhz cl18 olarak değişin
size attığım dark soğutucuyu alın
anakartı b550 olarak değişin

Emres54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sahin
https://www.gaming.gen.tr/urun/3597...8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/ isterseniz şunu önereblirim fakat bunun anakartı a çipset olduğu için undervolt ve overclock yapamazsınız
rami adata gammix 3600mhz cl18 yapın
az önce attığım dark soğutucuyu alın 400tl ye
birde isterseniz adata 500gb alabilirsiniz size kalmış

galax alırsanız pişman olmazsınız. hangi marka almıştınız? amdnin bilinmeyen bi markasını aldıysanız normaldir. nvidia marka seçimine dikkat eden bir firma, öyle her gelene çip vermiyor yani

ama tabi içinize sinmesi açısından 23k ya asus ekran kartlı ve anakartlı bir pc önerebilirim yoksa yayıncı kasası beklemeniz daha iyi olacaktır
bütçeyi 23k ya çıkarırsanız;
rami 3600mhz cl18 olarak değişin
size attığım dark soğutucuyu alın
anakartı b550 olarak değişin
hocam şöyle bir şey buldum sizce nasıl? https://www.vatanbilgisayar.com/int...r4-zotac-rtx-4060-500gb-m-2-ssd-16gb-ram.html

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
ozan başaran
güzel bir sistem hocam tercih edebilirsiniz. sadece intel işlemcilerde amdye nazaran daha az l3 önbelleği var bu da işlemci ağırlıklı (valorant lol csgo) oyunlarda amd tarafındaki rakibi olan 5600e kıyasla daha az performans vermesinde neden oluyor. sadece o sistemde mümkünse exceria 1tb alın, alamazsanız da 970 evo plus alın. rami de 2x16gb alırsanız çok iyi olur

Emres54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Emre Sahin
güzel bir sistem hocam tercih edebilirsiniz. sadece intel işlemcilerde amdye nazaran daha az l3 önbelleği var bu da oyunlarda amd tarafındaki rakibi olan 5600e kıyasla daha az performans vermesinde neden oluyor. sadece o sistemde mümkünse exceria 1tb alın, alamazsanız da 970 evo plus alın. rami de 2x16gb alırsanız çok iyi olur
hocam rami 8*2 16 gb ram gayet yeterli fakat i5 12.nesil ile ryzen 5 5600 arasında uçurum oluyor mu?
ssd 1 tb yapmayı düşünüyorum

Top Bottom