Neler Yeni

Gaming laptop termal macun sorunu

Orix

80+
Arkadaşlar fanları temizlemek için fanları söktüm. Macunlar bu şekildeydi bi sorun teşkil eder mi böyle. Kenardakileri şimdilik ortalarına cektim. Yeni macun çekmeli miyim?. Bide 3 farklı macun çekilmiş, farkeder mi çekmem gerekirse?. Renkleri farklı yani, bilmiyorum tam olarak farklı macunlar mı.

Ekler

• IMG_20240503_131327.jpg
    IMG_20240503_131327.jpg
    3.6 MB · Hit: 42

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Arkadaşlar fanları temizlemek için fanları söktüm. Macunlar bu şekildeydi bi sorun teşkil eder mi böyle. Kenardakileri şimdilik ortalarına cektim. Yeni macun çekmeli miyim?. Bide 3 farklı macun çekilmiş, farkeder mi çekmem gerekirse?. Renkleri farklı yani, bilmiyorum tam olarak farklı macunlar mı.
O faslara sürülmüş gibi gözüken farklı renkte olanların termal ped olması lazım gibime geliyor, sıvımsı bir kıvamdamı?

PoeNk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
521
İsim
Toprak
Termal padler erimiş gibi. Macunda kurumuş sanırım bakım yapsanız iyi olur.

Orix

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O faslara sürülmüş gibi gözüken farklı renkte olanların termal ped olması lazım gibime geliyor, sıvımsı bir kıvamdamı?
Turuncumsular mı ped diyorsunuz hocam. Soğutma borularinin altinda parçaları sanırım griler yada bilmiyorum tam onlarda erime var gördüm. Hepsini mi değişmem gerek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Termal padler erimiş gibi. Macunda kurumuş sanırım bakım yapsanız iyi olur.
Macun yumuşakda pedler erimiş evet sanırım. İşlemciyi bir süre idare eder mi. İşlemcininki üstte vardı

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
Turuncumsular mı ped diyorsunuz hocam. Soğutma borularinin altinda parçaları sanırım griler yada bilmiyorum tam onlarda erime var gördüm. Hepsini mi değişmem gerek

Macun yumuşakda pedler erimiş evet sanırım. İşlemciyi bir süre idare eder mi. İşlemcininki üstte vardı
Tecrübeli olmasan bile yapabileceğin şeyler şunlar, termal macun ve termal pedleri tamamen temizlemeden önce 0 dan kaliteli bir termal ped ve termal macun spariş edin, sonrasında hepsini güzelce alkol ile temizledikten sonra 0 ları ile değiştirin. Benim tavsiyem budur kanka. Durumu iyi durmuyor pedlerin, macun ok bence, tabi buradan anlayamıyorum.

Orix

80+
Tecrübeli olmasan bile yapabileceğin şeyler şunlar, termal macun ve termal pedleri tamamen temizlemeden önce 0 dan kaliteli bir termal ped ve termal macun spariş edin, sonrasında hepsini güzelce alkol ile temizledikten sonra 0 ları ile değiştirin. Benim tavsiyem budur kanka. Durumu iyi durmuyor pedlerin, macun ok bence, tabi buradan anlayamıyorum.
1 ayda 5 10 kere kullanicam 1 ay sonra alır yaparım. Şuan yapamam. Sıkıntı yaratır mı. Oda maks göreceği 60 derece. Oyun oynamicam.

Yorumları gördüm. Dikkat ederim eğer çıkıyorsa 80 üstüne vs hızlıca kullanmam. Bide bunun tamamen düzeltmek için ne yapmalıyım. Mesela bunların hepsinde mi sıkıntı var yoksa sadece işlemci ve yandaki karelerde mi. Turuncu denk gelen küçük çip gibi şeylerinki saglam. Bu işten kim anlar sorsam

FORİ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
552
İsim
Eray İstanbul
Steam
FORİ
Discord
FORİ
1 ayda 5 10 kere kullanicam 1 ay sonra alır yaparım. Şuan yapamam. Sıkıntı yaratır mı. Oda maks göreceği 60 derece. Oyun oynamicam.

Yorumları gördüm. Dikkat ederim eğer çıkıyorsa 80 üstüne vs hızlıca kullanmam. Bide bunun tamamen düzeltmek için ne yapmalıyım. Mesela bunların hepsinde mi sıkıntı var yoksa sadece işlemci ve yandaki karelerde mi. Turuncu denk gelen küçük çip gibi şeylerinki saglam. Bu işten kim anlar sorsam
Kankam hepsi sıkıntılı duruyor, Anlayan bir kaç yer bulursun ama yiede en güvenilir eller senin ellerin diye düşünüyorum ben. dikkatli bir şekilde çıkarıp yerine termal ped koyarsan sıkıntı çıkmayacaktır. Ayrıca laptoplarda 90 dereceyi görmediği boyunca sıkıntı çıkmaz kankam için rahat olsun.

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Kenarda pudra renginde olanlar thermal putty. Termal pad'e göre daha yumuşak ve tekrar kullanılabilir.
Cpu ve gpu için sıvı metal de kullanabilirsin. Gördüğüm kadarıyla die yakınlarında devre elemanı yok gibi. Bu, işi biraz daha güvenli hale getirebilir

Orix

80+
Kenarda pudra renginde olanlar thermal putty. Termal pad'e göre daha yumuşak ve tekrar kullanılabilir.
Cpu ve gpu için sıvı metal de kullanabilirsin. Gördüğüm kadarıyla die yakınlarında devre elemanı yok gibi. Bu, işi biraz daha güvenli hale getirebilir
Tamam onlara termall putty koydum diyelim grilerere termal macun sıvı vs koydum. "Die yakınlarıni" anlamadım hocam. O nedir tam olarak neyi kast ettiniz

1Youti

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
69
İsim
Abdullah
Tamam onlara termall putty koydum diyelim grilerere termal macun sıvı vs koydum. "Die yakınlarıni" anlamadım hocam. O nedir tam olarak neyi kast ettiniz
işlemci ve gpunun üzerindeki küçük devre elemanlarını kastediyor

atiizdmr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
Atilla

Normalde bunlara k5 pro sürülebilir thermal pad gibi bunları kullanıyorlar tr de bulman zor.

Deneme yanılma ile 0.5-1-1.5 mm thermalpadleri deneyebilirsin.

İşlemci ve gpu için kaliteli bir termal macun yeterli olacaktır. Mx6 gibi işini görür

Zamazingoo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
317
İsim
İbrahim Toglu
Yuvarlak içindekiler kapasitör,nvida yazan yer 'die'. Gpu veya cpu'nun kalbi.

Ekler

• images (7).png
    images (7).png
    491.9 KB · Hit: 9

Orix

80+

Normalde bunlara k5 pro sürülebilir thermal pad gibi bunları kullanıyorlar tr de bulman zor.

Deneme yanılma ile 0.5-1-1.5 mm thermalpadleri deneyebilirsin.

İşlemci ve gpu için kaliteli bir termal macun yeterli olacaktır. Mx6 gibi işini görür
Tecrübe var mi sende hocam bunlara totalde kaç gr alırsam yeter. Gpu ve cpuya kullanırım geridine thermalped alacam

Bu gpu cpuya yeterli mi yoksa fazla mı 1 grda var. Bu 5. Bide sürekli kullanıyor mu bu. Bu kere açınca kullanman gerekiyor mu. kapa kapağı yeniden kullansa bunu alırım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,278
Üyeler
142,105
Son üye
Teomania🎸⋆⭒˚。⋆
Top Bottom