Neler Yeni

FSR teknolojisinin işe yaramaz boş bir teknoloji olması...

FSR yi nasıl konumlandırırsınız?

• Bu teknoloji sayesinde oyunlarımı daha rahat oynayabiliyorum gerçekten faydalı.

Oylar: 17 54.8%
  • Kötü bir teknoloji ama hiç olmamasından iyidir.

Oylar: 12 38.7%
  • Hiç olmasa da olurmuş tamamen boş bir teknoloji.

Oylar: 2 6.5%

• Oy kullanan toplam üye
    31

silinenuye785438

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Çoğu kişi kart bakarken bu teknolojiye önem veriyor diye görüyorum. Çoğu kişi bunun müthiş bir teknoloji olduğunu ve ekran kartlarının ömrünü uzatacağını söylüyor.

Peki gerçekten öyle mi? FSR açınca gerçekten düzgün oyun oynayabiliyor musunuz? Frame Generation veya Upscale teknolojisi gerçekten gerekli ve faydalı şeyler mi? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
  • Hahaha
Reaksiyonlar: Reav

grasdiyas

80+ Silver
hayır yaramıyor akıcılık vermiyor hiç aksıne kasma hissi oluyor 30 fps olan bi oyunda açınca çok daha derbat oluyor akıcılık

Babangida Babayaro

80+ Bronze
Far ve dlls kullandığım iki PC var.
Rtx 3060lı ve RX 6700lü.
Frs ile dlls arasındaki farkı göremedim. İkisi de güzel . Belki 55 inç 4k ile uzaktan oynadığım içindir . Farkı görmüyorum.
Fsr de güzel dlls de

Berk Atmaca

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,266
İsim
Berk Atmaca
Bence çok kötü bir şey değil kullandığım oldu ama DLSS kullanıyorum ben o yüzden net bir yorum yapamam. Bence hiç olmamasından iyidir ileride gelişebilir diye düşünüyorum daha çok toy bir teknoloji diye yorumladım ben.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
341
İsim
Okan kaygısız
Bence hiç olmamasından iyidir.Rekabet iyidir her zaman... Yüksek fps iin güçlü kart almak yerine böyle teknolojiler geliştikçe illa çok para harcamaya gerek kalmayacak

MuhammedKazan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
244
İsim
Muhammed Kazan
İlgilendiği Kategoriler
bılgısayar ve bılgısayar bıleşenlerı toplama ve bılgı verme (Bende Olmayan Bılgısyar)
Bu ülkede oylama yapılmaz ya.

GTX 1050 Tİ

80+ Bronze
Orta ve yüksek kartlar için pek bir şey ifade etmiyor ancak düşük kartlar için bulunmaz nimet.

şahin doğan

80+ Platinum
RDR'de RX 570 için baya iyi. 8-20 arası FPS kazandırıyor. 60 sabit oynamaya yarıyor.

HmzaY

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,273
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
Çoğu kişi kart bakarken bu teknolojiye önem veriyor diye görüyorum. Çoğu kişi bunun öüthiş bir teknoloji olduğunu ve ekran kartlarının ömrünü uzatacağını söylüyor.

Peki gerçekten öyle mi? FSR açınca gerçekten düzgün oyun oynayabiliyor musunuz? Frame Generation veya Upscale teknolojisi gerçekten gerekli ve faydalı şeyler mi? Düşüncelerinizi bekliyorum.

Marianoly

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Hiç yoktan iyidir. En azından DLSS gibi Nvidia ekran kartı kullanma zorunluluğu yok, üstüne geriye dönük ekran kartlarıda faydalanabiliyor. Açıkçası yorumunuz bana çok saçma geldi, FG ve Upscale çok faydalı teknolojiler.

leica

80+
Teknolojinin kendisi çok kullanışlı olsa da yakın zamanda birçok örneğini gördüğümüz (örn. DX12) gibi geliştiricileri tembelleştirdiğini ve pişmemiş, optimize edilmemiş oyunları servis etmek için kullanıldığını, dolayısı ile oyun endüstrisine büyük zarar verdiğini düşünüyorum.

Mertutal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
47
İsim
Mert Tutal
fsr ve dlss çalışma prensibi olarak aynı işi görüyor. dlss in daha kaliteli olma sebebi bu teknolojiyi donanımsal olarak destekliyor olması.

Son düzenleme:

MrCodeX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,237
İsim
Sinan Aba
Ben çok iyi bir şey. 1080p için kalite çok iyi değil ama 2k ve 4k da sorun yok bence.
tv'ye takıp 4k fsr performans yapmama rağmen görüntü bozulmuyor 55''

Nvidia'ya kalsak sadece kendi kartını almamız lazım yeni nesil çıkınca teknoloji adı altında eski aynı performansta ki kartlarını bize okutacak.

İyiki rekabet var.

Top Bottom