Neler Yeni

Geforce Now Alınır mı..? 16mbps Yeterli olur mu..? (Çözüldü)

JackieTR

80+ Bronze
Genel anlamda nasıl çalıştığını biliyorum ilk zamanların da ve de Tukceel Game+ geçiş yapıldığı zamanda ücretsiz sürümde deneyimledim.

Benim amacım kız arkadaşım ile takılmak. Laptop'u var ancak ödev ders için. Bende Game+ aboneliği düşündüm.. Xbox Game Pass ve de EA oyunları için birlikte oynayacağımız oyunlar var. Ancak internet bağlantısı yeterli olur mu. Kız arkadaşım da 16mbps net var. Bu zaten ortalama 10 - 12mbps kadar gerileme yapar.

Kısacası almaya para vermeye değer mi. Ya da ücretsiz sürümde denettirmem gerekir mi..?

Ek olarak daha yeni alınmış laptop 2 yıl ya var ya yok satıp yenisini almak daha mı iyi olur.

Laptop Markası Huawei Matebook D15 i5 + 8gb ram + 250gb ssd tam teknik özelliklere sahip değilim sadece iyi bir marka olmadığını ve oyun için olmadığını biliyorum.

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,707
İsim
Mehmet Aslan
Genel anlamda nasıl çalıştığını biliyorum ilk zamanların da ve de Tukceel Game+ geçiş yapıldığı zamanda ücretsiz sürümde deneyimledim.

Benim amacım kız arkadaşım ile takılmak. Laptop'u var ancak ödev ders için. Bende Game+ aboneliği düşündüm.. Xbox Game Pass ve de EA oyunları için birlikte oynayacağımız oyunlar var. Ancak internet bağlantısı yeterli olur mu. Kız arkadaşım da 16mbps net var. Bu zaten ortalama 10 - 12mbps kadar gerileme yapar.

Kısacası almaya para vermeye değer mi. Ya da ücretsiz sürümde denettirmem gerekir mi..?

Ek olarak daha yeni alınmış laptop 2 yıl ya var ya yok satıp yenisini almak daha mı iyi olur.

Laptop Markası Huawei Matebook D15 i5 + 8gb ram + 250gb ssd tam teknik özelliklere sahip değilim sadece iyi bir marka olmadığını ve oyun için olmadığını biliyorum.
Denemeden almanızı önermem. Eski bilgisayarımda ethernet ile 70 mbps alabiliyordum ama ona rağmen bağlantı hatası vermişti.

Erpol

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
141
İsim
Ertuğrul Bolat
Laptop marka olarak güzel.GFN kullanmak için wifi 5 şiddetle öneririm. yani wifi ac destekleyen modeminiz olmalı.Laptop zaten destekliyor.

JackieTR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Denemeden almanızı önermem. Eski bilgisayarımda ethernet ile 70 mbps alabiliyordum ama ona rağmen bağlantı hatası vermişti.
Aynen hocam ben kendim denediğim zaman 54de - 14 net alırken bile çok az da olsa hissettiriyor donmalar milim saniye olarak umarım bir gün her evde artık bin mbps netimiz olurda bu durumla uğraşmayız.. Evet geforce now depolama derdinden kurtarıyor ama bu sefer netten sıkıntı yaşıyoruz. Kaç kez abonelik almayı düşünüp vazgeçtim.

Ufny

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Hasancan
Instagram
uufny
Steam
Ufny
Discord
hasancan1

ustam ben 2 yıldır aralıksız grn kullanıyorum, hetkezin dediği gibi senemeniz lazım ama şunu bilmende fayda var. En az 50 mbps almak zorundasın yoksa hiçbir oyun zevk vermez, oyunlardan soğutur adamı, eğer paket alırsan iade edilemez, desteklere bakmıyorlar, kısıtlı oyun kütüphanesi var istediğni bulamayabilirsin, hala gtx 1060'lı sistemler kullanıyorlar. Yani nacizane tavsiyem 1650'li sistem/laptop alsan daha sağlıklı olur

JackieTR

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ustam ben 2 yıldır aralıksız grn kullanıyorum, hetkezin dediği gibi senemeniz lazım ama şunu bilmende fayda var. En az 50 mbps almak zorundasın yoksa hiçbir oyun zevk vermez, oyunlardan soğutur adamı, eğer paket alırsan iade edilemez, desteklere bakmıyorlar, kısıtlı oyun kütüphanesi var istediğni bulamayabilirsin, hala gtx 1060'lı sistemler kullanıyorlar. Yani nacizane tavsiyem 1650'li sistem/laptop alsan daha sağlıklı olur
Teşekkürler hocam dediğiniz gibi ise zaten üyelik alınmaz ülke şartları olarak netler biraz daha herkesin kullanacağı şekilde alt yapılar olsa güzel olurdu.. Lakin bu şekilde hizmet vermeleri de garip kendi ülkemiz de kendi paramızla rezil olmak gibi saçma bir şey yok ama bu da bir gerçek sonuçta.. Neyse dediğiniz gibi giriş seviyesi ekran kartlı laptop almak daha iyi olabilir. Bende 1660 var iyi kötü hala idare ediyor o tarz bir laptop alırsam iş görür.

Bilgilendirme içinde ayriyeten çok teşekkürler. Destek ekibi ilgilenmiyorsa o kadar para verip almanın bir anlamı yok sadece tek avantajı var.. Oyun yükleme derdin olmuyor o kadar. Artık iler ki yıllarda adam akıllı alt yapı düzenlemesi gelirse o zaman bakicaz. Tekrar sağ olun. İyi forumlar.

Top Bottom