Neler Yeni

Öneri Kaliteli Anime Önerileri (Part 2)

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
@OnTheRoonKilled hocam sizin yaş kaçtı. Bu kadar izleyecek zamanı nerden buluyorsunuz
Vallaha boş zaman çok yapacak iş yok.

Derslere çalışasım gelmiyor yatmaktansa bunlara bakıyom.

Ayrıca ben 1 günde 78 bölüm izlediğimi biliyorum boşluktan dolayı.

Klasik bir liseliyim işte. :D

Squex

80+ Silver
Ben manhua manhwa her türden okuyorum.

Onla da kalmıyorum DonghuaTR'de de çalışıyorum ayrıyeten.

Aa dur kendi reklamımı yapmayı da unuttum bekle.

https://www.donghuatr.com/wan-guo-zhi-1-sezon-1-bolum/ bir tık daha tarihi takılan bir seri yaparken lanet ettiydim.

https://www.donghuatr.com/wu-shang-shen-di-1-sezon-1-bolum/ çıtır çerezlik 64 bölüm tane başına 7dk

https://www.donghuatr.com/da-wang-bu-gaoxing-1-sezon-1-bolum/ aynı şekilde çıtır çerezlik bir seri 7-14dk sürüyor.

Yukarıda olan 3 seriyi editledim.

https://www.donghuatr.com/?s=douluo+dalu sağ alttan sol üste doğru bunu da yardırın iyidir bunlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

The Descent of the Demonic Master
The Beginning After The End
Reverend Insanity
Tomb Raider King
My Wife is a Demon Queen
Chronicles of Heavenly Demon
Dimensional Mercenary
The Second Coming of Gluttony
Living with One Leg
Slave B
The Great Mage Returns After 4000 Years
I Am The Sorcerer King
Legend of the Northern Blade
I'am not Overlord!
Omniscient Reader's Viewpoint
The Rebirth of an 8th-Circled Mage
Global Martial Arts
Tale of a Scribe Who Retires to The Countryside
The Boxer
Ultimate Soldier
Rooftop Sword Master
The Undefeatable Swordsman
The Max Level Hero has Returned
Deor
Strongest Fighter
Path of the Shaman
Doctor's Rebirth
Limitless Abyss
Mookhyang, The Origin
Battle Through the Heavens
Tales of Demons and Gods
Star Martial God Technique
Solo Leveling
God of Martial Arts
Doulou Dalu
Wu Dong Qian Kun
Against The Gods
First Rate Master
Return From the World of Immortals
Ghost Queller
Heaven Defying Sword
Rebirth of the Urban Immortal Cultivator
Immortal Swordsman in the Reverse World
The Rebirth of the Demon God
Martial Peak
Return of Immortal Emperor
Child of Light
First Class Servant
Above All Gods
The Master of Martial Arts Retired Life
Nano Machine
Cultivator Against Hero Society
Player Who Can't Level Up
Legend of Asura – The Venom Dragon
Return of the Frozen Player
Bowblade Spirit
Memoir Of The God Of War

Al o zaman.
Hocam edit mi yapiyosunuz yoksa çeviri mi?

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Hocam edit mi yapiyosunuz yoksa çeviri mi?
Typesetter'im ben.

Çeviri bana gelir ben sahneye göre onu düzenlerim.

Gel istersen seni de bir typesetter yapayım.

Squex

80+ Silver
@OnTheRoonKilled hocam sizin yaş kaçtı. Bu kadar izleyecek zamanı nerden buluyorsunuz
Bu karantina döneminde yeni hobiler için o kadar çok zaman vardı ki bu anime manga platformundaki kişi sayısı fırladı bu karantinada. Bende 9. Sınıfa kadar anime mi izlenir len çizgi film diyenlerdendim sonra 2020 Nisan'da bir başladım artık kaç tane izledim okudum hatırlamıyorum

Typesetter'im ben.

Çeviri bana gelir ben sahneye göre onu düzenlerim.

Gel istersen seni de bir typesetter yapayım.
Yok hocam ya eyv ben izleyen bolumdeyim o.O2.
Keşke PC el verse böyle şeylere en son ekran kartını bir bozdum Intel grafiğe kaldı PC şuan. Bir de artık herhalde Eylül'de PC yi falan bırakırım okul yüzünden 11e gectim

Son düzenleme:

emiirfb

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,299
İsim
Emirhan İnan
adam akıllı bişi önerinde remix yapayım

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Keşke PC el verse böyle şeylere en son ekran kartını bir bozdum Intel grafiğe kaldı PC şuan. Bir de artık herhalde Eylül'de PC yi falan bırakırım okul yüzünden 11e gectim
Vallaha bilgisayar çalışsın 2009'dan kalma programı çalıştırsın yetiyor.

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sende hep gece saatlerinde yayınlıyorsun öneriyi olmaz ki böyle :kizginpeepo: Konu hep aşağıda kalıyor sonra.
1. ve 2. önerinin listelerine baktım, maksimum 4-5 tanesini izlemişim. Meğerse izlediğim animeler hiçbir şeymiş :kekw: Serinin devamını bekliyorum kesinlikle.
High School DxD koymamışsın ayıp oldu :peepo2:

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Ellerine sağlık, hiç anime izlemedim. Sadece çizgi film izlemiştim beyblade, bakugan vs. İlk dizi veya film olarak ne önerirsin?

Qing

80+
Sende hep gece saatlerinde yayınlıyorsun öneriyi olmaz ki böyle :kizginpeepo: Konu hep aşağıda kalıyor sonra.
1. ve 2. önerinin listelerine baktım, maksimum 4-5 tanesini izlemişim. Meğerse izlediğim animeler hiçbir şeymiş :kekw: Serinin devamını bekliyorum kesinlikle.
Ecchi'ye hayır...

