Neler Yeni

Gençler 1000 TL bütçem var Sistem önerisi lazım

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Enes Sayar
Knk işin zor keşke böyle kardeş tipleri olmasa, seni çok iyi anlıyorum bence büyüyene kadar sabret daha sonra herşeyi akışına bırak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Büyüdükten sonra onlara büyük bir kapak yaparsın olur biter.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sana tavsiyem annen dışında diğerleriyle yüz göz olma , insan en azında çocuğuna ve kardeşine değer verir çok yükseldim şuan
Bide birkere akrabalarım frans adan gelmişti. Teyzem bana 100tl para vermişti. Bende aldım annem kaybolmasın bana ver dedi. Aldı parayı vermedi. Hani diyorum neden vermiyorsun. Ben sana o kadar şey yapıyorum ona say diyor. Bir ara da inşaat ta çalışmaya başladım babama bu işin ağır olduğunu falan söyledim. Dinlemediler . Ordaki çalışan abilerde farkındaydı . 15 yaşında bir çocuk gelmiş inşaata iş yapmaya çalışıyor diye. Bana diyorlardı kanka ailen falan dinlemiyorsa biz konuşuruz diyorlardı. Bende yok abi kızarlar soyleme diyordum. Annem her iş dönüşü bana paramı vermemi istiyordu bende inat ediyordum. İşten bi gün ayrılışimda ben bir daahs gelmicem dedim. Onlarda tamam dediler. Eve geldim birsey söylemedim kimseye. Pazartesi günü işe gitmedim annem zorluyor işte gidiceksin falan. Babam aramış adamları neden gelmesini istemiyorsunuz diye falan konuşmuş. Saat 12 falan oldu ben geri gittim inşaata hiçbir şey olmamış gibi 30 40 yaşında adamlarla calismaya devam ettim. Ve babam iş zor olduğu için hayatında bir kere bile inşaatta çalışmamiş. Benim yaşında iken ayakkabı boyacılığı yapıyormuş. Bana anlatıyor bizim zamanımızda yokluk vardı o vardı şu vardı. Tamam saygım var ama devir bu devir değil artık. Babam beni ne zaman bilgisayar başında görse biraz bakıp bakıp sanki kötü birsey yapmışım gibi gidiyor. Oysaki öğrendiğim şeylerle onlara yardimci olduğumu fark etmiyorlsr bile. Dükkanda ki bilgisayar bütün ürünlerin bilgilerini içeriyor. Bu bilgisayar geçen gün bozuldu. Bende tamir ettim. Sonra gene bozuldu gene tamir ettim. En sonunda babam yenisini aldı. Ve o da u sabah arıza yaptı onuda ben düzeltim. Ama bana bir kere bile aferim oğlum sen olmasan biz halledemezdik falan demedi ve demez de. Hani para falan da istemiyorum. Sadece biraz övgü biraz hoşgörü istiyorum. Onu bile yapmaktan acizler. Arabasını falan yıkıyoruz temizliyoruz. Eve kedi aldık. Hiç dinlemeden bilmeden kediyi biraz besledikten sonra sokağa salmışlar. Haberim dahi yok tu. Küçücük yavru kediyi eve getirmiştik ve beslemeye başlamıştık. Biraz durdu. Evi pisletiyor bahanesiyle sokağa salmışlar. Hani diyorum madem saldınız bari sahiplendirseydik. Salmaktan daha mantikli bir hareket bu. Belki bilmediği bir yer olduğu için araba çarpıcak yada kedilerle kavga edip kendini yaralayacak. Daha yavruydu bu arada sokakta annesi falan yok diye almıştık gözü sorunluydu gittim bizzat ilacını falan aldım veterinerr götürdüm.

