Neler Yeni

Fps yükselmiyor düşük ayarlarda

Emreqtes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
Dostlar selam i5 13400f işlemci 16 ram 4060ti sistemim var ama ortalama 250-300 arasında fps alıyorum (valorant)en düşük ayarlarda en yüksek ayarlarda nerdeyse aynı civarda çok az oynama oluyor , fps hesaplama programlarına bakıyorum
Düşük ayarlarda 600-800 arasında gösteriyor ancak alakası yok güncellemeleri de yaparım eksik bırakmam ramlerin hızını ayarladım standart çalışıyor 3200mhz ama yine de bu fps garip geliyor ayarları değişip az fark olması gözden kaçırdığım bir nokta var mıdır ?

Emreqtes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hatta yüksek ayarlara aldığım zaman daha yüksek fps alıyorum

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,742
İsim
Emre Zengin
Dostlar selam i5 13400f işlemci 16 ram 4060ti sistemim var ama ortalama 250-300 arasında fps alıyorum (valorant)en düşük ayarlarda en yüksek ayarlarda nerdeyse aynı civarda çok az oynama oluyor , fps hesaplama programlarına bakıyorum
Düşük ayarlarda 600-800 arasında gösteriyor ancak alakası yok güncellemeleri de yaparım eksik bırakmam ramlerin hızını ayarladım standart çalışıyor 3200mhz ama yine de bu fps garip geliyor ayarları değişip az fark olması gözden kaçırdığım bir nokta var mıdır ?
Hatta yüksek ayarlara aldığım zaman daha yüksek fps alıyorum
Valorant kaynaklı bir durum olabilir. Başka oynadığın oyun varsa diğer oyunlarda durumlar nasıl? FPS hesaplama programlarına boşuna bakma istesen de bu sistem o kadar FPS vermez.

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,007
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Valorant ekran kartını tam kullanmadığı yani darboğaz yaptığı için FPS fazla değişmiyor. Yani düşük ayarda %30 ekran kartı kullanarak 300 fps alıyorsa yüksek ayarda %50 kullanıp 300 fps alır. %99 ekran kartı kullanımı olmadığı için bu konuda yapabilecek bişey yok. İşlemcinin gücü o kadara yetiyor demek ki.

Top Bottom