Neler Yeni

GameOverlayUI.exe nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Baturay
Merhabalar. Öncelikle Win10 2004'e gelen son güncelleştirmeyi yapmadan önce bundan haberim bile yoktu ara sıra görev yöneticisinde görürdüm. Ancak Win10 2004 güncellemem başarısız oldu ve sistem dosyaları geri yüklendiğinde masaüstümde hiç olmayan yeni bir şey eklenmişti. GameOverlayUI.exe.log isimli bir not defteri. GameOverlayUI.exe'nin kötü amaçlı bir yazılım olmadığını internette okudum ancak hiçkimsenin masaüstüne log attığını görmemiştim. Logun içinde 15 Eylülle ilgili bir şeyler yazıyor ve logda bugünle(18Eylülle ilgili pek bir şey yok. Bugün çok keylogger taraması yaptıktan sonra karşıma çıkması biraz tilt etti ve forumda konu açmak zorunda kaldım. GameOverlayUI.exe nedir? benim gibi başka masaüstünde GameOverlayUI.exe.log dosyası olan var mı? bunları merak ettiğimden konuyu açıyorum.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Merhabalar. Öncelikle Win10 2004'e gelen son güncelleştirmeyi yapmadan önce bundan haberim bile yoktu ara sıra görev yöneticisinde görürdüm. Ancak Win10 2004 güncellemem başarısız oldu ve sistem dosyaları geri yüklendiğinde masaüstümde hiç olmayan yeni bir şey eklenmişti. GameOverlayUI.exe.log isimli bir not defteri. GameOverlayUI.exe'nin kötü amaçlı bir yazılım olmadığını internette okudum ancak hiçkimsenin masaüstüne log attığını görmemiştim. Logun içinde 15 Eylülle ilgili bir şeyler yazıyor ve logda bugünle(18Eylülle ilgili pek bir şey yok. Bugün çok keylogger taraması yaptıktan sonra karşıma çıkması biraz tilt etti ve forumda konu açmak zorunda kaldım. GameOverlayUI.exe nedir? benim gibi başka masaüstünde GameOverlayUI.exe.log dosyası olan var mı? bunları merak ettiğimden konuyu açıyorum.
Gameoverlayui.exe nedir?
Başlangıçta Valve tarafından geliştirilen gameoverlayui.exe, Software Steam ile ilişkili yasal bir dosya işlemidir ve varsayılan olarak C: \ Program Files'da bulunur.

gameoverlayui.exe virüsü, kötü amaçlı yazılım yazarları virüs dosyalarını yazdıklarında ve internette virüs yaymak amacıyla bunları gameoverlayui.exe'den sonra adlandırdıklarında oluşturulur.

Etkilenen Platform: Windows İşletim SistemiBilgisayarınıza gameoverlayui.exe kötü amaçlı yazılım bulaşıp bulaşmadığını nasıl kontrol edebilirim?
Sisteminiz gameoverlayui.exe kötü amaçlı yazılımından etkilenirse, aşağıdaki belirtilerden birini veya birkaçını fark edeceksiniz:
gameoverlayui.exe alışılmadık derecede büyük bir CPU belleğini kullanıyor
  • Düzensiz internet bağlantısı
  • Tarayıcınız sinir bozucu pop-up reklamlarla bombalandı
  • Bilgisayar ekranı donuyor
  • Bilgisayarın işlem hızı düşüyor
  • Bilinmeyen web sitelerine yönlendirildiniz
Virüs dosyası konumunu tam olarak belirlemek için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Görev Yöneticisi'ni açmak için CTRL + ALT + DEL tuşlarına aynı anda basın.

Adım 2: Dosyanın C: \ Program Files dışında bulunduğunu fark ederseniz, kötü amaçlı yazılımdan kurtulmak için bir antivirüs taraması çalıştırmalısınız.

Gameoverlayui.exe kötü amaçlı yazılımı Comodo Cleaning Essentials kullanılarak sistemden nasıl kaldırılır?

Gameoverlayui.exe ve diğer kötü amaçlı yazılımları Comodo Antivirus veya Comodo Cleaning Essentials (CCE) kullanarak kaldırmayı seçebilirsiniz - her ikisi de tamamen ücretsizdir! CCE, virüs bulaşmış bir bilgisayardaki kötü amaçlı yazılımları ve güvenli olmayan işlemleri tanımlamanıza ve kaldırmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış bir dizi bilgisayar güvenlik aracıdır.

Kötü amaçlı yazılımları CCE kullanarak kaldırmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Sistem gereksinimlerini kontrol edin ve zengin özelliklere sahip CCE paketini ücretsiz indirin.

2. Kurulumdan sonra, gerçekleştirmek istediğiniz tarama türünü seçin. CCE, bir bilgisayardaki kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmak için 3 tarama seçeneği sunar:
  • Smart Scan: Sisteminizin kritik alanlarını tarar.
  • Tam Tarama: Sisteminizin tam bir taramasını yapar.
  • Özel Tarama: Yalnızca seçili öğeleri tarar.
Yukarıda belirtilen taramaları başlatma süreci kendi kendini açıklayıcıdır ve bu nedenle kullanımı kolaydır.
Ek olarak, CCE'nin en son tehditleri tanımlamada daha iyi bir iş çıkarmasını sağlamak için size yönlendireceği tüm güncellemeleri onaylamanız önerilir.

3. Sonuçları görüntülemek için 'İleri'yi tıklayın.

Seçtiğiniz taramanın türüne bakılmaksızın, sonuçlar bazen yanlış pozitif (aslında güvenli olan dosyaları işaretleme) gösterecek ve bu da göz ardı edilmelidir. Yalnızca kurtulmak istediğiniz dosyaları seçin.

4. Seçilen işlemleri tehditlere uygulamak için 'Uygula'yı tıklayın. Seçilen işlemler uygulanacaktır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
958,068
Üyeler
151,166
Son üye
Thenoxzy
Top Bottom