Ne diyeyim diyecek birşy bulamıyorum.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bin TL bütçem var gönül ister 5 bin 6 bin liraya PC toplamak. Uzay montaj kullanıcam kisa süreliğine sıkıntı yok. Amd taraftariyım elinizden geldiğince intel sistem önermeyin. Sizce 1000tlye 2.el nasıl sistem toplayabilrim yardımlarınızı bekliyorum.
malesef 2. el 1000tl ye zor çok eski dual core bi sistem alırsın anca bulursan helal olsun

Fatieh

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,254
İsim
Fatih
Bu bütçeye 2. el bile zor

Alina

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
540
İsim
Taha
Bide birkere akrabalarım frans adan gelmişti. Teyzem bana 100tl para vermişti. Bende aldım annem kaybolmasın bana ver dedi. Aldı parayı vermedi. Hani diyorum neden vermiyorsun. Ben sana o kadar şey yapıyorum ona say diyor. Bir ara da inşaat ta çalışmaya başladım babama bu işin ağır olduğunu falan söyledim. Dinlemediler . Ordaki çalışan abilerde farkındaydı . 15 yaşında bir çocuk gelmiş inşaata iş yapmaya çalışıyor diye. Bana diyorlardı kanka ailen falan dinlemiyorsa biz konuşuruz diyorlardı. Bende yok abi kızarlar soyleme diyordum. Annem her iş dönüşü bana paramı vermemi istiyordu bende inat ediyordum. İşten bi gün ayrılışimda ben bir daahs gelmicem dedim. Onlarda tamam dediler. Eve geldim birsey söylemedim kimseye. Pazartesi günü işe gitmedim annem zorluyor işte gidiceksin falan. Babam aramış adamları neden gelmesini istemiyorsunuz diye falan konuşmuş. Saat 12 falan oldu ben geri gittim inşaata hiçbir şey olmamış gibi 30 40 yaşında adamlarla calismaya devam ettim. Ve babam iş zor olduğu için hayatında bir kere bile inşaatta çalışmamiş. Benim yaşında iken ayakkabı boyacılığı yapıyormuş. Bana anlatıyor bizim zamanımızda yokluk vardı o vardı şu vardı. Tamam saygım var ama devir bu devir değil artık. Babam beni ne zaman bilgisayar başında görse biraz bakıp bakıp sanki kötü birsey yapmışım gibi gidiyor. Oysaki öğrendiğim şeylerle onlara yardimci olduğumu fark etmiyorlsr bile. Dükkanda ki bilgisayar bütün ürünlerin bilgilerini içeriyor. Bu bilgisayar geçen gün bozuldu. Bende tamir ettim. Sonra gene bozuldu gene tamir ettim. En sonunda babam yenisini aldı. Ve o da u sabah arıza yaptı onuda ben düzeltim. Ama bana bir kere bile aferim oğlum sen olmasan biz halledemezdik falan demedi ve demez de. Hani para falan da istemiyorum. Sadece biraz övgü biraz hoşgörü istiyorum. Onu bile yapmaktan acizler. Arabasını falan yıkıyoruz temizliyoruz. Eve kedi aldık. Hiç dinlemeden bilmeden kediyi biraz besledikten sonra sokağa salmışlar. Haberim dahi yok tu. Küçücük yavru kediyi eve getirmiştik ve beslemeye başlamıştık. Biraz durdu. Evi pisletiyor bahanesiyle sokağa salmışlar. Hani diyorum madem saldınız bari sahiplendirseydik. Salmaktan daha mantikli bir hareket bu. Belki bilmediği bir yer olduğu için araba çarpıcak yada kedilerle kavga edip kendini yaralayacak. Daha yavruydu bu arada sokakta annesi falan yok diye almıştık gözü sorunluydu gittim bizzat ilacını falan aldım veterinerr götürdüm.

