Neler Yeni

Gainward RTX 4060 TI 16GB GB 13.999 TL

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Ekran kartı, Sıcak fırsatlar, Oyunlar, Monitör
Çok sesli çalışıyor 3 fanlı olmasına rağmen. Yoksa 4070 almayı düşünen ben bile alabilirdim fena fiyat sayılmaz. Asus Tuf ya da Msi Gaming X serisi bu fiyata satılsaydı alırdım belki ama 128bit olayı da var.

1696924128910.png

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,988
İsim
Hasan
Çok sesli çalışıyor 3 fanlı olmasına rağmen. Yoksa 4070 almayı düşünen ben bile alabilirdim fena fiyat sayılmaz. Asus Tuf ya da Msi Gaming X serisi bu fiyata satılsaydı alırdım belki ama 128bit olayı da var.

Alıntıyı görüntüle
32 db duymazsın bile kardeş ne seslisi. "bazı diğer modellere göre" seslidir ama 32 db "çok sesli" değildir.

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
32 db duymazsın bile kardeş ne seslisi. "bazı diğer modellere göre" seslidir ama 32 db "çok sesli" değildir.
32db duymazsın derken sen duymayabilirsin. Benim kasam aşırı sessiz. CPU soğutucum noctua, Fanların hepsi sessiz. PSU fan modu kapalı. Kasa da çıt ses yok, gece çalıştığını anlamazsın gider kasaya bakarsın açık mı diye. Ekran kartı 32 db ses yapınca gece duymayan gitsin kendini muayene ettirsin. 32db duymuyorsan 24 db olanlar ne oluyor peki? Niye üretmişler onları? Niye 700 1000 rpm civarında dönüyorlar? 1800rpm üstü çalışan her kart benim açımdan sesli.

Bu arada kart özelliklerine baksan zaten anlarsın. Pny XLR kartına avatajlar kısmında sessiz yazmışlar buna öyle bir şey yazmışlar mı?

Bu kart orta seviyede sesli bir kart diyebilirsin ama ben sıfır sese yakın kart istiyorum o yüzden sesli. Sessiz dediğin kartlar, PNY XLR serisi , Asus Tug, MSi Gaming X vs. 26 db altında 1300rpm altındaki kartlardır sessiz. Zaten sessiz kartlar biraz daha pahalı. Adamlar dandik kartları hazır sistemlere koyup gidiyor. O yüzden hazır sistem de almam asla. Bir site görmedim ki hazır sistemde Asus tuf, Rog. Gaming X vs kullansın. Pny Verto, Gainward vs kullanıyorlar.

Bu arada kasamda 3060 var gainward bunu ucuz idare etsin diye aldım. Oyun açınca sesten kulaklıksız oynayamıyorum bile (kasada tek sesli bileşen bu). 4070 alınca hemen çıkaracağım bu kartı. Ses konusunda takıntılı olanları anlamak için düz mantık bakmaman lazım. Standart kullanıcı olarak düşünme.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,988
İsim
Hasan
Sorunlu musun kardeş ne anlatıyorsun :D

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Sorunlu musun kardeş ne anlatıyorsun :D
Bilgisi olmadan fikri olan kişiye bir şey öğretmeye çalışıyorum. Git incele öğren öyle konuş. Senin fikrinin de düşüncenin de önemi yok. İncelemelere bak adamlar ne demiş incele. Sessiz olan kart hangi rpm aralığında hangi db de değerlendirilmiş. Git bak. Boş keseden sallamayla olmuyor.

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,988
İsim
Hasan
Yani tamam sen git 10bin fazla ver ROG strix al :D

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Yani tamam sen git 10bin fazla ver ROG strix al :D
Ekran kartı al işini görsün oyun oynatsın diyen zaten senin dediğini yapar sesli sessiz bakmaz. Senin anlamadığın nokta her kartı aynı kefeye koyman. Sırf sessiz diye 10bin ben de fazladan vermem. İndirim beklerim öyle alırım. 3bin tl fark varsa ama sessiz olanı alırım (Eğer Tuf, Rog gibi aşırı kaliteli ise). Bu arada Gainward ghost 4070 19000tl ama sesli. Pny XLR olan 1500tl fazla. Sessiz isteyen bu modeli alır örneğin. illa rog vs gerek de yok.

Özetle linkteki ürün 14000tl ve sesli model 128bit 4060ti alınmaz. 14000tl ye Asus rog veya gaming X verseler. Düşünülürdü. Onu demeye çalışıyorum. Sen farketmez hepsi aynı iş görüyor diyorsun. FPS açısından öyle ama ses açısından değil.

NorinRadd

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Şahin Deniz
Ekran kartı al işini görsün oyun oynatsın diyen zaten senin dediğini yapar sesli sessiz bakmaz. Senin anlamadığın nokta her kartı aynı kefeye koyman. Sırf sessiz diye 10bin ben de fazladan vermem. İndirim beklerim öyle alırım. 3bin TL fark varsa ama sessiz olanı alırım (Eğer Tuf, Rog gibi aşırı kaliteli ise). Bu arada Gainward ghost 4070 19000tl ama sesli. Pny XLR olan 1500tl fazla. Sessiz isteyen bu modeli alır örneğin. illa rog vs gerek de yok.

Özetle linkteki ürün 14000tl ve sesli model 128bit 4060ti alınmaz. 14000tl ye Asus rog veya gaming X verseler. Düşünülürdü. Onu demeye çalışıyorum. Sen farketmez hepsi aynı iş görüyor diyorsun. FPS açısından öyle ama ses açısından değil.
bit artınca ne fark oluyor? bilmediğimden soruyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
her ekran kartının ve modelinin böyle istatikleri var mı?

ZaneYugi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
593
İsim
Uğur Ak
İlgilendiği Kategoriler
Top Bottom