Ellerine sağlık, hiç anime izlemedim. Sadece çizgi film izlemiştim beyblade, bakugan vs. İlk dizi veya film olarak ne önerirsin?
Death Note, Attack On Titan, Tate No yuusha no nariagari.

Elinize sağlık...

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Serinin devamını filmlerden yapmayı düşünüyorum. Gece yayınladım çünkü beklediğimden uzun sürdü hazırlamak. 3 saat falan uğraştım aşağı yukarı. High School DxD koymadım çünkü onun yerine önerilebilecek tonla anime var. Ecchi yönü ağır olduğu için gerek duymadım bir de.

Death Note'dan başla izlemeye. Teşekkür ederim.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Serinin devamını filmlerden yapmayı düşünüyorum. Gece yayınladım çünkü beklediğimden uzun sürdü hazırlamak. 3 saat falan uğraştım aşağı yukarı. High School DxD koymadım çünkü onun yerine önerilebilecek tonla anime var. Ecchi yönü ağır olduğu için gerek duymadım bir de.

Death Note'dan başla izlemeye. Teşekkür ederim.
tamam onu bitirince yazarım sana tekrar

58_BaBaKoK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,564
İsim
Ahmet Tulumcu
Merhaba arkadaşlar. Bu liste, daha öncesinde yaptığım listenin devamı niteliğinde olacaktır. Bir önceki öneri konusuna ulaşmak için BURAYA tıklayın. Önereceğim animeler benim kendi izlediğim ve beğendiğim animeler olacaktır. O yüzden sizlerden "XX animesi nerede ?" veya "XX animesi olmadan liste mi olur ?" tarzı yorum yapmamanızı rica edeceğim. "Spoiler" başlığı altında animenin konusunu yazacağım ki yazı kalabalığı olmasın. Yani spoiler vermeyeceğim içiniz rahat olsun. Konu kısmı alıntı olacaktır. Kendime göre de puanlamasını yapacağım. Başlayalım.

1- D. Gray Man (2006)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Shounen - Macera - Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 103, 2.Sezon: 13
Puanım: 85/100

Genç bir exorcist olan Allen Walker, Millenium Earl’ün yarattığı Akumaların eski formlarını görmesini sağlayan lanetli bir göze ve bir tür anti-Akuma silahı olan sol kola sahiptir. Allen, hocası tarafından İngiltere’de kendisi gibi diğer Exorcist’lerin bulunduğu bir karargâha gönderilir. Innocence taşıyan son derece nadir insanlardan biri olan Allen, Black Priest organizasyonuna katılarak Millenium Earl’ün planlarına karşı savaşmaya başlar. Yollarında ilerledikçe sorular, özellikle de Allen’ın geçmişiyle bağlantılı olan sorular, ortaya çıkmaya başlar.

2- Another (2012)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Korku - Gerilim - Gizem - Doğaüstü Güçler (İçerdiği argo ve şiddet unsurlarından dolayı 16 yaşından küçüklerin izlemesini tavsiye etmiyorum.)
Bölüm Sayısı: 13/12+
Benim Puanım: 80/100

Orta okul son sınıf öğrencisi olan Mei Misaki, güzelliğiyle, zekasıyla ve kişiliğiyle okulun en popüler kızıdır. Fakat mezun olamadan bir kaza sonucu ölür. Bunun üzerine arkadaşları ve öğretmenler Misaki hala yaşıyormuş gibi hareket etmeye başlarlar. Hatta mezuniyet töreninde Misaki için de kutlama yapılır. Bu olaydan 26 yıl sonra Sakikabara Kouichi aynı okula transfer öğrenci olarak gelir. Okulda yine Mei Misaki adıyla ve bir gözü bantlı esrarengiz bir kız öğrenci vardır. Diğer öğrenciler bu kız hakkında konuşmaktan kaçınırlar. Kouichi, Misaki ile konuşmak için yanına gittiğinde Misaki, bu okuldaki öğrencilerin ölüme çok yakın olduğunu, yakında herşeyi öğreneceğini söyler ve uzaklaşır.

3- Baccano! (2007)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Tarihi - Aksiyon - Komedi - Gizem
Bölüm Sayısı: 16/13+
Benim Puanım: 90/100

Baccano, birbiriyle alakasız ancak mutlaka bir yerde kesişen ve işler kontrolden çıktıkça birbirlerini etkilemeye başlayan hikâyelerden oluşuyor. Ölümsüz simyacılar, mafya tarafından işletilen gizli işler ve karmaşık kurguların diğer birçok öğesi, filmlerden fırlama bir dünyada bir araya geliyor.

4- Shakugan no Shana (2005)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Aksiyon - Doğaüstü Güçler - Romantizm
Bölüm Sayısı: 24, 2. Sezon: 24, Special: 4, 3. Sezon: 24
Benim Puanım: 73/100

