Neler Yeni

FPS Sorunu R7 240 2GB

ensscelkk

80+
Arkadaşlar merhaba,

Aldığım R7 240 2GB 64Bit bugün elime ulaştı taktım, driverini kurdum sorunsuz. Her şey güzel ilk önce CSGO açtım. menüde 800x600 çözünürlükte önceden 50-60fps alırken 130-150, bazı kısımlarda 250ye çıktı. Fakat oyuna girdiğimde 35-40 dan 50-60 a kadar çıktı. Evet işlemci gerektiren bir oyun fakat Youtube de veya başka yerlerde daha düşük veya eş değer işlemci ile aynı ekran kartında 120+ fps çok rahat görüyorlar.

Bende deneyim dedim. Çıktım ETS 2 ye girdim, hem çözünürlüğü yükselttim hemde içinden ayarları, önceden daha düşükte 25-30 alırken 65 den düşmüyor şimdi.

Ne yapmam gerekiyor nasıl ayar yapabilirim CSGO da 100fps üzerine çıkamayacak mıyım?

İşlemcim: Amd Athlon II X2 260 3.20GHz
Ram: 4Gb

Dediğim gibi biliyorum kötü fakat eşdeğer işlemci ile daha yüksek performans alıyorlar

Teşekkür ederim.

Emre Baş

80+ Gold
cs deki işlemci ekran kartı kullamımı % kaç kontrol etmeyi dene

ensscelkk

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
cs deki işlemci ekran kartı kullamımı % kaç kontrol etmeyi dene
bakamadım kullanıma bi türlü, fps ler atölye maplerinde 130-200 ü görüyor. dust2 mirage vs de de zaman zaman 100 lere çıkıyor ama 50 civarında, herhangi drop da 20 30 a düşüyor. cpu muhtemelen gpudan çok kullanılıyor, ben bunu gpu kullanımına aktaramaz mıyım hiç çaresi yok mu bunun. hani başka oyunlar oynuyorum fakat isteğim csgo da rahat oynamak. işlemci alsam anakart am3+ destekliyor bu sefer anakart da değişicem, sonra ram ddr2 onları değişcem baya iş. bununla performans alma şansım yok mu yaa

Emre Baş

80+ Gold
bakamadım kullanıma bi türlü, fps ler atölye maplerinde 130-200 ü görüyor. dust2 mirage vs de de zaman zaman 100 lere çıkıyor ama 50 civarında, herhangi drop da 20 30 a düşüyor. cpu muhtemelen gpudan çok kullanılıyor, ben bunu gpu kullanımına aktaramaz mıyım hiç çaresi yok mu bunun. hani başka oyunlar oynuyorum fakat isteğim csgo da rahat oynamak. işlemci alsam anakart am3+ destekliyor bu sefer anakart da değişicem, sonra ram ddr2 onları değişcem baya iş. bununla performans alma şansım yok mu yaa
çözünürlülük düşürmeyi dene

Ribozom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Toprak
Yükü GPU'ya aktarmanın tek yolu ayarları ve çözünürlüğü yükseltmek.

Ribozom

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Toprak
800x600 de zaten..

1024x768 alıyorum yükseltiyorum 5 fps düşüyo farketmiyor hiçbir türlü malesef.
Ayaları ve çözürülüğü en yükseğe alıp yeniden başlat. Ayrıca aynı haritalara gir.

Unidentified

80+ Silver
Selam dostum, csgonun ayarlar bölümünde güç tasarrufu modu bulunmakta bunu kapatırsan fpsde artış olucaktır. (y) Bide ramini yükseltebilrisen 8 GB'a yükselt. Raminde fpsye etkisi oluyor.

ensscelkk

80+
Selam dostum, csgonun ayarlar bölümünde güç tasarrufu modu bulunmakta bunu kapatırsan fpsde artış olucaktır. (y) Bide ramini yükseltebilrisen 8 GB'a yükselt. Raminde fpsye etkisi oluyor.
teşekkür ederim fakat ayar konusunda aklınıza gelebilecek tüm ayarlar doğru şekilde uyguladım. rami yükseltsem yine işlemci yetersiz kalacak diye korkuyorum. o yüzden böyle idare etmek.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,346
Üyeler
149,708
Son üye
samisoker
Top Bottom