Neler Yeni

Gamermarkt Valorant Hesabı için Dava ve Anlaşmazlık

Ashoun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
117
İsim
Mert ash
Merhaba,

Gamermarkt sitesinden bundan yaklaşık 1 ay önce çok değerli olan (40000₺) Valorant hesabı satışı gerçekleştirdim ancak ben satış yaptıktan sonra (bana ulaşmadan önce 15-20 gün satıcı hesapla oynadı) bu Valorant hesabı geri alınmış. (Gamermarkt söylüyor)

Bu konuyla alakalı benim ya para iadesi yapmamı yada hesabı iade etmemi söylüyorlar. Yani hem hesabımı aldılar hem de parayı geri istiyorlar.

Bu durumda bana herhangi bir dava, icra yada haciz vs. gelir mi? Valorant hesap satışı zaten yasakmış bunu da sonradan öğrendim. Yasal olarak sıkıntı çeker miyim?

Yardımcı olurdanız çok sevinirim, ona göre hareket edeceğim. Teşekkürler.
kral riot diyo ki hesabımı satamazsınız yasak diyo hiçbir şey olmaz o caydırmak için bir kural sadece dümenden

Dahası  
Reaksiyon skoru
523
İsim
ragnar oğlu tarkan
Mantıken bunun bir cezası olmalı, kanıtlanmadığı takdirde, yoksa her önüne gelen hesabı satar gibi yapıp geri alır. Bu da dolandırıcılıktır ki bunu çok fazla kişi yapıyor. Mahkeme tarafını bilemiyorum; lakin Riot kuralları, Türk Ceza Kanunları ile aynı şey değildir. Riot, sorumluluk almak istemediği için böyle bir yasak koymuştur. Ama sen satış yaptıktan sonra "Ne de olsa satışı yasak bu oyunun, geri alayım da adamın parasına konayım" dersen, donunu bile alırlar. Ne de olsa Türk Ceza Kanunu'nda Riot hesap satışı yasak değildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sende o dolandırıcılar gibi kendini çok zeki sanıp hesabı verip, parayı alıp, hesabı tekrar geri almadıysan iadeni yapmayıp davayı bekleyebilirsin.

develop

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mehmet
Valla hocam 8tane satış yaptım bu vakte kadar daha böyle bir şey yaşamadım ben etrafımdada yaşayan yok

Hesabın ilk mail adresini göster eğer o hesap o mail üzerine geçmediyse seni sorumlu tutmazlar.Bunu kanıtlasa riot games kanıtlar.Bir şey çıkıcağını sanmıyorum.Riot games oyunlarındaki hesap satışı yasak ayrıca boşa hak aramasın.

kral riot diyo ki hesabımı satamazsınız yasak diyo hiçbir şey olmaz o caydırmak için bir kural sadece dümenden

Mantıken bunun bir cezası olmalı, kanıtlanmadığı takdirde, yoksa her önüne gelen hesabı satar gibi yapıp geri alır. Bu da dolandırıcılıktır ki bunu çok fazla kişi yapıyor. Mahkeme tarafını bilemiyorum; lakin Riot kuralları, Türk Ceza Kanunları ile aynı şey değildir. Riot, sorumluluk almak istemediği için böyle bir yasak koymuştur. Ama sen satış yaptıktan sonra "Ne de olsa satışı yasak bu oyunun, geri alayım da adamın parasına konayım" dersen, donunu bile alırlar. Ne de olsa Türk Ceza Kanunu'nda Riot hesap satışı yasak değildir.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sende o dolandırıcılar gibi kendini çok zeki sanıp hesabı verip, parayı alıp, hesabı tekrar geri almadıysan iadeni yapmayıp davayı bekleyebilirsin.
Teşekkürler. Süreci bekleyeceğim herhangi bir iade yapmayacağım.

Top Bottom