Normal bir öğrenci olan Sakai Yuuji birgün eve giderken yolda sanki zaman durmuşçasına herkesin hareketsiz kaldığına tanık olur. Dev, oyuncak bir bebeğe benzeyen bir canavar, bu hareketsiz insanları yutmaktadır. Yuuji dikkatli baktığında birçok insanı mavi alevler olarak görür. Bunlardan bazısı yanarken bazısı da sönmek üzeredir. Kendine baktığında ise, kendisinin de bir alev olduğunu farkeder. O anda siyahlar içinde kıpkırmızı alev saçlı, alev gözlü, kılıçlı bir kız ortaya çıkar ve Yuuji'yi canavardan kurtarır. Bu kız kendisini "Flame Haze" olarak tanıtır. "Guze no Tomogara" adındaki başka dünyalardan gelen canavarlarla savaşmaktadır. Yuuji'nin içindeki alevden dolayı ona "Torch" diye hitabeden kız, ona gerçek Yuuji'nin öldüğünü ve kendisinin alev söndüğünde yok olacak olan ikamesi olduğunu anlatır. Ne var ki Yuuji aynı zamanda "mistes"tir. Mistes olmanın henüz ne anlama geldiğini anlamayan Yuuji, bu ilginç kızla arkadaş olacak ve onu "Shana" olarak adlandıracaktır. Shana ve Yuuji "Guze no Tomogara" ve diğer "Flame Haze"lere karşı beraber savaşacaklardır.

5- Kill la Kill (2013)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Komedi - Süper Güçler
Bölüm Sayısı: 25/24+
Benim Puanım: 92/100

Ryuko Matoi, elinde kırmızı bir bıçağın yarısı olan kılıçla dolaşırken, diğer yarısını elinde bulunduran ve babasını öldüren diğer taşıyıcıyı bulmak için dolaşan bir kızdır. Honnouji Akademisi adında korku içinde yaşayan bir liseye gelir. Bu lise, önüne çıkan herkesi ezmek için okul konsey üniformasını kullanan, korkunç öğrenci konsey başkanı Satsuki Kiryouin tarafından yönetilmektedir. Satsuki tarafından yenilgiye uğratıldıktan sonra Ryuko, kendisine özel yetenekler veren, okul üniforması giyen Senketsu ile tanışır. Senketsu ile ekip olan Ryuko, bir yandan Honnouji Akademisi'ni Satsuki ve konseyin egemenliğinden kurtarmak, bir yandan da babasının ölümünün ardındaki gerçekleri öğrenmek için mücadeleye başlar.

6- Overlord (2015)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Aksiyon - Macera - Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 13, 2. Sezon: 13, 3. Sezon: 13
Benim Puanım: 81/100

Hikayemiz popüler bir online oyun olan Yggdrasil’in bir gün kapatılması ile başlıyor, ama baş kahramanımız olan Momonga oyundan çıkış yapmamaya karar veriyor. Daha sonra Momonga ‘’ En Güçlü Büyücü’’ olan iskelet bir varlığa dönüşüyor. Dünya değişmeye devam eder ve oyun yapımı karakterler olan NPC’ler duygular hissetmeye başlar. Hiç bir ailesi, arkadaşı ya da toplumda bir yeri olmayan bu sıradan genç adam Momonga, bu yeni oyun dünyasını ele geçirmek için çabalamaya başlar.

7- H2O - Footprints in the Sand (2008)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Slice of Life (Yaşamdan Kesitler) - Dram - Romatizm
Bölüm Sayısı: 12
Benim Puanım: 87/100

Kör, genç bir erkek öğrenci olan Hirose Takuma'nın körlüğünün tedavi yöntemi bulunamamıştır. Annesi beklenilmeyen bir ölümcül hastalıktan öldükten sonra, bu olay onda derin bir iz bırakmıştır ve kendini daha da yalnız hissetmeye başlamıştır. Bu yüzdende Takuma ve babası, bu kırsal şehirden taşınıp başka bir yere giderler. Böylece Takuma, yeni bir liseye kayıt olur. Yeni okulunda birkaç kızla karşılaşır. Bu 3 kızda Takumayı oldukça iyi tanımaktadır. Bu 3 kız inatçı yapısıyla bilinen Kohinata Hayami, yardımsever Kagura Hinata, neşeli ve bir o kadar esrarengiz Otohadır. Takuma, bu kızlarla birbirlerini etkiledikleri gibi, hastalığıda biraz olsun iyileşmeye başlar.

8- Mob Psycho 100 (2016)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Doğaüstü Güçler - Komedi (One Punch Man'in mangakası tarafından çıkmıştır.)
Bölüm Sayısı: 12, 2. Sezon: 13
Benim Puanım: 75/10

Kageyama Shigeo (nam-ı diğer "Serseri") psişik güçlere sahip bir 8. sınıf öğrencisidir. Genç yaşından itibaren doğaüstü güçlerini pek çok alanda sergileme fırsatı bulsa da bu özelliklerinin insanlar tarafından hoş karşılanmadığını görünce güçlerini giderek içinde saklamaya başlar. Artık tek arzusu, sınıfındaki Tsubomi adlı kızla arkadaşlık kurmak ve psişik güçlerini nasıl kullanacağını öğütleyen "rehberi"yle birlikte hayattaki amacını keşfetmektir.

9- Death Parade (2015)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Psikolojik - Gerilim - Gizem - Dram
Bölüm Sayısı: 12
Benim Puanım: 76/100

Öldükten sonra insanlar ya cennete gider ya da cehenneme. Fakat nedense, öldükleri an, beyaz saçlı gizemli Decim’in bulunduğu bir bara, Quindecim’e gelirler. Decim, Ölüm Oyunları ile onlara meydan okur ki bunlar, hayatlarını riske attıkları ve gerçek yüzlerini gösterdikleri oyunlardır. Decim de kimin kazanıp kimin kaybettiğine, kimin yaşayıp kimin öleceğine hakemlik yapan nihai bir yargıcıdır.

