Neler Yeni

Gaming Gen Monza 6700 XT Sistem Siparişim Hakkında

Faker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Burak Kunt

Selamlar dostlar bu sistemi işlemciyi 5600, anakartı B450M-K II, SSD'yi XPG Gammix S70 Blade ve RAM'i 3600 mhz yaparak 19.655 liraya satın aldım. 15 Kasım'da verdiğim sipariş ertesi gün kargoya verildi ve bugün elime ulaştı. Gerçekten şaşırtıcı hızda geldi. Araya haftasonu gireceği için haftaiçine bırakırlar diyordum ama müthiş bir hızda geldi. Bu sebeple kendilerine teşekkürler. Sistemde şuanlık bir sorun yok ancak sık aralıklarla güç kaynağımdan hafif çınlama sesi gibi bir ses geliyor. Bazen hiç olmuyor bazen 2-3 dakika arada kesik kesik olacak şekilde geliyor. Güç kaynağının kendisi mi bu şekilde çalışıyor bana gelende mi sıkıntı var? Özellikle bu kasa ve güç kaynağına sahip olanlardan yorum yapan olursa çok sevinirim. Video ekleyemediğim için koyamıyorum. Ek olarak içinde Windows 10 Pro yüklü geldi. Sizce OEM key alıp 11 yüklememe gerek var mı?

Faker

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Burak Kunt
Ekran kartındaki coil whine yani bobin sesi yük altına girince bobinlerden gelen bir sestir , her sistemde olmaz CW'nin nedeni bobinlerin iyi sarılmaması ile alakalıdır. Bazı PSU'larda ve ekran kartlarında kronik olan bir sorundur ve aşırı yükte kendilerini bariz bir şekilde belli ederler. PSU bobin sargısı düşük kalite malzemeden yapılırsa tam yük altında PSU'dan cızırtı inleme vb gibi sesler gelebilir.
Neredeyse çoğu güçlü ekran kartı ve psuda bu sorun az çok mevcut. Genelde hatta güçlü psu ve ekran kartlarının hepsinde vardır ama çok düşük olduğu için duyamaz çoğu kişi , bu sesin yüksek olanıda size denk gelmiş yani. Gaminggen ile iletişime geçin eğer ses yüksek ise direkt değiştirirler psuyu , bana demişlerdi gönderin eğer ses yüksek ise duyuluyorsa garantiye göndermeden değişim yapacağız diiye. Ben gönderdim ama ses çok az duyulduğu için değişim yapmaya gerek duymadılar.
Göndersem muhtemelen banada aynı cevabı verirler. Neyse artık zamanla alışamazsam veya yük altına girince şiddeti artarsa son çare kasayı masanın altına alır o şekilde biraz azaltırım. Vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

n7cati

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,091
İsim
Necati
Instagram
https://www.instagram.com/n2cati/
Discord
2893
Göndersem muhtemelen banada aynı cevabı verirler. Neyse artık zamanla alışamazsam veya yük altına girince şiddeti artarsa son çare kasayı masanın altına alır o şekilde biraz azaltırım. Vakit ayırıp ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Bana kalırsa gaminggeni arayın durumu izah edin , videoyu whatsapptan bir tane yetkiliye gönderin ve gönderirseniz direkt ellerindeki psu ile değiştirip değiştiremeyeceklerini sorun. Ses videodaki gibi yüksek ise değişim yaparlar psuyu. Şansınızı deneyin

Top Bottom