Neler Yeni

FSP 650W psu 3070ti besler mi?

Aykut D.

80+ Gold
Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Abi siz şaka mısınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

3090a kadar yolu var 650wattın

Oldu olucak 1200 watt alsın bence kafası daha rahat olsun
Size şaka gibi gelen şey nedir tam olarak?

KaveLeoN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
115
İsim
Burak YAŞAR
Önerilen güç 600 zaten 650 yeter :)

Reav

80+ Silver
Size şaka gibi gelen şey nedir tam olarak?
Kral önerilen güç 600 watt ki zaten bunun yanında bile degil zerre bilginiz olmadan en az 800watt yeter sorun yaşarsın gibi şeyler yazıyorsunuz

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Kral önerilen güç 600 watt ki zaten bunun yanında bile degil zerre bilginiz olmadan en az 800watt yeter sorun yaşarsın gibi şeyler yazıyorsunuz
Yani okuduğunuzu anlamamanıza mı yoksa yazmadığım şeyi yazmışım gibi ithaf etmenize mi yorum yapayım bilemedim.
Konuda ki tek tavsiyem ekran kartı modelinizin önerdiğini alın şeklinde.
Onu al, bunu alma, yeter, yetmez gibi bir yorumda yapmadım.
İnsanları tanımadan, okuduğunuzu anlamadan kişileri bilgisizlikle itham etmeniz ise bana "cahil cesaretini" anımsattı.

Kaynakları paylaşıp sizi konuyla baş başa bırakıyorum, hayatta bol şans :)

3070 ti için üreticiler ve nvidia sitesinden kontrol edebilirsiniz tavsiye edilen olarak 750 Watt geçiyor.

1693382793111.png

1693382826973.png

1693382879755.png

• Hahaha
Reaksiyonlar: Reav

Reav

80+ Silver
Bu durum
Yani okuduğunuzu anlamamanıza mı yoksa yazmadığım şeyi yazmışım gibi ithaf etmenize mi yorum yapayım bilemedim.
İnsanları tanımadan, okuduğunuzu anlamadan kişileri bilgisizlikle itham etmeniz ise bana "cahil cesaretini" anımsattı.

3070 ti için üreticiler ve nvidia sitesinden kontrol edebilirsiniz tavsiye edilen olarak 750 Watt geçiyor.

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
Araştırma yapmadan sitelere girip direkt bakmakta biraz cahilliğe kaçiyor zaten burda önerilen degerler aşırı fazla güç çeken işlemciler için 280 watt tdp değerinde bir ekran kartı için 750 watt zaten uçuk Allah akıl fikir versin siz i3 13900k ile 3070ti ı bu şekilde kullanın.

Aykut D.

80+ Gold

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle
knk boşver saçma saçma haha atıyorlar rakamsal verilere bakıyorlar sadece naban .adam sadece işlemci ile ekran kartı w çekiyor sanıyor yazık kafalarına

• Hahaha
Reaksiyonlar: Reav

Reav

80+ Silver
Yanlış Bilgilendirme: TDP ile tüketim aynı şey değildir + gereğinden fazla watt'lı PSU'nun bir zararı yoktur.
knk boşver saçma saçma haha atıyorlar rakamsal verilere bakıyorlar sadece naban .adam sadece işlemci ile ekran kartı w çekiyor sanıyor yazık kafalarına
Kanka sen iyi misin 3070ti in yanına adam i5 12500 takacak mesela 65 watt tdpsi var işlemcinin ekran kartı 280 watt + 65 watt = 345 watt tdp eder bu basit matematiği bile yapabileceğinden şüphe ettim 345 watt tdp + kalan sistem parçaları 100 watt diyelim hatta 445 watt Düz hesap yapalım 500 olsun 650 watt nasıl yetmeyecek anlatsana

Psu nasıl hızlı zayıflar onuda anlatırsan sevinirim gereğinden fazla wattli güç kaynağı kullanmak sağlıklı değil ayrıca
ne gülüyonuz olm herife ben 3060 a 800w aldım psu hızlı zayıflayan bir parça

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Teşekkürler :)
Benim için arkadaşın fikri veya yazdıkları bir önem arz etmiyor, engeller geçerim. Görece olarak daha genç arkadaşlarda ciddi üslup ve hitap sorunu var.
Allah Influencerara sabır versin cidden :D

Aykut D.

80+ Gold
Kanka sen iyi misin 3070ti in yanına adam i5 12500 takacak mesela 65 watt tdpsi var işlemcinin ekran kartı 280 watt + 65 watt = 345 watt tdp eder bu basit matematiği bile yapabileceğinden şüphe ettim 345 watt tdp + kalan sistem parçaları 100 watt diyelim hatta 445 watt Düz hesap yapalım 500 olsun 650 watt nasıl yetmeyecek anlatsana

Psu nasıl hızlı zayıflar onuda anlatırsan sevinirim gereğinden fazla wattli güç kaynağı kullanmak sağlıklı değil ayrıca
I5 12500 'ün boost ghz'de 120w çıktığını bile bilmiyorsun senlen ne konuşayım ?

Teşekkürler :)
Benim için arkadaşın fikri veya yazdıkları bir önem arz etmiyor, engeller geçerim. Görece olarak daha genç arkadaşlarda ciddi üslup ve hitap sorunu var.
Allah Influencerara sabır versin cidden :D
Adam 12500 ''ün tdp up 120w çektiğini bilmiyor.Rütbesi 80+ Bronze kimleri kimleri yanlış bilgilendirdi acaba?

Reav

80+ Silver
I5 12500 'ün boost ghz'de 120w çıktığını bile bilmiyorsun senlen ne konuşayım ?

Adam 12500 ''ün tdp up 120w çektiğini bilmiyor.Rütbesi 80+ Bronze kimleri kimleri yanlış bilgilendirdi acaba?
120 watt turbo ile çeksin ne olucak yine yetecek sen bir doktora görün

Alyx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
564
İsim
Murat
Beyler sakin olun alt tarafı yeter mi yetmez mi diye sordum niye bu kadar büyüttünüz olayı. Sormasaydım keşke 😅

Top Bottom