10- Samurai Champloo (2004)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Tarihi - Aksiyon - Macera - Komedi (Samuray temalı animedir.)
Bölüm Sayısı: 26
Benim Puanım: 88/100

Mugen vahşi, düşüncesiz ve kadın düşkünü bir hayduttur. Jin ise gezgin bir ronin - gizemli, geleneklere bağlı, terbiyeli ve çok güçlü bir savaşçı. Bir tesadüf eseri karşılaşırlar ve dövüşürler; ancak birbirlerini altedemezler ve bu sırada çıkan yangın yüzünden yakalanırlar. İkilinin yolları kendilerini idam edilmekten kurtaran Fuu ile kesişir. Fuu ikisini, kendisine "ayçiçeği gibi kokan" gizemli bir samurayı aramasında yardımcı olmaları için ikna eder ve yolculukları başlar.

11- Plastic Memories (2015)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Romatizm - Bilim Kurgu - Dram
Bölüm Sayısı: 13
Benim Puanım: 71/100

Hikaye yakın bir gelecekte dünyanın dört bir tarafına yayılan androidlerin insanlar gibi göründüğü zamanda geçiyor. Androidleri üreten şirket SA, Giftia adında yeni bir tür android üretir. Giftia'ların özelliği ise şimdiye kadar içinde en çok duygu barından androidler olmasıdır. Ama bu androidlerin bir hizmet sınırı vardır. Bu sınır dolduğunda androidler garip davranmaya başlar. Bu nedenle SA şirketi süresi dolan androidleri geri almak için bir takıma ihtiyaç duyar. SA'da çalışmaya başlayan yeni işçi Tsukasa Mizugaki bir takım kurması ve diğer androidleri bulup getirmesi gerekecektir.

12- No Game No Life (2014)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Macera - Doğaüstü Güçler - Komedi (Az da olsa Ecchi unsuru bulunur fakat rahatsız edecek düzeyde değildir.)
Bölüm Sayısı:18/12+, ardından NGNL Zero filmi izlenmelidir.
Benim Puanım: 84/100

Kız ve erkek kardeş olan Sora ve Shiro, oyun dünyasında ün yapmış ve ünleri internette yayılmış, evlerinden hiç çıkmayan iki parlak NEET’tir (Ç.N. Animenin başında NEET tanımlanacaktır, Türkçesi işsiz güçsüz demek ama animede NEET olarak kalacaktır). Hikaye, gerçek hayatı da başka bir berbat oyun olarak gören bu iki kardeş etrafında şekilleniyor. Bir gün “Tanrı” adında bir kişi tarafından alternatif bir dünyaya çağırılırlar. Burada Tanrı, bütün savaşları yasaklamıştır ve “her şeyin oyunlarla karara bağlanacağı” bir dünya yaratmıştır, hatta ülke sınırlarının bile. İnsanlık, diğer ırklar tarafından arta kalan şehirlere doğru geri püskürtülmüştür. Acaba hiçbir işe yaramaz Sora ve Shiro, bu alternatif dünyada “insanlığın kurtarıcısı” olabilecekler mi?

13- Kiseijuu: Sei no Kakuritsu "Parasyte" (2014)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Korku - Aksiyon - Psikolojik - Bilim Kurgu (Rahatsız edici birtakım sahneler mevcuttur. +16 yaş ve üstü kişilerin izlemesini öneriyorum.)
Bölüm Sayısı: 24
Benim Puanım: 89/100

17 yaşındaki Izumi Shinichi, Tokyo'nun sakin bir mahallesinde annesi ve babasıyla yaşamaktadır. Bir gece Parazitler olarak adlandırılan solucanımsı uzaylılar dünyayı istila edip insanların kulaklarından ya da burunlarından girerek beyinlerinin kontrolünü ele geçirirler. Shinichi uyuduğu sırada bir Parazit kulağından girmeye çalışır. Ama o sırada Shinichi kulaklık taktığı için Parazit başarısız olur ve sağ koluna girerek kolun kontrolünü ele geçirir. Bu Parazit'in adı ise Migi'dir. Shinichi, Migi'nin yukarılara çıkıp beynine ulaşmasına engel olur. Böylece ikisi de kişiliklerini ve akıl sağlıklarını kaybetmezler. İkili diğer Parazitlerle karşılaştıklarında tuhaf durumlarından yararlanır ve hayatta kalabilmek için yavaş yavaş aralarında güçlü bir bağ oluşmaya başlar. Çift, Shinichi'nin insan beyninin hala bozulmamasının üzerine diğer Parazitlere karşı bir mücadele vermeye karar verirler. Shinichi, Migi'den yardım alırken insanları hunharca yiyen Parazitlere karşı savaşmaya kendini mecbur hisseder.

14- Psycho Pass (2012)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Polisiye - Bilim Kurgu
Bölüm Sayısı: 22, 2.Sezon: 11, ardından Movie izlenmelidir.
Benim Puanım: 93/100

Teknolojinin gelişmesiyle insanların suç işleme potansiyellerini ve suç işledikleri zaman işledikleri suçun derecesini ölçebilen "Psycho-Pass" adında bir cihaz icat edilmiştir. "Dominators" adlı silahlar ise sadece Psycho-Pass adlı cihazın üst düzey suçlu olarak gösterdiği kişiler üzerinde etkili olan bir silahtır. Akane Tsunemori, güvenlik okulundan birincilikle mezun olmuş ve özel olarak kurulmuş olan "Unit 1" adlı güvenlik biriminin başına getirilmiştir. Bu birimin özelliği, üst düzey suçlu ve aynı zamanda yetenekli olan, dominators adlı silahlarla kontrol altında tutulan kişilerden oluşuyor olmasıdır.

