Neler Yeni

Öneri Anime önerisi ve Anime/Mangalar ile ilgili sorular

pentiti

80+ Silver
Bu arada MyAnimeList sitesinden anlayan arkadaşlar varsa birkaç sorum olacak...
Ben kullanıyorum ama bana da karışık geliyo o site hocam ama belki yardımcı olabilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bleach listemde hocam onu izleyeceğim ama filler olan bölümler kaçtan kaça kadar yani izlemem gereken bölümler hangisi?
"33, 50, 64-108, 128-137, 147-149, 168-189, 204-205, 213-214, 228-266, 287, 298-299, 303-305, 311-341, 355" Tüm bu bölümler filler.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Oyun, Ekipmanlar, PC Bileşenleri, Grafik Tasarım
Instagram
https://www.instagram.com/enisberberr/
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561198361448789/
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Ben kullanıyorum ama bana da karışık geliyo o site hocam ama belki yardımcı olabilirim.
Hocam mesela bir anime ekleyeceğim listeme atıyorum AOT arama kısmına yazıyorum bir sürü bölümü çıkıyor yanlarında TV, ONA, OVA, Special ibareleri var. ONA,OVA ve Special bölümlerini izlemezsem bir kaybım olur mu diye soracaktım. Çünkü bölüm isimlerini hiçbir yerde görmedim oysaki ben AOT'un Final Sezonu Part 1'e kadar bitirdim

pentiti

80+ Silver
Hocam mesela bir anime ekleyeceğim listeme atıyorum AOT arama kısmına yazıyorum bir sürü bölümü çıkıyor yanlarında TV, ONA, OVA, Special ibareleri var. ONA,OVA ve Special bölümlerini izlemezsem bir kaybım olur mu diye soracaktım. Çünkü bölüm isimlerini hiçbir yerde görmedim oysaki ben AOT'un Final Sezonu Part 1'e kadar bitirdim
Hocam o bölümlerin izlenmesine gerek yok benim bildiğim, isteğe bağlı pek bi önemi yok hikayeyle alakasız oluyorlar genelde.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Hocam o bölümlerin izlenmesine gerek yok benim bildiğim, isteğe bağlı pek bi önemi yok hikayeyle alakasız oluyorlar genelde.
O zaman tamamdır hocam başka bir sorum yok çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Sakin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Tolga
kimse Steins; Gate yazmamış?

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhabalar arkadaşlar,
Anime izlemeye yeni başladım sayılır.

Yakın zamanda Attack on Titan, Demon Slayer, Death Note, Hell's Paradise, Jujutsu Kaisen, Zom 100, Chainsaw Man izledim ve hepsini beğendim.

NOT:
Cevapları bilmiyorsanız fakat animeler hakkında bir arkadaşınız veya başka bir forumda animeler hakkında bilgili birisini gördüyseniz buraya etiketlerseniz çok güzel olur...

Şimdi gelelim cevabını almak istediğim sorulara:

Anime Önerisi:
1. Attack on Titan gibi hatta Death Note gibi bir sonraki bölümde acaba ne olacak heyecanı ve gizemi yaratan güzel bir anime önerebilir misiniz?
2. Hell's Paradise ve Jujutsu Kaisen gibi animelerde bulunan doğaüstü güçlerin kaliteli bir şekilde işlenen anime önerebilir misiniz?
3. Zom 100 ve Chainsaw Man gibi bilhassa Chainsaw Man gibi kan, vahşet, şiddet, küfür, aksiyon, doğaüstü güçler, komedi ve bir tutamda ecchi barındıran anime önerebilir misiniz? (ama lütfen High School DxD gibi tamamen ecchi olmasın)

Neden Chainsaw Man?
Onca anime varken neden Chainsaw Man üzerinden örnek veriyorum kısaca değinecek olursam da:

