Neler Yeni

Geforce Experience sorunları

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İBRAHİM EMRE
Merhaba arkadaşlar,
Bugün bilgisayarda gayet akıcı işlemlerimi hallettim ve kapattım. 4 veya 5 saat sonra csgo atayım dedim ve geforce experience yazılımını açmaya çalıştığımda bana bir hata verdi. Silip tekrar yükledim sorun aynı şekilde devam etti, daha sonra uygulamaya girmeyi başardım, oyun içerisinden geforce oyun filtresi uygulamak istediğimde ''hata oyunu kapatıp açın'' gibisinden bir uyarı verdi. Denedim defalarca düzelmedi. Sonra csde konsolu açıp fps_max 0 yaptığım gpu driver crash gibi bir sorunla karşılaştım. İntel ve Nvidia sürücülerimi güncelledim fakat o andan sonra hoparlörden ve jak girişli kulaklığımdan ses gelmemeye başladı. Realtek ses sürücüsünü silip yükledim. Hoparlörden ses geliyor fakat jak girişindeki kulaklığımı görmüyor laptop ve ayrıca oyun içerisindeki geforce hatasını almaya devam ediyorum. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek birileri var mıdır ?

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,437
İsim
Yusuf
problemin çözümü odaklı değilde farkı bir açıdan fikrimi beyan etmek istiyorum. bro ben experience kullanılmasını önermiyorum driverlarla, third party yazılımlarla çakıştığı oluyor kafasına göre grafik değiştiriyor güncellemelerini allak bullak ediyor, arkaplanda sürekli çalıştığı için bi miktar sisteminizin performansınıda kemiriyor vs vs benim tavsiyem şu sadece GRAFİK SÜRÜCÜNÜ kurun experience kurmayın. eğer oyun içi grafik renk ayarı yapmak istiyorsanız nvidia denetim masası, kayıt mayıt alayım diyorsanızda direk obs'ten alınmasını, driver güncellemelerinide DDU ile manuel kalıntısız silinip tekrar kurulmasını öneriyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İBRAHİM EMRE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
problemin çözümü odaklı değilde farkı bir açıdan fikrimi beyan etmek istiyorum. bro ben experience kullanılmasını önermiyorum driverlarla, third party yazılımlarla çakıştığı oluyor kafasına göre grafik değiştiriyor güncellemelerini allak bullak ediyor, arkaplanda sürekli çalıştığı için bi miktar sisteminizin performansınıda kemiriyor vs vs benim tavsiyem şu sadece GRAFİK SÜRÜCÜNÜ kurun experience kurmayın. eğer oyun içi grafik renk ayarı yapmak istiyorsanız nvidia denetim masası, kayıt mayıt alayım diyorsanızda direk obs'ten alınmasını, driver güncellemelerinide DDU ile manuel kalıntısız silinip tekrar kurulmasını öneriyorum.
ddu ile sildim şu an sadece nvidia sürücüsünü indiriyorum dediğiniz gibi, ama jak kulaklık ses sorunu ne alaka onu bir türlü anlamadım bir anda gitti ya
Mesaj otomatik birleştirildi:

ddu ile sildim şu an sadece nvidia sürücüsünü indiriyorum dediğiniz gibi, ama jak kulaklık ses sorunu ne alaka onu bir türlü anlamadım bir anda gitti ya
nvidia ile nasıl oyun içi renk ayarı yapacağım hakkında bilginiz var mı peki ?

The Semih

80+ Silver
1692659845157.png

Experience ayarlarında bu tiki kaldırırsan oyunlar kendi kendine ayar değiştirmeyecek sen istersen manuel ayar yaparsın. Bende yüklü Alt+Z komutunu kullanıyorum çünkü sağ üstte sıcaklık değerlerini görmek için gerekli.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
İBRAHİM EMRE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Alıntıyı görüntüle

Experience ayarlarında bu tiki kaldırırsan oyunlar kendi kendine ayar değiştirmeyecek sen istersen manuel ayar yaparsın. Bende yüklü Alt+Z komutunu kullanıyorum çünkü sağ üstte sıcaklık değerlerini görmek için gerekli.
Hocam geforce olmadan da idare ederim, şu an jak kulaklıktan ses gelmiyor ne alaka bilmiyorum hepsi üst üste oldu ya

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,808
Üyeler
152,336
Son üye
sametay08
Top Bottom