Neler Yeni

GARİP BİR İCRA MESAJI

AtiIIa

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
20,506
İsim
Atilla
İlgilendiği Kategoriler
Oyun
Aradım dedim karakola gidiyorum ben oda dediki işte sizin numaranızı nerden bulayım öyle bir şey olmasa bende işlemleri baslaticsm dedi. Kapattı
Numaralarımız sağda solda dolanıyor o lafına pek güvenmemek lazım. Adamın ismini İnternet'te arattin mı

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,046
İsim
Bilal Tepe
Numaralarımız sağda solda dolanıyor o lafına pek güvenmemek lazım. Adamın ismini İnternet'te arattin mı
Arattım bitane avukat var ama bilmiom o mu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Klasik dolandırıcı :D
Numaranı nasıl bulucam böyle bir olay olmasa falan diyince bende dedim ki heryerde numaralar var zaten özel gizlilik mi kaldı dedim

knkm büyük bir ihtimalle dolandırıcılık mesajı ama icra takibi açıldığında 7 gün içinde itirat edebilirsin
Şuan e devletten baktim öyle bişey yok ama bilmiom

Hiç bir şey yapmaz sizi korkutmaya çalışıyor. Korktuğunuzu anladığı zaman uzlaşma teklif edecek ve mesajda yazan 3500 tl yi talep edecek. Onu da o korku ile yolladığın da devamı gelecek. E devletten zaten adına açılan dava dosyaları görünür. Oradan kontrol et.

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,046
İsim
Bilal Tepe
Hiç bir şey yapmaz sizi korkutmaya çalışıyor. Korktuğunuzu anladığı zaman uzlaşma teklif edecek ve mesajda yazan 3500 TL yi talep edecek. Onu da o korku ile yolladığın da devamı gelecek. E devletten zaten adına açılan dava dosyaları görünür. Oradan kontrol et.
Baktım zaten bir şey gözükmüyor hocam internette buna benzer birsuru mesaj buldum dolandırıcı olarak

melidoas6

80+ Silver
Arattım bitane avukat var ama bilmiom o mu

Numaranı nasıl bulucam böyle bir olay olmasa falan diyince bende dedim ki heryerde numaralar var zaten özel gizlilik mi kaldı dedim

Şuan e devletten baktim öyle bişey yok ama bilmiom
Bir ara herkesin bilgileri çalındı ve satıldı numara bulması zor değil.

İnternette aynı mesaj fakat farklı bir ajans yazıp istemişler her yazı aynı avukat ismi fln farklı
Metod klasik işte büyük parayı görünce insanlar az ödeyim uğraşmayım diyor. Çok takılma haberin olmadığı şeyden sana niye dava açılsın

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,046
İsim
Bilal Tepe

Metod klasik işte büyük parayı görünce insanlar az ödeyim uğraşmayım diyor. Çok takılma haberin olmadığı şeyden sana niye dava açılsın
Bilemiyorum ama internette okuduğum kadarı ile hicbir avukat böyle bir trklif bulunmaz ve özel numaradan asla yazmaz diyolar gelip te 25 bin TL lik icraya 3 2 bin gibi komik bir rakama kapatma teklifinde bulunamaz diyolar

Hocam wpden yazmak için girdiğimde wpsi yok davet et çıkıyor sanırım gerçekten dolandirici wpsi nasıl olmaz 😂

Son düzenleme:

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Devletin kurumlarından herkese illaki mesaj gelmiştir. O mesajlardan birini açıp bakın. İlk farkedeceğiniz şey özel isimler olmadığı sürece tüm kelimelerin baş harfini büyük yazmaz.
Gidin bir avukatla görüşün. Asla size özel numarasıyla ulaşmaz çünkü kurumsal telefonları vardır.
Şimdi diyelim ki bu firma sana böyle bir şeyden dava açtı. Firma sana davayı neden açar? Tazminat için açar. Alacağı tazminat 3 5 bin liraysa uğraşmaz. Demek ki bu firma çok büyük bir firma ki ismini karaladığını düşünüyor da o yüzden dava açıyor sana. Üstelik firmasında sabit maaşlı çalıştırdığı avukatı bile var. Yani sözde çok büyük firma. Ama 23500tl paranın peşine düşüyor.
Diyelim ki adamların sağlam avukatı var çoğu mahkemesinde başarılı oluyor. Sende 50 60 bin alacakken neden 3500tl paraya anlaşma imzalasın?
Mesajı atan numarayı gördüğüm anda dolandırıcı dedim zaten. Mesajın her tarafında çelişki var.

melidoas6

80+ Silver
Devletin kurumlarından herkese illaki mesaj gelmiştir. O mesajlardan birini açıp bakın. İlk farkedeceğiniz şey özel isimler olmadığı sürece tüm kelimelerin baş harfini büyük yazmaz.
Gidin bir avukatla görüşün. Asla size özel numarasıyla ulaşmaz çünkü kurumsal telefonları vardır.
Şimdi diyelim ki bu firma sana böyle bir şeyden dava açtı. Firma sana davayı neden açar? Tazminat için açar. Alacağı tazminat 3 5 bin liraysa uğraşmaz. Demek ki bu firma çok büyük bir firma ki ismini karaladığını düşünüyor da o yüzden dava açıyor sana. Üstelik firmasında sabit maaşlı çalıştırdığı avukatı bile var. Yani sözde çok büyük firma. Ama 23500tl paranın peşine düşüyor.
Diyelim ki adamların sağlam avukatı var çoğu mahkemesinde başarılı oluyor. Sende 50 60 bin alacakken neden 3500tl paraya anlaşma imzalasın?
Mesajı atan numarayı gördüğüm anda dolandırıcı dedim zaten. Mesajın her tarafında çelişki var.
Av. BilmemNe isimli olup mesaj gönderen dolandırıcı olanda var

Yani alan adı almak için sanırım gerçekten avukat olmaya gerek yok

Bilemiyorum ama internette okuduğum kadarı ile hicbir avukat böyle bir trklif bulunmaz ve özel numaradan asla yazmaz diyolar gelip te 25 bin TL lik icraya 3 2 bin gibi komik bir rakama kapatma teklifinde bulunamaz diyolar

Hocam wpden yazmak için girdiğimde wpsi yok davet et çıkıyor sanırım gerçekten dolandirici wpsi nasıl olmaz 😂
Dolandırıcıdır ya sil geç mesajı

Bura.K

80+ Silver
Bana da benzer mesaj gelmişti. Dolandırıcı olduklarını biliyorum da emin olmak için aradım. İşte böyle böyle falan dediler, hakkında yasal işlem başlatılacak dediler. Bende "ee ben savcıyım onu napacaz" dedim ironisine, küfür edip yüzüme kapamışlardı. Deneyin isterseniz :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
990,278
Üyeler
156,589
Son üye
derneir33
Top Bottom