Neler Yeni

Gamepad testi nasıl yapılır

artikyok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Sercan Köktaş
Dostlar Selam Yarın İkinci El Bir XBOX 9. Nesil Bakmaya Gideceğim Kutu,Fatura,Garantisi Duruyor Dendi Testlerini Yapıp Alabilirsin Dediler Ama Onda Test Edebileceğim Bir Cihaz Olmadığını Telefondan da Test Yapılabildiğini Söyledi Ben de Telefondan Yaparım Bir de Bilgisayardan Yaparım Bilgisayardan Bi Sorun Çıkarsa Size Ulaşırım Dedim Olur Dedi Zaten Elden Alacağım Ve Yakınız Sizlere Sorum

Telefondan Testi Nasıl Yaparım Hangi Değerleri Hangi Aralıkta Olmalı
Aynı Şekilde PC den Nasıl Yaparım Hangi Değerler Hangi Aralıkta Olmalı

Üşenmeyip Açıklayan Olursa Çok Teşekkürler.

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
telefondan bilmiyorum bilgisayardan ise xbox donatıları isminde bi program var ordan her tuşu ayrı ayrı deneyebilirsiniz ayrıca steam ayarlar kısmında kontrolcüyü test et diye bi bölüm var arkadaki tetik tuşlarının ne kadar bastığını görebiliyorsunuz bu sayıları karşılaştırın tam bastığınızda 2 sayı da eşit mi hiç basmadığınızda ölü nokta veya titreme gibi bi sorun var mı bakın çünkü xbox kontrolcüsünde ölü nokta olmaz titreme yapmaz.

artikyok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Sercan Köktaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
telefondan bilmiyorum bilgisayardan ise xbox donatıları isminde bi program var ordan her tuşu ayrı ayrı deneyebilirsiniz ayrıca steam ayarlar kısmında kontrolcüyü test et diye bi bölüm var arkadaki tetik tuşlarının ne kadar bastığını görebiliyorsunuz bu sayıları karşılaştırın tam bastığınızda 2 sayı da eşit mi hiç basmadığınızda ölü nokta veya titreme gibi bi sorun var mı bakın çünkü xbox kontrolcüsünde ölü nokta olmaz titreme yapmaz.
ölü nokta tam olarak nedir titremeden kastınız nedir diğer söylediğinizi anladım

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
ölü nokta tam olarak nedir titremeden kastınız nedir diğer söylediğinizi anladım
ölü nokta gamepadin algılamadığı aralıktır. Ucuz gamepadlerde ölü nokta ayarını sıfır yaparsanız örneğin bi yarış oyununda arabanın kendi kendine gaz veya fren yaptığını veya sağa sola kaydığını fark edersiniz. Bunun sebebi özellikle ucuz gamepadlerde siz tetik tuşuna dokunmasanız bile tuşun bir miktar gaza basıyormuş gibi titreme yapmasıdır veri aktarmasıdır. Bunu önlemek için de ölü nokta ayarını arttırırsınız örneğin %5 ölü nokta açarsınız ama tetiğin algılaması için %5 basmanız gerekir yani hassaslığı kaybedersiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

1699995810915.png
hiçbir tuşa basmadığınızda ekran şu şekilde olmalı. Alltaki veriler 0 olmalı

1699995846848.png

tetik tuşlarına sonuna kadar bastığınızda da 2 veri eşit olmalı

artikyok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Sercan Köktaş
ölü nokta gamepadin algılamadığı aralıktır. Ucuz gamepadlerde ölü nokta ayarını sıfır yaparsanız örneğin bi yarış oyununda arabanın kendi kendine gaz veya fren yaptığını veya sağa sola kaydığını fark edersiniz. Bunun sebebi özellikle ucuz gamepadlerde siz tetik tuşuna dokunmasanız bile tuşun bir miktar gaza basıyormuş gibi titreme yapmasıdır veri aktarmasıdır. Bunu önlemek için de ölü nokta ayarını arttırırsınız örneğin %5 ölü nokta açarsınız ama tetiğin algılaması için %5 basmanız gerekir yani hassaslığı kaybedersiniz.