15- Nanatsu no Taizai (2014)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Aksiyon - Macera - Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 24, Special: 4, 2. Sezon: 24, 3. Sezon: 24, 4. Sezon: 24
Benim Puanım: 80/100

Bazılarının hala canlı olduklarını iddia etmelerine rağmen Yedi Ölümcül Günah, İngiltere Krallığı'nı devirme komploları kurup, Kutsal Şövalyeler tarafından köklerinin kazındığı söylenen bir grup şeytani şövalyelerdir. 10 yıl sonra da Kutsal Şövalyeler hükümete darbe düzenlemiş, krala suikast yapmış ve krallığın yeni zalim hükümdarları olmuşlardır. Kralın tek kızı olan Elizabeth de Yedi Ölümcül Günah'ı bulup krallığı geri almak için onlardan yardım temin etmek amacıyla bir yolculuğa çıkmıştır.

16- Kyoukai no Kanata (2013)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Yaşamdan Kesitler - Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 13/12+, ardından Movie izlenmelidir.
Benim Puanım: 82/100

Akihito Kanbara karanlık fantazilerin izlediği ikinci sınıf lise öğrencisidir, her ne kadar insan gibi görünse de yarı Youmu'dur ve yaralansa dahi incinmez, çünkü hemen kendini iyileştirebiliyordur. Günün birinde, Akihito çatı katından atlamaya yeltenen Mirai Kuriyama ile karşılaşır. Mirai kanını manipüle etmesi yüzünden yapayalnızdır ve ruhlar dünyasındakilerin arasında eşi benzeri olmayan biridir. Akihito, Mirai'yi kurtardıktan sonra garip olaylar başlar.

17- Darling in the FRANXX (2018)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Mecha - Aksiyon - Romantizm - Bilim Kurgu - Dram
Benim Puanım: 68/100

Uzak bir gelecekte dünya mahvolmuş, insanlık hareketli kale şehir Plantation’u kurmuştur. Plantation’da Pilot olmak üzere yaratılmış çocuklar aynı zamanda kuş kafesi olarak bilinen Mistillteinn’da yaşamaktadırlar. Burada gökyüzündeki özgürlük ya da dış dünya hakkında hiçbir şey bilmeden hayatlarını sürdüren ve Franxx adı verilen robotların pilotluğunu yapan çocukların tek görevi Kyouryuu adı verilen devasa yaşam formlarıyla savaşmaktır. Bu çocuklar için Franxx’ler hayatlarının anlamıdır. Bir zamanlar dahi olarak bilinen Code:016 kod isimli Hiro, görevini yerine getiremeyip başarısız olduğunda varlığı anlamını yitirmiştir. Günün birinde Zero Two ismiyle kendini tanıtan ve başının iki yanında boynuzları bulunan gizemli bir kızla tanışır.

18- Durarara!! (2010)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Gizem - Macera (Baccano'nun mangakası tarafından çıkmıştır.)
Bölüm Sayısı: 26/24+, 2. Sezon A: 13, 2. Sezon B: 13, 2. Sezon C: 13
Benim Puanım: 88/100

Hikâye Tokyo'nun Ikebukuro mahallesinde geçen "kaçık bir gençliğin fantastik romantizmini" anlatır. Ryugamine Mikado, çocukluk arkadaşı olan Kida Masaomi'nin isteğiyle Ikebukuro adlı semte gelen bir liselidir. Kida onu tren garında karşılar. Konuşmaları sırasında Kida ona bulaşmaması gereken kişileri anlatır. Barmen kılıklı Heiwajima Shizuo, gizemli ve tehlikeli bilgi satıcısı Orihara Izaya ve Dollars adlı gizemli örgüte bulaşmamasını ister. Ayrıca şehrin efsanesi olan Kara Sürücü'den de basheder. Efsaneye göre kara sürücü at sesleri çıkaran bir motosiklet sürer, kedi kaskı takar ve ayrıca kafası da yoktur. Bu öğütleri dinletikten sonraki gün Mikado okulda Anri Sonohara adındaki gözlüklü bir kızla tanışır. Kida ile beraber üçü çok iyi arkadaş olurlar. Ancak ileride üçünün de sırrı ortaya çıkacak ve gizemli birçok olay yaşanacaktır.

19- Charlotte (2015)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Süper Güçler - Dram (Clannad animesinin yapımcılarının elinden çıkmıştır.)
Bölüm Sayısı: 14/13+
Benim Puanım: 85/100

Hikâyemiz, bir grup ergenlik çağındaki kız ve erkeğin arasında görülen özel yetenekleri konu almaktadır. Yuu Otosaka gücünü kimseye bir şey belli etmeden kullanıp, normal, sıradan bir okul hayatı yaşamaktadır. Birdenbire karşısına Nao Tomori adında bir kız çıkar. Onunla karşılaşmasından dolayı, özel güç kullanıcılarının kaderi açığa çıkacaktır.

20- Elfen Lied (2004)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Psikolojik - Aksiyon - Doğaüstü Güçler - Dram - Seinen (İçerdiği yüksek şiddet ve vahşet sahnelerinden ötürü bu animeyi 18 yaşından küçüklerin izlemesini asla tavsiye etmiyorum.)
Bölüm Sayısı: 14/13+
Benim Puanım: 92/100

İnsan evriminin bir sonraki basamağı olarak kabul edilen Diclonius'ların en ayırt edici özellikleri başlarındaki iki boynuzdur. Dicloniusların yüksek derecede telekinetik güçleri olduğundan, insan ırkına zarar vermemeleri için yakalanıp laboratuarlarda saklanıyorlardır. Bir gün bir kaza olur ve bir diclonius geride bir çok insanı katlederek laboratuardan kaçmayı başarır.
Kaçışını tamamlayacağı sırada başından vurulur ve denize düşer. Kaçmayı başaran dicloniusu iki kuzen kurtarır. Diclonius hafıza kaybı yaşamaktadır ve tek diyebildiği şey Nyuu'dur.

