Neler Yeni

Game Developer olmak isteyen mutlaka öğrenmesi gereken bilgiler nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Neziralp Kaya
Merhaba arkadaşlar hepinize iyi akşamlar dilerim. :)

Benim hedefim lise başından beri her zaman sekmeyecek şekilde istikrarlı yazılım üzerine merakım var. Yani oyun üzerine game developer olmak istiyorum.
ilk başladığımdan beri sadece böyle Udemy tarzı veya BTK Akademi tarzı yerlerdeki kurslardan öğrendiğim kadarıyla ufak tefek oyunlar yaptım sadece.

Ve ben bu işi çok sevdiğim için bunu meslek haline dönüştürmek istiyorum.

Üniversite de biraz konu dışı bir bölüm düştü maalesef, ilgim olmayan bir bölüm okuyup 4 senemi çöpe atmak istemiyorum.
O yüzden direk yazılım işine girmeyi hedefliyorum.

Kısacası benim yazılım da iyi kariyeri olan ve bilgili arkadaşlara sorum şu;
Açık kaynak kodları olan yerlerden bir kaç bilgi alarak etrafımdaki tanıdıklar, yani mesela bir tanıdık abim Warhammer ı çıkaran Fatshark da çalışıyor. Ondan bir kaç bilgi koparmaya çalışıyorum.

Bu forumdaki bilgili abilerim veya kardeşlerim sizden de bir kaç öneri almak istiyorum.

GitHub olayını hiç duymadım orada ne dönüyor herkes github da araştır diyorlar onu pek anlayamadım onada özet geçersiniz sevinirim.

Biraz uzun oldu ama şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
Herkese iyi günler dilerim.

CemSultan01

80+ Bronze
1- Pes Etme
2-Meraklı ol
3-İngilizcen İyi Olsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Neziralp Kaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1- Pes Etme
2-Meraklı ol
3-İngilizcen İyi Olsun
Evet ingilizce çok önemli sanırım min. B seviyesi şart gibi duruyor çünkü şimdiye kadar yaptığım minik oyunları yarım yamalak ingilizce ile yaptım hiç bir şey anlamadım.

CemSultan01

80+ Bronze
Evet ingilizce çok önemli sanırım min. B seviyesi şart gibi duruyor çünkü şimdiye kadar yaptığım minik oyunları yarım yamalak ingilizce ile yaptım hiç bir şey anlamadım.
unity ile yaptın yüksek ihtimal bide unreal engine dene o zaman ingilizcen önemini sonuna kadar anlarsun

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Neziralp Kaya
unity ile yaptın yüksek ihtimal bide unreal engine dene o zaman ingilizcen önemini sonuna kadar anlarsun
şuan güncel olarak, Netflix Sitcom izlerken Frogly eklentisi ile hem ingilizce hem türkçe altyazılı diziler izliyorum güzel etkisi var gibi duruyor. Ve evet unity ile yaptım unreal engine e bakıcam.

CemSultan01

80+ Bronze
şuan güncel olarak, Netflix Sitcom izlerken Frogly eklentisi ile hem ingilizce hem türkçe altyazılı diziler izliyorum güzel etkisi var gibi duruyor. Ve evet unity ile yaptım unreal engine e bakıcam.
dc varsa versene bi

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Neziralp Kaya

The Batman

80+ Silver
yani çalışıp kendini geliştirmekten başka bir yol üniversite gitsende aynı gitmesende aynı

Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Neziralp Kaya
yani çalışıp kendini geliştirmekten başka bir yol üniversite gitsende aynı gitmesende aynı
işte olayda orda üniversiteler artık pek bir fayda kattığını düşünmüyorum. ( çok sağlam üniversite olmadığı sürece )

Top Bottom