Neler Yeni

EKRAN KARTI DÜŞÜK FPS ALMA SORUNU!!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Neşet AKSAN
S.a öncelikle arkadaşlar sistem şu şekilde
ANAKART: MSI B550 GAMİNG EDGE WİFİ MODELİ
İŞLEMCİ : RYZEN 5 5600G
RAM : BALLISTIX 3600MHZ 8GB 4X 32 GB TOPLAMDA
SSD : Samsung 500GB 980 PRO NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 6900MB / Yazma Hızı 5000MB)
EKRAN
KART : MSI RX 6600 XT MECH 2X 8GB OC V1 EDİTİON

ŞİMDİ ÖNCEDEN BU SİSTEMİ APU SİSTEM OLARAK KULLANIYORDUM
APU SİSTEMDE CSGO VOLORANT VS GİBİ OYUNLARDA 140 120 ARASI FPS ALIYORDUM
SİSTEME SONRA DEDİM Bİ EKRAN KARTI TAKAYIM RX 6600 XT TAKTIM

FAKAT 50 İLE 60 FPS ARASI ALIYORUM OYUNLARDAN SİSTEMİN UÇMASI GEREKİRKEN ÇAKILDI BİLDİGİN
ÜSTÜNE ÜSTLÜK DRİVER GÜNCELL SON VERSİON YÜKLEDİM PC BİOSUNU GÜNCELLEDİM
APU SİSTEMİN EKRAN KARTINI DEVRE DIŞI BIRAKTIM BUNA RAGMEN OYUNLARDA 50 60 FPS ARASI ALIYORUM
BİR TÜRLÜ SORUNU BULAMADIM
İLK DEFA BİR EKRAN KARTI KULLANIYORUM BU ARADA APUDAN EKRAN KARTA GEÇTİGİM İÇİN SORUNU ÇÖZEMEDİM ACEMİSİYİM VE YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN BİLGİSİ OLAN VARSA

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
hala apunun dahili ekran kartını kullanabiliyor ayarlardan aktif etmeniz gerekebilir tam olarak nasıl yapıldığını hatırlamıyorum ama link bulursam atıcam birde csgo valo gibi oyunlarda işlemcinin performansı daha önemlidir
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu videoya bir bakar mısınız

hala apunun dahili ekran kartını kullanabiliyor ayarlardan aktif etmeniz gerekebilir tam olarak nasıl yapıldığını hatırlamıyorum ama link bulursam atıcam birde csgo valo gibi oyunlarda işlemcinin performansı daha önemlidir

bu arada windowsunuz kartı görüyor mu biosta falan ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Neşet AKSAN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

apunun ekran kartı kapalı reis zaten apununkinden 140 alıyordum şuan oo devre dışı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,107
İsim
Emre Zengin
S.a öncelikle arkadaşlar sistem şu şekilde
ANAKART: MSI B550 GAMİNG EDGE WİFİ MODELİ
İŞLEMCİ : RYZEN 5 5600G
RAM : BALLISTIX 3600MHZ 8GB 4X 32 GB TOPLAMDA
SSD : Samsung 500GB 980 PRO NVMe M.2 SSD (Okuma Hızı 6900MB / Yazma Hızı 5000MB)
EKRAN
KART : MSI RX 6600 XT MECH 2X 8GB OC V1 EDİTİON

ŞİMDİ ÖNCEDEN BU SİSTEMİ APU SİSTEM OLARAK KULLANIYORDUM
APU SİSTEMDE CSGO VOLORANT VS GİBİ OYUNLARDA 140 120 ARASI FPS ALIYORDUM
SİSTEME SONRA DEDİM Bİ EKRAN KARTI TAKAYIM RX 6600 XT TAKTIM

FAKAT 50 İLE 60 FPS ARASI ALIYORUM OYUNLARDAN SİSTEMİN UÇMASI GEREKİRKEN ÇAKILDI BİLDİGİN
ÜSTÜNE ÜSTLÜK DRİVER GÜNCELL SON VERSİON YÜKLEDİM PC BİOSUNU GÜNCELLEDİM
APU SİSTEMİN EKRAN KARTINI DEVRE DIŞI BIRAKTIM BUNA RAGMEN OYUNLARDA 50 60 FPS ARASI ALIYORUM
BİR TÜRLÜ SORUNU BULAMADIM
İLK DEFA BİR EKRAN KARTI KULLANIYORUM BU ARADA APUDAN EKRAN KARTA GEÇTİGİM İÇİN SORUNU ÇÖZEMEDİM ACEMİSİYİM VE YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN BİLGİSİ OLAN VARSA
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-6600-series/amd-radeon-rx-6600-xt 22.11.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 22.11.2 sürümünü kurun. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
Bunu yapıp bir deneyin hocam. Bu işlemden sonra AMD uygulamasına girin ve kullanım türünü Standart olanı seçip bir deneyin.

Top Bottom