Ne diyeyim diyecek birşy bulamıyorum.
Knk o zaman bildiğin kötülük yapıyor sende karşılık ver boş durma her istediklerini yapma tavrını ortaya koy.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Sefa Çınar
Bin TL bütçem var gönül ister 5 bin 6 bin liraya PC toplamak. Uzay montaj kullanıcam kisa süreliğine sıkıntı yok. Amd taraftariyım elinizden geldiğince intel sistem önermeyin. Sizce 1000tlye 2.el nasıl sistem toplayabilrim yardımlarınızı bekliyorum.
bütçeni 300 400 tl daha arttırabilirsen (ama geleceğe yatırım bi pc olmaz) i3 3220 -- aliexpresste bulabilirsen rx 460 ya da 470- asus b150m anakart- 4x2 1866 mhz ddr3 ram alabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Enes Sayar
bütçeni 300 400 TL daha arttırabilirsen (ama geleceğe yatırım bi PC olmaz) i3 3220 -- aliexpresste bulabilirsen rx 460 ya da 470- asus b150m anakart- 4x2 1866 mhz ddr3 ram alabilirsin
Onu bile yapamıcam kanka genede saol Önerdiğin için

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Yani ne desem babama ne söylesem beni dinlemez. Hatta ben bu lisede bilişim bölümündeydim babamlar dakika başı *yok elektrik bölümü daha iyi yok enişte nin oğlu o bölümden mezun yok onda para var yok onda ki iş daha rahat diye diye bende elektrik bölümünü seçerek bölüm değişimi yaptım. Tabi bölüm değişmek ile kalmadı 1.dönem notlarimin çoğu silindi ve bölüm notları dahil. Zaten notlarimi ayakta tutan bilişim bölümüydü. Elektriğe geçerken hocalar bile yanlış yaptığımı pişman olacağımı söylediler. Dinlemedim değiştirdim ve aşırı derecede pişmanım. Şimdi 11.sınıfa geçtim ve eğer eski bölüme geçmek istiyorsam 10.sınıfı tekrar okumam gerekiyormuş ve bende bunu yapmaya karar verdim fakat annem babam direndiler yok işte o kadar emeğiniz boşa gidicek o olucak bu olacak otur oturdugun yerde dediler. İnşallah sınıfta kalmam zaten notlarim düşüktü şimdi artık hepten düşük olacak çünkü takviye aldığım, yani puan takviyesi aldığım bir bölüm yok. Bu arada maddi durumumuzla ilgili hiçbir sıkıntımız yok çok şükür. Söylemesi ayıp altimizda temiz tertipli araba güzel bir evimiz var allah olmayanlara da nasip etsin. Iyi akşamlar görüşmek üzere.
Gençler ne

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Enes Sayar
Kendim için istediğim hiçbir seye el atmadilar elimdeki telefonu bile ben aldım. Ablamların telefonunu babamlar yardım etti alırken. Bana bir kuruş yardım etmediler. Neymiş onlar kız diye. Bu bildiğin ayrımcılık. Geçen bir ara baya üstüme geldiler en sonunda patladı. Yeter dedim dış görünüşümden mı yapiyorsunuz başka bişeyden mi söyleyin bende kurtulayım sizde dedim. Baktım sustular bir süre sonra gene tekrar devam ettiler. 4 sene boyunca yatılı yurtta kaldım. Kışın manisaya kar oynanamak için gittiler beni goturemediler. Yurt programından dolayi. 10 tane çocuğum da olsun 10unuda yurda göndermem o kadar iğrenç bir yer.

Hudzell

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,423
İsim
Hakan
İlgilendiği Kategoriler
Mining, Trading, Kripto, Crack
kanka işin zor 1000 tl ile 2.el biraz sıkıntılı bütçeni hiç yoktan 200 tl arttırsan iyi olurdu
bende asus amd r7 240 300 e verebilirim uygunsa

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Enes Sayar
kanka işin zor 1000 TL ile 2.el biraz sıkıntılı bütçeni hiç yoktan 200 TL arttırsan iyi olurdu
bende asus amd r7 240 300 e verebilirim uygunsa
Kanka bunları bile yapamıcam onerin için saol genede

Top Bottom