Neler Yeni

Gastrit miyim acaba çözüm?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Gorunemzoldum
Dostlar şimdi 8 aydır felan karın agrisi vardı Ağrı'da değil yanık gibi sürekli sonra ses çıkmaya felan başladı zamanla ağza gaz geliyordu sürekli hâle bindi denilebilir ultrason kan felan hepsi yapıldı bir şey çıkmadı doktor 2 haftaya gel endoskopi yapalım dedi fakat yapmak da istemiyorum gastritim olduğuna eminim çünkü mide ülser hapı da bir işe yaramadi ne kullanabilirim bu gastrit için?

Kıvanç🖱️

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,674
İsim
Kıvanç
İlgilendiği Kategoriler
Donanım, Çevre Birimleri, Sistem Toplama, İndirimler
Dostlar şimdi 8 aydır felan karın agrisi vardı Ağrı'da değil yanık gibi sürekli sonra ses çıkmaya felan başladı zamanla ağza gaz geliyordu sürekli hâle bindi denilebilir ultrason kan felan hepsi yapıldı bir şey çıkmadı doktor 2 haftaya gel endoskopi yapalım dedi fakat yapmak da istemiyorum gastritim olduğuna eminim çünkü mide ülser hapı da bir işe yaramadi ne kullanabilirim bu gastrit için?

Gastroözefageal reflü hastalığını araştır. Hayat tarzı değişikliklerini uyugla. Çift kat yastık, acısız, baharatsız, gazlı içecekler olmadan, kızartma, yağlı yiyecekler olmadan, alkolsü, sigarasız bir süre beslen. Bir de mide koruyucu + anti asit ilaç al. 2-3 ay sonra zımba gibisin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Gorunemzoldum
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gastroözefageal reflü hastalığını araştır. Hayat tarzı değişikliklerini uyugla. Çift kat yastık, acısız, baharatsız, gazlı içecekler olmadan, kızartma, yağlı yiyecekler olmadan, alkolsü, sigarasız bir süre beslen. Bir de mide koruyucu + anti asit ilaç al. 2-3 ay sonra zımba gibisin.
Hocam hangi ilacı almaliyim bende araştırdım fakat gavicson önerdiler

onixus

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Onur
Sabahları bir bardak su içsem, çay, halley, tuzlu aburcubur gibi ne yersem yiyeyim yaklaşık 15dk sonra hemen ağzıma asidi ve hafif gazı geliyordu, bu durumu tam olarak çözemedim ama baya gelişme katediyorum. Öncelikle, geceden yatarken idrar rengime bakarak su almıyorum ve gece uyku bölünmemiş oluyor. Kalkınca çeşmeden suyu kesinlikle içmiyorum çünkü klor bulunuyor. Kalktıktan yaklaşık 15dk kadar bir şey tüketmiyorum. Kahvaltıda sofra tuzu yerine kaya tuzu kullanıyorum(Kristali mixer'den geçirim hamur kıvamına getirdim ki rahat tüketebileyim.) yaklaşık 1 çay kaşığı kullanıyorum öğün başına. Ekmek olarak beyaz ekmek tüketirsem hamurunu yemiyorum, diğer ekmeklerde duruma bağlı. Domatesi az kullanıyorum, akşamları mutlaka salata yaparım, yoğurt can dostum. Midemi tamamen doldurmadan kalkıyorum(1/3 su,1/3yemek,1/3hava akıl kararı tabii ki ölçüyle imkansız). Kahve tüketimini akşam 9'dan önce yaparım gece içmemeye çalışırım. Gece 12-01 gibi acıkırsam ekmek yoğurt veya salatalık elma yerim ama hemen yatmam. Kola gibi asitli içecek kullanmamaya özen gösteriyorum. Maden suyu ve cep sodasını evde mutlaka bulundururum, akşam yemeği ağır gelirse diye. Son olarak doktorumun bana verdiği bir liste vardı onu atıyorum, umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ekler

• IMG_20240223_135051_1_1-min.jpg
    IMG_20240223_135051_1_1-min.jpg
    1.4 MB · Hit: 22
  • IMG_20240223_135106_1-min.jpg
    IMG_20240223_135106_1-min.jpg
    1.7 MB · Hit: 17
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
963,930