Neler Yeni

Gamepower warlock klavye tuş takılma sorunu

mozzart

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay
Öncelikle merhabalar , yukarıda da belirttiğim gibi gamepower warlock red switch klavyem aralıklarla 20 saniye takılı kalıyor ve o esnada klavyede tıkladığım tuşları algılamıyor ardından ise takılı kaldığı anda yaptığım işlemleri gerçekleştirmeye başlıyor
Örneğin klavye takılı kaldığı an alt tab veya ctrl alt delete gibi işlemler yaparsam o an gerçekleşmiyor 20-30 saniye sonra takılı kalma sona erdiği vakit gerçekleşiyor , oyun esnasında kritik yerlerde karakterim kendi kendine hareket ediyor ve bu durum 20-25 saniye sürüyor

Oyun esnasında bir problem yaşamıyorum klavyede düzgün bir şekilde yazı yazabiliyorum ama anlamadığım bir şekilde telegram webi kullanım esnasında yazı yazıyorsam aralıklarla slow modda yazıyor gibi tıklamalarım çok çok geç algılanıyor fakat bunun dışında oyun esnası haricinde yazı yazarken bir sorun yaşamıyorum

Aklıma gelen bütün sorunları detaylıca anlatmaya çalıştım şimdiden yardımlar için teşekkürler.

Thadox

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
248
İsim
Tx
Öncelikle merhabalar , yukarıda da belirttiğim gibi gamepower warlock red switch klavyem aralıklarla 20 saniye takılı kalıyor ve o esnada klavyede tıkladığım tuşları algılamıyor ardından ise takılı kaldığı anda yaptığım işlemleri gerçekleştirmeye başlıyor
Örneğin klavye takılı kaldığı an alt tab veya ctrl alt delete gibi işlemler yaparsam o an gerçekleşmiyor 20-30 saniye sonra takılı kalma sona erdiği vakit gerçekleşiyor , oyun esnasında kritik yerlerde karakterim kendi kendine hareket ediyor ve bu durum 20-25 saniye sürüyor

Oyun esnasında bir problem yaşamıyorum klavyede düzgün bir şekilde yazı yazabiliyorum ama anlamadığım bir şekilde telegram webi kullanım esnasında yazı yazıyorsam aralıklarla slow modda yazıyor gibi tıklamalarım çok çok geç algılanıyor fakat bunun dışında oyun esnası haricinde yazı yazarken bir sorun yaşamıyorum

Aklıma gelen bütün sorunları detaylıca anlatmaya çalıştım şimdiden yardımlar için teşekkürler.
ÇÖZÜMÜ BİLMİYORUM SADECE BENDE AYNI KLAVYEDEN MUZDARİBİM.
Aynısı bende var. Durduk yere w tuşu tutukluk yapmaya başlamıştı. Bazen basıyor bazen basmıyordu. Ki ben dikkatli bir kullanıcıyım bundan önce ki klavyemi 8 yıl hiç sorun yaşamadan kullandım ancak bunu aldıktan 3 4 ay sonra takılmalar oldu. Garantiye yolladım aldım geçenlerde de a tuşu takılıyordu sonra kendiliğinden düzeldi. İmkan olursa değişeceğim ve gamepower klavyelerinden uzak duracağım.

mozzart

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Aynısı bende var. Durduk yere w tuşu tutukluk yapmaya başlamıştı. Bazen basıyor bazen basmıyordu. Ki ben dikkatli bir kullanıcıyım bundan önce ki klavyemi 8 yıl hiç sorun yaşamadan kullandım ancak bunu aldıktan 3 4 ay sonra takılmalar oldu. Garantiye yolladım aldım geçenlerde de a tuşu takılıyordu sonra kendiliğinden düzeldi. İmkan olursa değişeceğim ve gamepower klavyelerinden uzak duracağım.
Keşke problem tutukluk olsa bir yolunu bulup çözebilirim ama klavye oyun esnasında anlık 20-30 saniye gidiyor ve takılıyor çok sinir bozucu bilgisayar takılıyormuş gibi hissettiriyor ama oyunda ne fps düşüşü var ne de takılma sadece klavyede bu oluyor gerçekten can sıkıcı bir durum :/

Furkan_Demir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
396
İsim
Furkan Demir
Kronik diye biliyorum.

mozzart

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
berkay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biraz daha denemeler yaptım sorunu tam olarak düzeltememiş olsam da bir şey fark ettim

Her ne kadar gamepower klavyede sorunu yaşamış olsam da başka bir klavyeyle de denedim ve aynı sorunu yaşadım bunun üzerine işlemciyi stress testine soktum ve test esnasında oyuna girdim , aynı sorun devam ediyordu D tuşuna bastığım an karakter sağa doğru hareket etmeye başlıyor ve elimi kaldırsam bile 10 saniye kadar sağa gitmeye devam etti sonrasında ise durdu ve klavye tıklamalarımı aynı şekilde gecikmeli gerçekleştirdi

Stress testi sonrası sorunun işlemci kaynaklı olabileceğini düşünüyorum şayet yaşadığım sorun stress testi sırasında devamlı gerçekleşti

Son düzenleme:
Top Bottom