Alıntıyı görüntülehiçbir tuşa basmadığınızda ekran şu şekilde olmalı. Alltaki veriler 0 olmalı
teşekkürler gayet açıklayıcı anlatmışsınız son soru olarak ortalama bi 5.0 adaptör işimi görür dimi bluethoot özelliği yok anakartımda kol için bütçemi aşacağım zaten adaptöre çok yüklenmesem süper oluır

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10
teşekkürler gayet açıklayıcı anlatmışsınız son soru olarak ortalama bi 5.0 adaptör işimi görür dimi bluethoot özelliği yok anakartımda kol için bütçemi aşacağım zaten adaptöre çok yüklenmesem süper oluır
benim de anakartımda dahili adaptör yoktu sonradan aldım. Eğer kasa uzaktaysa yani örneğin pcyi televizyona bağlayıp koltuğa uzanıp oyun oynayacaksanız antenli olan nispeten pahalı ama anakartın pci slotuna takılan bluetooth alıcısını almanızı öneririm. Ama normal 5.0 5.2 usb şeklindeki dongle'lar kasanız yakın olduğu sürece sıkıntı yaratmıyor ben 5.2 usb dongle ile oynuyorum 180 tl civarı para vermiştim yıl ortasında. Şimdi daha pahalı olabilir ama mesafe ile alakalı örn. bu dongle ile 5 metre civarında kopmalar başlıyor

artikyok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Sercan Köktaş
benim de anakartımda dahili adaptör yoktu sonradan aldım. Eğer kasa uzaktaysa yani örneğin pcyi televizyona bağlayıp koltuğa uzanıp oyun oynayacaksanız antenli olan nispeten pahalı ama anakartın pci slotuna takılan bluetooth alıcısını almanızı öneririm. Ama normal 5.0 5.2 usb şeklindeki dongle'lar kasanız yakın olduğu sürece sıkıntı yaratmıyor ben 5.2 usb dongle ile oynuyorum 180 TL civarı para vermiştim yıl ortasında. Şimdi daha pahalı olabilir ama mesafe ile alakalı örn. bu dongle ile 5 metre civarında kopmalar başlıyor
yok yakın kasa dibimde 30 cm ya var ya yokur sadece aramıza masa giriyor trendyolda 80 90 liralık adaptörler var onlar görür mü işimi 5.0

yok yakın kasa dibimde 30 cm ya var ya yokur sadece aramıza masa giriyor trendyolda 80 90 liralık adaptörler var onlar görür mü işimi 5.0
masanın tahtası diyeyim daha düzgün olur

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10

masanın tahtası diyeyim daha düzgün olur
Ben tam olarak şunu kullanıyorum kargo dahil 70tlye almışım (fiyatı yanlış söylemişim az önce niye daha fazla kalmış aklımda acaba)

artikyok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Sercan Köktaş
Ben tam olarak şunu kullanıyorum kargo dahil 70tlye almışım (fiyatı yanlış söylemişim az önce niye daha fazla kalmış aklımda acaba)
tamamdır bende bunu alabilirim memnunsanız

Emre_kymk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,185
İsim
Ali Emre Kaymak
İlgilendiği Kategoriler
bilgisayar, oyun
Instagram
emrekymk_10

artikyok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Sercan Köktaş
ben memnunum hocam tavsiye ederim. İyi oyunlar şimdiden umarım testlerde bi problem çıkmaz gamepad'in
Her şey için çok teşekkürler umarım çıkmaz ama ürün temiz gözüküyor kutu fatura garanti de duruyor kontrol ettim 2023 temmuz 19 da alınmış ürünün de arkasında duruyor satıcı

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,773
İsim
Mert Can Ergün
Dostlar Selam Yarın İkinci El Bir XBOX 9. Nesil Bakmaya Gideceğim Kutu,Fatura,Garantisi Duruyor Dendi Testlerini Yapıp Alabilirsin Dediler Ama Onda Test Edebileceğim Bir Cihaz Olmadığını Telefondan da Test Yapılabildiğini Söyledi Ben de Telefondan Yaparım Bir de Bilgisayardan Yaparım Bilgisayardan Bi Sorun Çıkarsa Size Ulaşırım Dedim Olur Dedi Zaten Elden Alacağım Ve Yakınız Sizlere Sorum

Telefondan Testi Nasıl Yaparım Hangi Değerleri Hangi Aralıkta Olmalı
Aynı Şekilde PC den Nasıl Yaparım Hangi Değerler Hangi Aralıkta Olmalı

Üşenmeyip Açıklayan Olursa Çok Teşekkürler.
Gamepadı bluetoothla telefona bağla https://hardwaretester.com/gamepad burdan test et https://www.technopat.net/sosyal/konu/gamepad-modellerimizi-test-edelim.2586644/

https://www.hepsiburada.com/tp-link-ub500-bluetooth-5-0-mini-usb-adaptor-pm-HBC0000125QH1 İyi olan bu

artikyok

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
182
İsim
Sercan Köktaş
Top Bottom