Neler Yeni

Gametech Freezer hd 2.4 inceleme 150 TL4 bakır borulu kule tipi soğutucu

EFFCALLVERS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Efe Kemal Sever
Merhabalar bu soğutucunun incelemesini bu forum dahil başka bir yerde göremedim. Bu yüzden alacak arkadaşlara rehber olması amacı ile böyle bir konu açma gereği duydum

Öncelikle ürün bazı yerlerde gösterildiği gibi 2 heatsink 2 fan olarak değil 2 fan 1 heatsink olarak geliyor yani alttaki gibi değil
Ekran Alıntısızasfasdf.PNG

Ben bu yüzden 1 tık hayal kırıklığı yaşadım ama pek de sorun etmedim çünkü soğutma performansı tatmin etti.

Önceden Ryzen 7 2700x gibi çok güç çeken ve ısnınan bir işlemciyi amd nin koymuş olmak için koyduğu wraith stealh gibi rezalet bir soğutucusuyla kullanıyordum
(biliyorum kutudan o çıkmıyor ancak işlemci bana değişimden geldiği için eski işlemcim olan 3600 ün stok soğutucu ile gönderdiler.)
işlemciyi ilk montajladığımda elimde olan 1.63 kw (yanlış yazdıysam mazur görün) lik bir termal macun ile montajlamıştım onunda sıcaklığa etkisi olduğunu göz önünde bulunduralım
ilk başta hiç uv yapmadan bir stres testi yaptığımda pc 2 dakika içinde kendini kapatıp korumaya alıyordu.
Sonra 3.8 Ghz 1.220v ile test ettiğimde (kasa fanları kapalı ön 3 fan egzoz açık) 92 derece kaldı 10 dakika sonunda daha artmadı. Fanlar açıkken 86 dereceyi geçmedi yine 10 dk sonunda (kasanın hava akışı ve konumuylada alaklı olabilr) PUBG oyununda da test ettim 57-60 dolaylarında oluyor bazen 64 falan görüyor
Sonra bu soğutucu ve içinden çıkan 6 küsür kw lik termal macun ile test ettiğimde (voltaj sabit değilken test etmeyi unuttum) sabitken yine 3.8 ghz 1.220v da 15-20 dk lık prime 95 stres testinde 67 derecenin üstünü görmedim boşta da 30-35 derece arası oluyor (fanlar kapalı:69 açık:67) oyunda PUBG %30-40 kullanım arasındada 52-55 derece civarı oluyor.
Yani kısacası oyunda pek bir etkisi yok ancak yayın yapacaksanız ve benim gibi wraith stealh falan kullanıyorsanız güzel ürün almanızı tavsiye ederim.
Ben memun kaldım tek beğenmediğim nokta (sanırım her soğutucuda olduğu gibi) takana kadar canım çıktı ter döktüm kış ayında.
kelepçeler çok kısa takarken baya bir kanırtmanız gerekli ve önce kısa tarafı yandan geçirip diğer tarafa doğru bastırıp o tarafı geçirmeniz gerekli bu sırada anakart esneyebilir bir miktar sorun olmuyor yani bende olmadı . Birde benim kasa içine takarken elim tam sığmadığı için fanları söküp yapayım dedim. Bu sefer ters takmışım bir kelepçenin ucu kısa bir ucuz uzun ekran kartına değmemesi için ben bunu taktıktan 2 gün sonra fark ettim.
Uzun tarafa ekran kartını nasıl taktın derseniz o kelepçenin ucunu penseyle büyük ölçüde yamulttum ve öyle taktım.Yeni termal macunum olmadığı için düzeltemedim.

Yani kısacası alınır wraith stealh e göre çok fark ettiriyor memnun kaldım. Başta yapamadığım için buraya konu açmıştım sağ olsun @GameTech konuma geri dönüş yapıp bir irtibat no bırakmıştı ve oradan yardımcı olabileceklerini söylediler. Alıp yapamayan olursa o numaradan bilgi alabilir.

Buraya bırakıyorum: 0212 297 77 77
Biraz gereksiz detaya girip sıkmış olabilirim ancak her şeyi ince ince anlatmak istedim buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler :)

Son düzenleme:

METSHEESH

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,123
İsim
Mert Metshi
Öncelikle ürün bazı yerlerde gösterildiği gibi 2 heatsink 2 fan olarak değil 2 fan 1 heatsink olarak geliyor yani alttaki gibi değil
resmen dolandırıcılık

inceleme güzel olmuş bende almayı düşünüyorum

EFFCALLVERS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Efe Kemal Sever
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

EFFCALLVERS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Efe Kemal Sever

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,862
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Ellerine sağlık dostum.

EFFCALLVERS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Efe Kemal Sever

MotionlessINWhite

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,521
İsim
Chris Motionless
HD3.0 olan modelin incelemesini yapmıştım, keşke biraz daha göz gezdirseydiniz hocam.
Elinize sağlım ama incelemeniz biraz garip olmuş, en azından düzen yapsaydınız daha iyi okunabilir ve anlaşılabilirdi. Benim konuma bakarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz,

EFFCALLVERS

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
316
İsim
Efe Kemal Sever
HD3.0 olan modelin incelemesini yapmıştım, keşke biraz daha göz gezdirseydiniz hocam.
Elinize sağlım ama incelemeniz biraz garip olmuş, en azından düzen yapsaydınız daha iyi okunabilir ve anlaşılabilirdi. Benim konuma bakarak daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz,
ilk incelemem biraz amatörce ve karmaşık oldu.
Teşekkür ederim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni bir T6 Ultra mı doğuyordu ?
bilemeyiz ama benim hoşuma gitti 150tl ye çok F/P

BehzatÇ.

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
355
İsim
behzat
güzel inceleme emeğine sağlık bende 2.0 ve 2.4 sipariş verdim kargoda şu an