Neler Yeni

FPS Oyunlarında DPI ve Sens ayarı nasıl olmalı?

-pSx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Selçuk Çiçek
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar, Overclock, Oyun
Instagram
@cicekselcukk
Bu değerler nasıl sizce ? DPI / SENS orantısı düzgün mü ? Hassasiyet ve mouse hızı değişmeyecek şekilde bu iki değeri optimize edebilir miyiz bir faydası var mı ? Mesela 2000DPI 0.2 sens yerine 1000DPI 0.4 Sens falan mı yapmak gerekiyor?

[VALORANT 0.2 SENS] - 2000DPI
[CS GO 0.6 SENS] - 2000DPU

Americano

80+ Bronze
Bu değerler nasıl sizce ? DPI / SENS orantısı düzgün mü ? Hassasiyet ve mouse hızı değişmeyecek şekilde bu iki değeri optimize edebilir miyiz bir faydası var mı ? Mesela 2000DPI 0.2 sens yerine 1000DPI 0.4 Sens falan mı yapmak gerekiyor?

[VALORANT 0.2 SENS] - 2000DPI
[CS GO 0.6 SENS] - 2000DPU
elinizin ayarıan göre yapmanız gerekli ama genelde profesyonel oyuıncular düşük sens ayarı kulanırlar deneme yanılmayla yapabilirsiniz.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Kendine rahat geleni kullan. ama her oyunda aynı DPI kullanmaya dikkat et ki, oyundan oyuna geçerken DPi değiştirmek zorunda kalma. ben 8000 DPI 1.5 Sens yerine 4000 DPI 2.5 Sens geçtim(CSGO). her yerde masaüstü dahil 4000 DPI kullanıyorum.

• Beğen
Reaksiyonlar: -pSx

-pSx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Selçuk Çiçek
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@cicekselcukk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
elinizin ayarıan göre yapmanız gerekli ama genelde profesyonel oyuıncular düşük sens ayarı kulanırlar deneme yanılmayla yapabilirsiniz.

Zaten bu ayardan memnunum ben, CS:Go'da Globalim, Valorant'da Elmastayım henüz.

Sadece anlatmak istediğim bu iki değer arasındaki oran normal mi? 2000Dpı kullanılan bir değer mi sıkça, 1000 Yapmalı mıyım ona uygun oranda sens arttırarak falan?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kendine rahat geleni kullan. ama her oyunda aynı DPI kullanmaya dikkat et ki, oyundan oyuna geçerken DPi değiştirmek zorunda kalma. ben 8000 DPI 1.5 Sens yerine 4000 DPI 2.5 Sens geçtim(CSGO). her yerde masaüstü dahil 4000 DPI kullanıyorum.

Benimde öyle 2K'da oynuyorum, 2000 DPI Sabit her yerde.

Ama profesyonel oyuncular hep 400-800 dpi arası oynuyorlar diye biliyorum bir çoğu.

.......

80+ Bronze
DPI'yı masa üstünde nasıl rahat kullanıyorsan öyle ayarla.Oyunda zaten kendine göre ayarlarsın.Ben 2000 DPI CSGO'da ise 3 Sens kullanıyorum

-pSx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Selçuk Çiçek
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@cicekselcukk
DPI'yı masa üstünde nasıl rahat kullanıyorsan öyle ayarla.Oyunda zaten kendine göre ayarlarsın.Ben 2000 DPI CSGO'da ise 3 Sens kullanıyorum

2000 Dpı 3 Sens mi, mouseu sabit bile tutamam ben öyle :D

Profesyonel oyuncular neden hep 400 Dpı oynuyorlar?

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_

Sadece anlatmak istediğim bu iki değer arasındaki oran normal mi? 2000Dpı kullanılan bir değer mi sıkça, 1000 Yapmalı mıyım ona uygun oranda sens arttırarak falan?

