Neler Yeni

G3258 İŞLEMCİ ve GT 1030 DARBOĞAZ SORUNU

rydersw0w

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan
Merhaba. Valorant'ı ilk başta R7 240 ve Xeon X5460 ile oynuyordum. CPU kullanımı 100 olup GPU kullanımı 0-10 arası oluyordu ve kasma yaşanıyordu. Bu yüzden sistem parçalarını yükseltmeye karar verdim.

İlk olarak GT 1030 2 GB yükseltmesi yaptım. Fakat hala CPU kullanımı 100'lerde. GPU kullanımı 0-10 arası kullanılıyordu ve iki halde de takılma ve kasma, FPS düşüklüğü yaşıyordum. Ardından bu sıkıntının işlemciden kaynaklı yetersiz olduğunu düşündüm ve Technopat'ın YouTube kanalında gördüğüm 2000 TL fiyatlı uygun sistem toplama videosundaki G3258 işlemciyi, anakartı aldım. Bende videodaki gibi 4.2GHz hızına O.C ettim ama Valorant'ta hala CPU kullanımı 100'lerde ve GPU kullanımı çok az. Videodan gördüğüm için darboğaz yapmayacağından emin olarak aldım. Artık droplar 3-5 saniye sürmeye başladı. FPS güzel ama oyunda takılmalar arttı.

Sıkıntı tam olarak nedir, nerede hata yaptım? GPU kullanımını arttırmanın görüntü ayarlarını yükseğe almaktan başka yolu yok mudur? yeni işlemci almadan düzeltmek istiyorum G3258 işlemci ile sıkıntısız kullananlar var sorun nedir? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
66,343
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Bence sisteminde arıza vardı senin. Temiz format attın mı? CPU kullanan virüsler var çünkü.

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
Merhaba. Valorant'ı ilk başta R7 240 ve Xeon X5460 ile oynuyordum. CPU kullanımı 100 olup GPU kullanımı 0-10 arası oluyordu ve kasma yaşanıyordu. Bu yüzden sistem parçalarını yükseltmeye karar verdim.

İlk olarak GT 1030 2 GB yükseltmesi yaptım. Fakat hala CPU kullanımı 100'lerde. GPU kullanımı 0-10 arası kullanılıyordu ve iki halde de takılma ve kasma, FPS düşüklüğü yaşıyordum. Ardından bu sıkıntının işlemciden kaynaklı yetersiz olduğunu düşündüm ve Technopat'ın YouTube kanalında gördüğüm 2000 TL fiyatlı uygun sistem toplama videosundaki G3258 işlemciyi, anakartı aldım. Bende videodaki gibi 4.2GHz hızına O.C ettim ama Valorant'ta hala CPU kullanımı 100'lerde ve GPU kullanımı çok az. Videodan gördüğüm için darboğaz yapmayacağından emin olarak aldım. Artık droplar 3-5 saniye sürmeye başladı. FPS güzel ama oyunda takılmalar arttı.

Sıkıntı tam olarak nedir, nerede hata yaptım? GPU kullanımını arttırmanın görüntü ayarlarını yükseğe almaktan başka yolu yok mudur? Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.
G3258 cidden zayıf bir işlemci. Kim bunu önerdi niye önerdi anlamadım.

Valorant işlemci odaklı bir oyun ve 4 çekirdekli işlemcilere bile eh işte gözüyle bakan bir oyun. Dünyanın en hızlı 2 çekirdekli işlemcisini bile taksanız darboğaz yapar sorun çıkarır normaldır.

Aldığınız anakartla uyumlu olması açısından 4. nesil bir İ5 veya İ7 almaya çalışın.

rydersw0w

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Furkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence sisteminde arıza vardı senin. Temiz format attın mı? CPU kullanan virüsler var çünkü.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aldıktan sonra format attım sadece masaüstünde ve diğer oyunlarda sıkıntı yok ama Valorantda böyle bir sıkıntım var :(

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,062
Üyeler
140,758
Son üye
Montascy
Top Bottom