Neler Yeni

Çözüldü✓ FX-6300 işlemci M5A97 R2.0 anakart overclock

Bera27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bera Özbal
Merhabalar, başlıkta görüldüğü üzere fx-6300 işlemcim ve m5a97 r2.0 anakartım var, ekran kartım da rx570 4gb haliyle bazı oyunlarda darboğaz yapıyor. işlemci soğutucum stok. bu donanımlar ile işlemcimi biraz overclock yapmak istiyorum. işlemcinin kendisi 3.5ghz değerinde bunu 4.2ye kadar çıkaranlar var ama benim beklentim o kadar değil sadece darboğaz yaptığı oyunlarda darboğazı biraz azaltmak istiyorum, stok soğutucu yeterli olur mu bilmiyorum. %100 işlemci kullanan oyunlarda bile sıcaklık 60 dereceyi geçmiyor. bu rakam fazla mıdır overclock yapabilmek için? ve yapabilirsin diyenler de yardımcı olabilirse sevinirim, sistem hakkında extra bilgi isterseniz atabilirim, teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ogün Akciğer
Instagram
ognakcgr
Merhaba, hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz, stok soğutucu ile havaların sıcak olduğu şu dönemde overclock yapmanızı tavsiye etmem ama yine de yapmak isterseniz 3.6 - 3.8 seviyelerine çekebilirsiniz.

Bera27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bera Özbal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba, hangi windows sürümünü kullanıyorsunuz, stok soğutucu ile havaların sıcak olduğu şu dönemde overclock yapmanızı tavsiye etmem ama yine de yapmak isterseniz 3.6 - 3.8 seviyelerine çekebilirsiniz.
windows 10 ve sanırım güncel, zaten o civarlara çeksem yeterlidir, zaten sorun olursa geri düşürürüm, yanmasın işlemci veya anakart yeterli

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ogün Akciğer
Instagram
ognakcgr
ilerde işlemci için en azından kule tipi soğutucu alırsanız sistem daha stabil olacaktır sıcaklık bakımından, anakart bios ayarlarından overclock bölümünden x18 di sanırım tam hatırlamıyorum ona getirip geri kalan ayarları auto da ramleri de 1600mhz hızında tutarsanız sorun olmayacaktır.

HacıSOFU

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,953
İsim
Hacı
Overclock yapılabilir. 4-4.2GHz arasını görür muhtemelen.

Bera27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bera Özbal
ilerde işlemci için en azından kule tipi soğutucu alırsanız sistem daha stabil olacaktır sıcaklık bakımından, anakart bios ayarlarından overclock bölümünden x18 di sanırım tam hatırlamıyorum ona getirip geri kalan ayarları auto da ramleri de 1600mhz hızında tutarsanız sorun olmayacaktır.
bios ayarları hakkında hiçbişey bilmiyorum, bahsettiğiniz ayar hangi kategoride biraz daha açıklarsanız incelerim, ve benim ramlerim 8x2 ddr3 ve 1066mhz, ramleri neden 1600 de tutmalıyım ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Overclock yapılabilir. 4-4.2GHz arasını görür muhtemelen.
zaten o rakamlara yakın yapılabiliniyor ama soğutucum stok ve yanar diye korkuyorum bu yüzden minimum miktarda yapmak istiyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ogün Akciğer
Instagram
ognakcgr
1600 sandım ben ramleri o yüzden 1600 dedim siz 1066 da tutun , bu video işinize yarayacaktır.

Bera27

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Bera Özbal
1600 sandım ben ramleri o yüzden 1600 dedim siz 1066 da tutun , bu video işinize yarayacaktır.
abi bu adamınki hem 8300 hem de 4.2ghz ye çıkarıyor, benim nasıl işime yarayacak bu video, daha detaylı açıklayabilir misin yanlış bişey yapmak istemiyorum sadece değiştirmem gereken yeri ve kaç yapmam gerektiğini söylesen yeterli, foto atabilirim ama videodan da gösterebilirsin anakart aynı zaten x18 dediğin ayar hangisi oluyor tam olarak

Top Bottom