21- Shingeki no Kyojin "Attack on Titan" (2013)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Aksiyon - Süper Güçler - Gizem - Dram
Bölüm Sayısı: 31/25+, 2. Sezon: 12, 3. Sezon A: 12, 3. Sezon B: 10, 4. Sezon: 16

Yüzyıllar evvel insanoğlu devler tarafından yok olmanın eşiğine getirilmiştir. Devler tıpkı anlatılagelmiş hikayelerdeki gibi, uzun, zekadan yoksun görünen, insanları yiyen ve de en kötüsü bunu beslenmek için değil zevk için yapan varlıklardır. Az sayıdaki insan, en uzun devlerden bile yüksek duvarlar inşa ederek çevreledikleri bir şehrin koruması altında hayatta kalmıştır. Şu anki zaman diliminde ise 100 yılı aşkın bir süredir tek bir dev dahi şehre ayak basmamıştır. Henüz erginliğe erişmemiş bir çocuk olan Eren ile sütkardeşi Mikasa, bir anda ortaya çıkan inanılmaz büyük bir devin saldırısı sonucu şehrin surlarının yıkılmasına tanık olurlar. Nispeten daha küçük olan devler surlarda açılan gedikten şehre akın ederler ve bu iki çocuk dehşet içerisinde annelerinin bir dev tarafından canlı canlı yenilişini izlerler. Eren bütün devleri öldürüp insanlığın intikamını alacağına yemin eder.

22- Claymore (2007)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Aksiyon - Macera - Doğaüstü Güçler (Teması Witcher oyununa oldukça benzemektedir.)
Bölüm Sayısı: 26

İnsanları avlayan ve onların arasında kılık değiştirerek yaşayan Yoma adlı canavarların olduğu bir dünyada, insanlığın tek umudu Claymorelar olarak bilinen yeni bir savaşçı türüdür. Claymorelar; gümüş rengi gözleri olan ve gizemli bir organizasyon tarafından bu yaratıkları yok etmek için yarı-canavara dönüştürülmüş kızlardır. Ama bu doğaüstü güçlerini bir Claymore ne kadar kullanırsa, insan yanını sonsuza kadar kaybetmeye de o kadar yaklaşır…

23- Ao no Exorcist (2011)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Aksiyon - Doğaüstü Güçler
Bölüm Sayısı: 36/25+

Dünya, ayna gibi birbirine zıt iki farklı boyuttan oluşmaktaydı: İnsanların yaşadığı Assiah ve iblislerin hüküm sürdüğü Gehenna. Bu iki boyut arasında iletişim ve seyahat mümkün olmamasına rağmen iblisler, insanların ruhlarını ele geçirerek Assiah'a ulaşabiliyorlardı. İblislerin tanrısı Şeytan, kendisini barındırabilecek kadar güçlü bir insan bulamadığı için Gehenna'da sıkışıp kalmıştı. Bunu aşmak için, bir insan kadınından Okumura Rin adında bir çocuk sahibi oldu. Şeytan'ın oğlu, babasına yardım edecek mi, yoksa başka bir şeye mi dönüşecek? Bir ruh kovucuya mı?

24- Assassination Classroom (2015)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Komedi - Shounen
Bölüm Sayısı: 23/22+, 2. Sezon: 25
Benim Puanım: 81/100

Kunugigaoka Ortaokulu öğrencilerinin mezun olmadan önce bir görevi vardır; o da Ay’ın %70’ini yok eden ve 1 yıl içinde Dünya’yı da yok edecek olan öğretmenleri Koro-sensei’yi öldürmektir. İşin aslına bakacak olursak Dünya’yı bir yıl içinde yerle bir edeceğini duyuran Koro-sensei; bundan önce tüm ülkelere şöhreti kötü 3-E sınıfının öğretmeni olup 1 yıl süreyle öğrencilere kendisini nasıl öldürebilecekleri konusunda eğitim vermeyi önerir.

25- Berserk (1997)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Macera - Gerilim - Fantastik - Seinen (İçerdiği çok yüksek şiddetten ötürü bu animeyi 18 yaşından küçüklerin izlemesini asla tavsiye etmiyorum.)
Bölüm Sayısı: 25, daha sonrasında 2016 ve 2017 versiyonu izlenebilir.

Midland Krallığı eski güzel günleri arar hale gelmiştir. Ülkenin hiç bir yerinde hiç bir şey eskisi gibi huzurlu ve bereketli değildir. Tüm bu karmaşanın arasında bir silahşör ortaya çıkar ve ülkenin kralını ve taraftarlarını öldüreceğini söyler. Gatts(Guts), insanüstü bir güce ve dev bir kılıca sahip bu silahşör, Griffith önderliğindeki paralı askerler grubu olan "Band of Hawks"a katıldığı dönemi ve sonrasını hatırlamaya başlar.

26- K Project (2012)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Süper Güçler
Bölüm Sayısı: 13, ardından Movie izlenmeli, 2. Sezon: 13, ardından Movie izlenmelidir.
Benim Puanım: 86/100

Yashiro Isana adlı lise öğrencisi normal hayatını sürdürürken bir gün serseri tipli kişilerden oluşan bir çete tarafından kovalanır. Yashiro'nun köşeye sıkıştığı anda ise Kurou Yatagomi adlı kişi gelerek Yashiro'yu kurtarır. Yashiro kurtulduğuna sevinirken bir anda Yatagomi'nin kendisinde kılıç doğrultmasıyla şaşkına döner. Yashiro'ya çok benzeyen biri önemli birisini öldürmüştür ve bu nedenle Yashiro farklı kişiler tarafından aranmaktadır.