- Kan ve vahşet görüntüleri çok tadında,
- Doğaüstü güçler barındırması,
- Şiddet ve küfür barındırması,
- Ecchi mevcut fakat ana karakter (Denji) saf, sal*k ve sapık olduğu için ecchiyi komedi ile harmanlaştırmışlar (benim görüşüm) ve bu da seyir zevkini arttırdı benim için. (Misal olarak sırf bir memeye dokunmak için başlarda reddettiği yardıma kendisinden daha çok değer vermesi gibi -ki orada yarılmıştım-)

Anime/Mangalarla İlgili Sorularım:
1. Anime ve mangalara yeni yeni başladığımdan ve bilmediğimden bana en iyi anime izleme sitesi (çevirisi ve kalitesi kıytırık olmayan siteler) ve neredeyse tüm mangaları online olarak okuyabileceğim manga sitesi (renkli olursa güzel olur ama bildiğim kadarıyla her manganın renkli versiyonu olmuyor ve galiba ''webtoon'' diyorlar renkli mangalara doğru mudur?) önerir misiniz?
2. Misal olarak ''Attack on Titan''i beğendiysen bunları da izleyebilirsin gibi öneri sunan bir site var mı acaba? Geçenlerde instagram sayfası görmüştüm ve şu animeyi beğendiysen bu 4 animeyi izleyebilirsin bunları da beğenirsin gibi bir post paylaşmıştı da acaba direkt olarak böyle öneri yapan site var mıdır?
3. Kaliteli instagram anime sayfası önerebilir misiniz?
Öneri sorularına cevap verecek olursam;
1- Another, Erased, Ergo Proxy,Shiki, Steins Gate, Yakusoku no Neverland, Gosick, Danganronpa, Anohana, Eden of the East, 91 Days, Dororo. Bunları izleyebilirsin.
2- Demon Slayer, Hunter X Hunter, FMA Brotherhood, No Game No Life, TENGEN TOPPA GURREN LAGANN, Re Zero, Parasyte, Ajin, Nanatsu no Taizai, One Punch Man, Mob Psycho 100 aklıma gelenler bunlar.

3-Berserk (sadece 1997 versiyonu), Made in Abyss, GantZ, Mirai Nikki, Elfen Lied. Bunlar şiddete ve vahşete seni doyuracaktır.

Anime ve Manga ile ilgili soruların;
1-En iyi anime izleme sitesi Türkanime TV'dir. Yasal olarak Netflix'dir ama arşivi zengin değildir. Manga sitesi olarak bilgim yok manga okumuyorum yanlış yönlendirmek istemem.

2- Bunun için MAL sitesine göz atabilirsin animelerin IMDB'sidir.

3-Instagramda takip ettiğim tek anime sayfası "anime.fantastica". Çoğu sayfanın kitlesi 15 yaşı geçmediği için çok toksik oluyor o yüzden takip etmiyorum.

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
.
Hocam bleach izleyeceğim demişsin ama gayet sıkıcı bir anime ve savaş sahneleri çok bayık.
Eğer ben saf aksiyon ve güzel bir güç sistemi istiyorum diyorsan JoJo izlemeni öneririm. Jojonun 6 parttan oluşan animesi ve devamı olan 7,8 ve 9. Partların da mangası var. Eğlenceli savaş sahneleri, kaliteli karakterler ve kaliteli düşmanlara sahip bir anime. Şimdi diyelim ki izlemeye başladın ilk partın bölümleri aşırı sıkıcı geldi ama sorun yok ilk part 9 bölüm, hızlıca geçebilirsin. Türk anime sitesinde 1 ve 2. Part birleşik şekilde koyulmuş yani phantom blood olan sezonda hem 1 hem de 2. Part var.
İlk 9 bölümü 1. Geri kalanı 2. Part olarak geçiyor. 2. Part ve 3. Parttan sonra anime çok daha akıcı oluyor.