Ama profesyonel oyuncular hep 400-800 dpi arası oynuyorlar diye biliyorum bir çoğu.
Cs'de 1200 eDpi kullanıyorsunuz. Örnek olarak Bymas ile aynı değer bu. ama o 800 DPI 1.5 Sens kullanıyor. fakat sonuç olarak aynı hızda çeviriyorsunuz. Eski EZ4ENCE oyuncusu Allu'da aynı şekil 1200 eDpi kullanıyor.

• Beğen

.......

80+ Bronze

Profesyonel olup yüksek sensivity oynayan çok kişi var,kişi ile alakalı.Yüksek sensivity oynamak daha zordur aslında.Ben de globalim fakat bir tık düşürünce bile oynuyamam.Nasıl alıştığın ile alakalı.

-pSx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Selçuk Çiçek
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@cicekselcukk
Cs'de 1200 eDpi kullanıyorsunuz. Örnek olarak Bymas ile aynı değer bu. ama o 800 DPI 1.5 Sens kullanıyor. fakat sonuç olarak aynı hızda çeviriyorsunuz. Eski EZ4ENCE oyuncusu Allu'da aynı şekil 1200 eDpi kullanıyor.

Evet aslında anlatmak istediğim buydu, 800DPI 1.5 Sens oynuyor ve aynı hızda çeviriyoruz, ben de DPI 800 yapıp 1.5 Sens mi oynamalıyım aslında doğrusu bu mu onu soruyorum.

DerratiX

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,535
İsim
Eren
İlgilendiği Kategoriler
karışık
Instagram
@sshintori
Steam
shiori
Discord
poxy_
Evet aslında anlatmak istediğim buydu, 800DPI 1.5 Sens oynuyor ve aynı hızda çeviriyoruz, ben de DPI 800 yapıp 1.5 Sens mi oynamalıyım aslında doğrusu bu mu onu soruyorum.
Masaüstünde kaç DPI alışıksanız, o dpi ile kullanın.

• Beğen

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin
İstersen 5000 dpi 0.1 sens istersen 5 sens 500 dpi oyna. Global olana kadar bu sensle geldiysen demek ki senin sens bu kalanı önemsiz boşver profesyoneli.
Prolar öyle yapıyor diye düşük sens kullanan çok gördüm 360 atmak için mousela evi tavaf ediyorlar. 800Dpi 0.622 sens oynuyorum valorantta mesela çok hızlı diyorlar düşün.
Anlatmaya çalıştığım kimsenin ne dediği önemli değil nasıl rahat olduğun önemli prolar da rahat olduğu şekilde oynayarak pro oldu.

-pSx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
424
İsim
Selçuk Çiçek
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
@cicekselcukk
İstersen 5000 dpi 0.1 sens istersen 5 sens 500 dpi oyna. Global olana kadar bu sensle geldiysen demek ki senin sens bu kalanı önemsiz boşver profesyoneli.
Prolar öyle yapıyor diye düşük sens kullanan çok gördüm 360 atmak için mousela evi tavaf ediyorlar. 800Dpi 0.622 sens oynuyorum valorantta mesela çok hızlı diyorlar düşün.
Anlatmaya çalıştığım kimsenin ne dediği önemli değil nasıl rahat olduğun önemli prolar da rahat olduğu şekilde oynayarak pro oldu.

Yazdığın değer benim için de çok hızlı, evet bu şekilde rahat ediyorum ve böyle oynamayı tercih ediyorum, sadece bütün profesyonel oyuncular arasında bir çoğunun DPI ayarları aynı ve sensivity ayarlarının da birbirlerine yakın olması kafamı karıştırdı.

Oguzhansah

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,585
İsim
Oğuzhan Şahin
Yazdığın değer benim için de çok hızlı, evet bu şekilde rahat ediyorum ve böyle oynamayı tercih ediyorum, sadece bütün profesyonel oyuncular arasında bir çoğunun DPI ayarları aynı ve sensivity ayarlarının da birbirlerine yakın olması kafamı karıştırdı.
Önemli değil boşver çok hızlı oynayanlar da var o mouse tutuşundan bilekten oynamandan vs. her şeye göre değişiyor

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,444
Üyeler
149,730
Son üye
Alicmehmet23
Top Bottom