Neler Yeni

Frenler zarar görmüş olabilir mi?

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Bizde arabayı fazla zorladığımız için balatalar yanmıştı. Çok fena yanık kokusu geliyordu ortalama 3-5K harcamıştık. Geçen sene oldu
O baskı balatadır hocam normal balata o para olamaz. Tabi araba s kasa falan değilse
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fren düzeldi gibi. Eve dönerken 30'la döndüğüm için genelde motor freniyle durdum. Test etme şansım olmadı.

Aracı ıslatmadım. Hissizleşme gibi değilde direk boşaldı frenler 10'la bile durmuyordu araç. 5. Vitese atıp istop ettirdim.
Aşırı ısınmadan kaynaklı tutmayabilir normal. Balatalar güzel. Önerim balatayı değiştirmeniz hocam. Geçen de yazmıştım az tutuyor demiştiniz , frenin şakası olmaz.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
O baskı balatadır hocam normal balata o para olamaz. Tabi araba s kasa falan değilse

Aşırı ısınmadan kaynaklı tutmayabilir normal. Balatalar güzel. Önerim balatayı değiştirmeniz hocam. Geçen de yazmıştım az tutuyor demiştiniz , frenin şakası olmaz.
Hocam az tutuyor dediğim gene ticari bir araca göre normal aslında. Sadece performanslı gelmedi bana fazla. Isınması normaldir tabi ama bu kadar fazla yanık kokması korkuttu beni.

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hocam az tutuyor dediğim gene ticari bir araca göre normal aslında. Sadece performanslı gelmedi bana fazla. Isınması normaldir tabi ama bu kadar fazla yanık kokması korkuttu beni.
Hocam aşırı ısındığından balata kokmuştur.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Fren hidroliği en son ne zaman değişti hocam. Fren hidroliği ömürlük diyen çok ama asıl önemi yüksek ısıda ortaya çıkıyor. Özelliği kaybeden fren hidroliği nem depolar yani sulanır suda yüksek ısıda buharlaşmaya çalışır, bu yüzden normal sürüşte bile frene çok sık basarsanız freniniz hem ısınma hem hidrolik ısınmasına bağlı olarak az tutacaktır.

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Fren hidroliği en son ne zaman değişti hocam. Fren hidroliği ömürlük diyen çok ama asıl önemi yüksek ısıda ortaya çıkıyor. Özelliği kaybeden fren hidroliği nem depolar yani sulanır suda yüksek ısıda buharlaşmaya çalışır, bu yüzden normal sürüşte bile frene çok sık basarsanız freniniz hem ısınma hem hidrolik ısınmasına bağlı olarak az tutacaktır.
Valla hocam daha önce böyle bir sorun yaşamadım hiç. Bu gün aşırı fazla zorladım arabayı. Araç da ağır olduğu için ısındı gibi geliyor.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,970
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Allah aşkına şu arabayı sal. Yazık değil mi durduk yere yoruyorsun aracı. Eminim ki sen almamışsındır..

Pek bir şey olmaz ama ömrü biraz kısalmıştır sadece. Launch kontrol yapınca fren ısınmaz. (Aynı anda gaza ve frene sürekli basmazsan tabii.)

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Allah aşkına şu arabayı sal. Yazık değil mi durduk yere yoruyorsun aracı. Eminim ki sen almamışsındır..

Pek bir şey olmaz ama ömrü biraz kısalmıştır sadece. Launch kontrol yapınca fren ısınmaz. (Aynı anda gaza ve frene sürekli basmazsan tabii.)
Arabayı ben almadım. Zamanında ticaret amaçlı aldık. 1 senedir falan yatıyordu kenarda ben de ehliyat alınca ben aldım arabayı.

1648840561859.png

@Denizgezen

Hocam fotoğraf koydum bir tane. Baktınz mı?

Son düzenleme:

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,970
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Hocam fotoğrafta balata yüzeyinin tahrip olduğu aşındığı buna bağlı olarak diski de çizmeye başladığı görülüyor. Balata değişimi şart en kısa zamanda

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre
Hocam fotoğrafta balata yüzeyinin tahrip olduğu aşındığı buna bağlı olarak diski de çizmeye başladığı görülüyor. Balata değişimi şart en kısa zamanda
Çizilme değil hocam o. Hep vardı onlar.

andires42

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Kaan Lothbrok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
773
İsim
kaan emre