27- Code Geass (2006)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Mecha - Aksiyon - Bilim Kurgu - Süper Güçler
Bölüm Sayısı: 25, 2. Sezon: 25
Benim Puanım: 87/100

10 Ağustos 2010'da, Britanya imparatorluğu Japonya'ya savaş açar. Japonya, Britanya İmparatorluğu'nun en yeni silahı olan "Knightmare Frame"e karşı hiçbir şey yapamaz ve istila edilir. Japonya’nın adı “Alan 11” olarak değiştirilir ve vatandaşlarına da "11'ler" adı verilir. Japonya'da yaşayan Britanyalı Lelouch, Britanya’yı yok edeceğine yemin eder. Savaştan yedi yıl sonra; Lelouch lisede okumaktadır. İçinde askeri bir sır barındıran kamyonu çalan teröristler yoldan çıkarlar. Lelouch, kontrol etmek için kamyonun yanına gider. Duyduğu ses yüzünden içine bakmak ister ama içeride mahsur kalır. Kamyon tekrar hareketlenir, üstelik peşlerinde Britanya özel kuvvetleri vardır. Teröristlerden Karen, Nightmare olarak adlandırılan dev robot ile karşı saldırıya geçer. Kaçmayı başaramayan Lelouch kamyonun içerisinde yakalanır. Onu yakalayan çocukluk arkadaşı Suzaku’dur. Bu sırada kapalı olan bölme açılır ve içinden esrarengiz bir kız çıkar. Bu sırada olay yerine gelen Britanya askerleri Lelouch ve kızı yakalar. Leouch'un vurulmasına engel olmak isteyen Suzaku, Britanya askerleri tarafından vurulur. Lelouch’un öldürülmesine engel olmak isteyen kız da vurulur, ölmeden önce Lelouch’a özel bir güç “GEASS” verir. Lelouch, bu gücü Britanya İmparatorluğunu yok etmek için kullanmaya karar verir. Notlar: 2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır.

28- Monster (2004)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Bilim Kurgu - Polisiye - Psikolojik - Gerilim - Seinen
Bölüm Sayısı: 74

Dr.Tenma, Almanya'da oldukça iyi bir konuma gelmiş, ünlü ve yetenekli bir beyin cerrahıdır. Daha öncelikli bir hasta yüzünden eşini kaybetmiş bir kadının, kocasının ardından ağlamasını gördükten sonra bundan sonra hiç bir hastasına sosyal statüsüne göre öncelik tanımayacağına dair kendi kendine karar verir. Bu kararından sonra, kafasından vurulmuş bir çocuğu, belediye başkanına tercih eder. Bu kararı ona hastanedeki pozisyonuna, kariyerine, geleceğine ve nişanlısına mal olur. Tedavi ettiği çocuk bir süre sonra ortadan kaybolur. Bunu izleyen günlerde hastane müdürü ve Dr. Tenma'yı suçlayan bir kaç doktor öldürülür. Tenma, eski pozisyonuna getirilir; ama bu, onu cinayetlerdeki bir numaralı şüpheli yapmaya yeter.

29- Sousei no Aquarion (2005)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Mecha - Aksiyon - Romantizm - Bilim Kurgu
Bölüm Sayısı: 26, 2. Sezon: 26
Benim Puanım: 77/100

Dünya 11 yıl önce Büyük Felaket ile yerle bir olmuştur. Antartik buzulları çözülmüş, her yeri sular kaplamıştır. İnsanlar, az sayıda kalan şehirlerde yaşam mücadelesi vermektedirler, ancak buralar da Shadow Angel adında, Antastis'ten kalma bir ırkın tehdidi altındadır. Yönettikleri Mistik Canavarlarla, bu kanatlı ırk, insanlardaki yaşam enerjisinin peşindedirler. Onları durdurabilecek tek güç, kendisi de Atlantis zamanında kalan ve kısa süre önce tekrar gün ışığına çıkarılan bir savaş robotudur: Aquarion. Aquarion'u oluşturmak için 3 'vektör makinası'nın birleşmesi gerekmektedir. Bu vektörleri kullanabilecek pilotlar çok özel kişilerdir, bunlarda 'element' denen bir güç vardır. 12,000 yıl önce Atlantis'de Shadow Angel'lar ile savaşan biri vardır: Apollonius, namı diğer Solar Wing. Apollonius'un reenkarne olduğuna inanan ekip, onu bulmaya pilotlarını gönderir. Apollon adında bir genç onun özelliklerini andırmaktadır ancak sırtında kanatlardan iz yoktur. Apollon kendini ve içindeki gücü, mistik canavarlarla ilk karşılaşmalarında gösterecektir.

30- Highschool of the Dead (2010)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Gerilim - Ecchi (Kaliteli zombi animesidir.)
Bölüm Sayısı: 13/12+
Benim Puanım: 91/100

Ölümcül bir hastalık tüm dünyayı esir alır ve ısırılan insanları zombilere çevirir. Japonya’daki Fujimi Lisesi’nde bir grup öğrenci ve bir okul hemşiresi bir araya gelerek hayatta kalmaya ve etraflarını saran bu kaostan kurtulmaya çalışırlar. Hikâye, ilk salgını atlatan öğrencilerden biri olan Takashi Komuro’nun etrafında şekillenir.

