Neler Yeni

Gaming gen tr Hazır sistem aldım çalışmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eyüp Hasan Gebecik
Merhaba herkese burada yeniyim. Gaming gen tr'den hazır sistem aldım. Bugün elime ulaştı. Ekran kartını taktım güç kablosunu taktım ve çalıştırmayı denedim. Ancak power tuşuna bastığımda sadece işlemci fanı dönmeye başlıyor. Kasadaki diğer 4 fan ve ekran kartı fanı dönmüyor. DP kablosuyla kasaya monitörü bağladım. Monitörde ekran gelmiyor DP Kablosu takılı değil diyor. Herşeyi tekrar tekrar kontrol ettim kabloları vs ancak bir sonuç alamadım. Burdan da destek alamazsam geri iade edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem şu şekilde:

Ryzen 5 5600x
Asus Prime B550M-A/CSM
Asus Radeon RX 6700XT 12 GB
Adata XPG 8GB 2X 3200MHZ
MSI Spatium 500 gb ssd
Vento VG10F RGB ATX kasa
FSP Hyper Pro 650w +80 Bronze PSU

serdar45

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
43
İsim
Mahmut Serdar Çeliktürk
monitörden giriş dp seçmediniz sanırım

freygasm

80+ Gold
Dp kablosunu ekran kartına mı taktın anakarta mı?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bi de ilk startta bazen dp görüntü vermeyebiliyor, hdmi ile dener misin.

R3b311i0n_01

80+ Bronze
silindi

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eyüp Hasan Gebecik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hdmi ile de denedim. Ekran kartı yerine taktım ana karta değil. Güç düğmesine bastığımda sadece işlemci fanı dönüyor. Sorun nerede anlayamadım.

Bağlantıları kontrol ettim hepsi yerinde gözüküyor

Kasada start düğmesine bastıktan sonra ethernet kablosunun takıldığı yerde sarı ışık yanıyor sadece. Başka bir hata ışığı vs de almıyorum. Çok da anlamıyorum açıkçası anlayan bir arkaşımı çağırdığımda psu da sorun olabilir demişti. Ama psu da sorun olsa işlemci çalışır mıydı?

monitörden giriş dp seçmediniz sanırım
Seçtim hdmi ile de denedim ama sonuç yok

Bi de ilk startta bazen dp görüntü vermeyebiliyor, hdmi ile dener misin.
Hdmi ile de denedim. Kasada ne rgb çalışıyor ne fanlar çalışıyor. Sadece işlemci fanı çalışıyor.

Son düzenleme:

Atakankrn

80+
hdmi ile de denedim. Ekran kartı yerine taktım ana karta değil. Güç düğmesine bastığımda sadece işlemci fanı dönüyor. Sorun nerede anlayamadım.

Kasada start düğmesine bastıktan sonra ethernet kablosunun takıldığı yerde sarı ışık yanıyor sadece. Başka bir hata ışığı vs de almıyorum. Çok da anlamıyorum açıkçası anlayan bir arkaşımı çağırdığımda psu da sorun olabilir demişti. Ama psu da sorun olsa işlemci çalışır mıydı?

Hdmi ile de denedim. Kasada ne rgb çalışıyor ne fanlar çalışıyor. Sadece işlemci fanı çalışıyor.
Fanların anakarta takılı mı

Jozefaros

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
EMİN ELKAAN
ekran kartı ve anakart baglı olan psu kablolarını çıkar tak yap belki herhangi biri temasızlık yapıyordur aksi halde iade et ugraşma sorun psu da ise sana büyük sıkıntı yaratabilir

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eyüp Hasan Gebecik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

hsnztrk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Hasan Öztürk
Sistemi atsana belki bios'u eski anakarta yeni nesil bir işlemci takıldığı için görüntü gelmiyor olabilir.

TheShazZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
455
İsim
Eren Pestil

Kanka hdmi ile monitörü çalıştır. Bilgisayar sorunsuz açılıyorsa windows update gel ordan denetle yap gerekli programları yüklüyor otomatik. Yükledikten sonra tekrar DP kablosunu tak çalışması lazım. Kuzenime aynı sistemi aldık aynılarını yaşadık monitör konusunda.

Advanced Micro Device kurulması lazım DP çalışması için

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eyüp Hasan Gebecik
Kanka hdmi ile monitörü çalıştır. Bilgisayar sorunsuz açılıyorsa windows update gel ordan denetle yap gerekli programları yüklüyor otomatik. Yükledikten sonra tekrar DP kablosunu tak çalışması lazım. Kuzenime aynı sistemi aldık aynılarını yaşadık monitör konusunda.

Advanced Micro Device kurulması lazım DP çalışması için
Bilgisayar çalışmıyor sorun orda :D Hdmi vs de denedim. Kasada ne rgb ne fan hiçbişey çalışmıyor.

Musa Say

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
22
İsim
Musa
Merhaba herkese burada yeniyim. Gaming gen tr'den hazır sistem aldım. Bugün elime ulaştı. Ekran kartını taktım güç kablosunu taktım ve çalıştırmayı denedim. Ancak power tuşuna bastığımda sadece işlemci fanı dönmeye başlıyor. Kasadaki diğer 4 fan ve ekran kartı fanı dönmüyor. DP kablosuyla kasaya monitörü bağladım. Monitörde ekran gelmiyor DP Kablosu takılı değil diyor. Herşeyi tekrar tekrar kontrol ettim kabloları vs ancak bir sonuç alamadım. Burdan da destek alamazsam geri iade edeceğim. Şimdiden teşekkürler.

Sistem şu şekilde:

Ryzen 5 5600x
Asus Prime B550M-A/CSM
Asus Radeon RX 6700XT 12 GB
Adata XPG 8GB 2X 3200MHZ
MSI Spatium 500 gb ssd
Vento VG10F RGB ATX kasa
FSP Hyper Pro 650w +80 Bronze PSU
Sistemin linki yok mu ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri