Neler Yeni

Furmark testinde bilgisayar kapanıyor

Sahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
sahan
Önceden başka bir forumda ekran kartı furmark testinde ekran gidiyor diye bir konu açtım bana ekran kartını değiştir veya garantiye gönder dediler ekran kartını değiştim gene ekran gidiyordu sonra yeni bir psu aldım bu sefer teste soktuğum da ekran gitmiyor bilgisayar kapanıyor ekran kartım AMD RX 470 nitro+ işlemci ve ekran kartı arasında darboğaz var ama bunun bilgisayarın kapanmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum psu Xigmatek tauro 600w 80+ bronze

tutturudun

80+ Bronze
Önceden başka bir forumda ekran kartı furmark testinde ekran gidiyor diye bir konu açtım bana ekran kartını değiştir veya garantiye gönder dediler ekran kartını değiştim gene ekran gidiyordu sonra yeni bir PSU aldım bu sefer teste soktuğum da ekran gitmiyor bilgisayar kapanıyor ekran kartım AMD RX 470 nitro+ işlemci ve ekran kartı arasında darboğaz var ama bunun bilgisayarın kapanmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum PSU Xigmatek tauro 600w 80+ bronze
Çok ısınıyorsa koruma devreye girip kapatıyordur

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,247
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Önceden başka bir forumda ekran kartı furmark testinde ekran gidiyor diye bir konu açtım bana ekran kartını değiştir veya garantiye gönder dediler ekran kartını değiştim gene ekran gidiyordu sonra yeni bir PSU aldım bu sefer teste soktuğum da ekran gitmiyor bilgisayar kapanıyor ekran kartım AMD RX 470 nitro+ işlemci ve ekran kartı arasında darboğaz var ama bunun bilgisayarın kapanmasıyla bir ilgisi olduğunu düşünmüyorum PSU Xigmatek tauro 600w 80+ bronze
sıcaklık kaynaklı olması olası. sıcaklığı kaça çıkıyor kapanmadan önce

efesnmezz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
764
İsim
Efe
voltaj yada sıcaklık kaynaklı olması lazım.

Sahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
sahan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartı 2 sn sonra kapanıyor 2 saniyede en fazla 94 dereceyi gördüm sonrasını bilmiyorum boşta 50 veya 60 arasında

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,924
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Ekran kartı 2 sn sonra kapanıyor 2 saniyede en fazla 94 dereceyi gördüm sonrasını bilmiyorum boşta 50 veya 60 arasında
Sıcaklık yüzünden kapanıyor. Ekran kartnı çıkartıp tozlarını temizlersen büyük ihtimalle sorun çözülecektir.
Sorun çözülmezse termal macunu yenileyebilirsin.
Bir de ekran kartının fanı bozuk olabilir. Test esnasında fan dönüyor mu diye bak.

Sahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
sahan
Sıcaklık yüzünden kapanıyor. Ekran kartnı çıkartıp tozlarını temizlersen büyük ihtimalle sorun çözülecektir.
Sorun çözülmezse termal macunu yenileyebilirsin.
Bir de ekran kartının fanı bozuk olabilir. Test esnasında fan dönüyor mu diye bak.
Ekran kartının termal macununu bugün değiştire bilirsem değiştireceğim fanlar dönüyor hatta ben fanları %100 çalıştırdığım da bile sıcaklık 90 nı geçiyor ekran kartında bazı yerlerinde toz var ama onları neyle çıkara bileceğimıi bilmiyorum birde kullandığım termal macun baya dandik eğer ısı yüzünden kapanıyor diyorsanız muhtelemen termal macunu değiştirmem gerek

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,924
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Ekran kartının termal macununu bugün değiştire bilirsem değiştireceğim fanlar dönüyor hatta ben fanları %100 çalıştırdığım da bile sıcaklık 90 nı geçiyor ekran kartında bazı yerlerinde toz var ama onları neyle çıkara bileceğimıi bilmiyorum birde kullandığım termal macun baya dandik eğer ısı yüzünden kapanıyor diyorsanız muhtelemen termal macunu değiştirmem gerek
Evet sıcaklık yüzünden kapanıyordur.
Tozları kulak çubuğu ile almayı deneyebilirsin. Evde güçlü hava üfleyebilecek bir elektrik süpürkesi veya fön makinesi varsa o da iş görebilir.
Ancak içeri çekmek işe yaramaz, üflemesi lazım.
Termal macun çok dandikse ısıyı iyi iletmiyor olabilir. Kaliteli bir 30 TL'lik termal macun iş görecektir.

Sahan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
sahan
Evet sıcaklık yüzünden kapanıyordur.
Tozları kulak çubuğu ile almayı deneyebilirsin. Evde güçlü hava üfleyebilecek bir elektrik süpürkesi veya fön makinesi varsa o da iş görebilir.
Ancak içeri çekmek işe yaramaz, üflemesi lazım.
Termal macun çok dandikse ısıyı iyi iletmiyor olabilir. Kaliteli bir 30 TL'lik termal macun iş görecektir.
Cevaplarınız için teşekkürler yakin zamanda termal macun değiştireceğim bir de sizin dediğiniz gibi ekran kartının tozlarını alacağım.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
993,478
Üyeler
157,075
Son üye
CanDeniz1