31- Basilisk (2004)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Tarihi - Aksiyon - Macera - Romantizm - Fantastik (Samuray temalı animedir.)
Bölüm Sayısı: 24, 2. Sezon: 24

Koga ve Iga klanları, kaderleri savaşmak olan ve 400 senedir savaşan iki ninja klanıdır ve bu klanlardaki kişiler doğa üstü yeteneklere sahiptirler. Koga Klanından Gennosuke ve Iga Klanından Oboro birbirlerine aşıktırlar ama kaderlerinde savaşmak vardır. İkisi de manasız savaşı sürdürmek istemeseler de, kendilerinin de içinde bulunduğu, her iki klandan seçilmiş 10'ar kişi bu savaşı sürdürürler.

32- Guilty Crown (2011)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Bilim Kurgu - Aksiyon - Süper Güçler
Bölüm Sayısı: 23/22+
Benim Puanım: 78/100

2029 senesinde "Kayıp Noel" isimli tanımlanamayan bir virüs salgınının patlak vermesinden sonra Japonya pek çok ulusun oluşturduğu GHQ isimli bir organizasyonun kontrolü altına girmiştir... Ohma Shu sağ elinde psişik güçler barındıran 17 yaşında genç bir oğlandır. Bu, "Kralların Kabiliyeti" olarak bilinen gücü arkadaşlarının içinden eşya veyahut silah çıkartabilmek için kullanabilen genç şu ana dek her ne kadar başkalarının başını belaya sokmamak için uğraşmış olsa da "Undertaker" isimli bir örgüte üye, devlete karşı mechalara pilotluk eden Yuzuriha Inori isimli bir kızla tanıştıktan sonra hayatı kökten değişir.

33- Akatsuki no Yona (2014)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Aksiyon - Macera - Romantizm - Fantastik
Bölüm Sayısı: 28/24+
Benim Puanım: 94/100

Krallığın tek prensesi olan Yona, bir prensesin sahip olduğu rahat ve kaygısız bir hayat yaşamaktadır. Herhangi birinin sahip olamayacağı, en iyi giyim ve kozmetiğe, en güzel tatlılara, sevgi dolu bir imparator olan babaya ve en yakışıklı kuzeni Soo-won’ a sahiptir. Ancak, koruması olan Son Hak’ın çok sinir bozucu biri olmamasını ve saçlarının bu kadar kızıl olmamasını dilerdi. Fakat neredeyse kusursuz olan dünyası sevdiği adam Soo-won’un, babasını öldürmesiyle birlikte paramparça olur ve böylelikle Soo-won’un tahta çıkma yolu açılır. Son Hak, Yona ile birlikte kaçıp kurtulur ve o günden itibaren kaçak bir hayat sürdürürler.

34- Lovely Complex (2007)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Romantizm - Komedi - Shoujo

Koizumi, 1.70 cm boyunda, hemcinslerine göre uzun boylu bir kızdır. Ootani ise Koizumi'den yaklaşık 10 cm daha kısa bir erkektir. Bu ikili lise başladığından beri birbiriyle sürekli ağız dalaşına girmekte ve çoğunlukla da bu kavgaları etraftakileri eğlendirmektedir. Zaten kısa bir süre sonra da sınıf öğretmenleri Koizumi ve Ootani'yi "All Hanshin-Kyōjin" olarak çağırmaya başlar. Bu sırada okula yeni gelen Suzuki adındaki genç çocuk, Koizumi'nin hayallerini süslemeye başlar. Bu durumu hemen fark eden Ootani, Koizumi'ye işbirliği teklif eder. Ootani'nin Suzuki ve Koizumi'yi bir araya getirmesinin karşılığında Koizumi de en yakın iki arkadaşından biri olan Chiharu'yu Oatani'ye ayarlayacaktır. Planlarını yapan Koizumi ve Ootani, diğerleriyle birlikte havuza giderler. Eğlenceli bir günün ardından Koizumi ve Ootani acı gerçeği öğrenir. Chiharu, kendi boylarında olan Ootani'yi tam bir erkek gibi görmezken Suzuki de Koizumi için aynı şeyleri hissetmektedir. Koizumi ve Ootani, boy komplekslerine ve sürekli kavga etmelerine rağmen bir şekilde kişiliklerinin birbirine uygun olduğunu yavaş yavaş fark etmeye başlayacaktır.

35- Zero no Tsukaima (2006)

Alıntıyı görüntüle

Tür: Fantastik - Romantizm - Macera - Komedi (Az da olsa Ecchi unsurları bulunur fakat rahatsız etmez.)
Bölüm Sayısı: 13, 2. Sezon: 12, 3. Sezon: 13/12+, 4. Sezon: 12
Benim Puanım: 72/100

Halkeginia adında başka bir dünyada yaşayan, RaValli ailesinin kibirli, şirin ama büyü becerisi pek olmayan kızı Louise'i herkes “Louise the Zero” olarak çağırmaktadır. Çünkü; Louise, büyü yapmada pek başarılı değildir. Başarı oranı "0"dır. 2. sınıfların "Familiar"larını çağıracakları törende, tuhaflıklar yine Louise'i bulur. 17 yaşında, internette gezmeyi seven, sıradan bir lise öğrencisi olan Hiraga Saito, Louise'in yeni "Familiar"ı olur. Hiraga'yı emrine çağıran Louise, birden Hiraga'nın dudaklarına yapışır. Elinde beliren harflerle artık Hiraga, Louse'nin hizmetine girer.

İyi Seyirler Dilerim...
usta ben Elfen Lied de başlasam ruhsal çöküntü yaşarmıyım ? :D
ciddiyim o kadar kan ve vahşet var mı ?

Top Bottom