Diğer tavsiyem benim de yakın zamanda izlediğim Tengoku daimakyou olur. Diğer bölüm ne olcak acaba hissiyatını son zamanlarda bana hissettirebilen başka anime olmadı buna da bakabilirsin.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
Öneri sorularına cevap verecek olursam;
1- Another, Erased, Ergo Proxy,Shiki, Steins Gate, Yakusoku no Neverland, Gosick, Danganronpa, Anohana, Eden of the East, 91 Days, Dororo. Bunları izleyebilirsin.
2- Demon Slayer, Hunter X Hunter, FMA Brotherhood, No Game No Life, TENGEN TOPPA GURREN LAGANN, Re Zero, Parasyte, Ajin, Nanatsu no Taizai, One Punch Man, Mob Psycho 100 aklıma gelenler bunlar.

3-Berserk (sadece 1997 versiyonu), Made in Abyss, GantZ, Mirai Nikki, Elfen Lied. Bunlar şiddete ve vahşete seni doyuracaktır.

Anime ve Manga ile ilgili soruların;
1-En iyi anime izleme sitesi Türkanime TV'dir. Yasal olarak Netflix'dir ama arşivi zengin değildir. Manga sitesi olarak bilgim yok manga okumuyorum yanlış yönlendirmek istemem.

2- Bunun için MAL sitesine göz atabilirsin animelerin IMDB'sidir.

3-Instagramda takip ettiğim tek anime sayfası "anime.fantastica". Çoğu sayfanın kitlesi 15 yaşı geçmediği için çok toksik oluyor o yüzden takip etmiyorum.
Çok cevapların için çok teşekkür ederim.
Bu arada Tengen Toppa Gurren Lagann'ı neden koca koca yazdınız merak ettim de :D

Hocam bleach izleyeceğim demişsin ama gayet sıkıcı bir anime ve savaş sahneleri çok bayık.
Eğer ben saf aksiyon ve güzel bir güç sistemi istiyorum diyorsan JoJo izlemeni öneririm. Jojonun 6 parttan oluşan animesi ve devamı olan 7,8 ve 9. Partların da mangası var. Eğlenceli savaş sahneleri, kaliteli karakterler ve kaliteli düşmanlara sahip bir anime. Şimdi diyelim ki izlemeye başladın ilk partın bölümleri aşırı sıkıcı geldi ama sorun yok ilk part 9 bölüm, hızlıca geçebilirsin. Türk anime sitesinde 1 ve 2. Part birleşik şekilde koyulmuş yani phantom blood olan sezonda hem 1 hem de 2. Part var.
İlk 9 bölümü 1. Geri kalanı 2. Part olarak geçiyor. 2. Part ve 3. Parttan sonra anime çok daha akıcı oluyor.

Diğer tavsiyem benim de yakın zamanda izlediğim Tengoku daimakyou olur. Diğer bölüm ne olcak acaba hissiyatını son zamanlarda bana hissettirebilen başka anime olmadı buna da bakabilirsin.
Hocam çok teşekkürler cevabınız için.
Bleach hakkındaki görüşüm olmadığı için şimdilik sadece ''bir deneyeyim sararsa izlerim''düşüncesiydeyim...

CupOk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
479
İsim
.
Çok cevapların için çok teşekkür ederim.
Bu arada Tengen Toppa Gurren Lagann'ı neden koca koca yazdınız merak ettim de :D

Hocam çok teşekkürler cevabınız için.
Bleach hakkındaki görüşüm olmadığı için şimdilik sadece ''bir deneyeyim sararsa izlerim''düşüncesiydeyim...
300. bölümüne kadar ha açıldı açılacak diye bekledim ama hiç açılmıyor. Onca savaş içinde sadece 1 tanesini beğendim vaktime yazık oldu.

enisberberr

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,036
İsim
Enis Berber
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Steam
Facebook
berberenisdesign
Twitter
enisberberr
300. bölümüne kadar ha açıldı açılacak diye bekledim ama hiç açılmıyor. Onca savaş içinde sadece 1 tanesini beğendim vaktime yazık oldu.
Biraz bir bakınayım sarmazsa salarım bende hocam...

ca.s

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,193
İsim
C Ş
Yu-Gi-Oh ilk dediğine uyuyor. Diğer bölüm ne olduğunu merak ediyorsun ama oyunu bilmen lazım. Yoksa izlerken olayın yarısını anlamazsın.

Top Bottom